Gwiazdy, które chorują na serce

9. Miley CyrusW swojej biografii młoda artystka przyznaje, że cierpi na tachykardię – chorobę, która sprawia, że serce bije szybciej niż powinno. „Typ tachykardii, którą mam nie jest niebezpieczny, ale sprawia, że wciąż myślę o moim sercu, nawet na scenie” – pisze.
Zdjęcie autorstwa Angela George / CC BY

9. Miley Cyrus
W swojej biografii młoda artystka przyznaje, że cierpi na tachykardię – chorobę, która sprawia, że serce bije szybciej niż powinno. „Typ tachykardii, którą mam nie jest niebezpieczny, ale sprawia, że wciąż myślę o moim sercu, nawet na scenie” – pisze.

8. Rosie O’DonnellW sierpniu ostatniego roku, sławna gospodyni talk-show poczuła nagłe bóle w klatce piersiowej. Po lekturze kilku artykułów w Internecie zaczęła podejrzewać, że przechodzi atak serca. Lekarz powiedział jej, że tętnica wieńcowa jest w 99% zablokowana. Aby usprawnić krążenie krwi, został jej wszczepiony stent. Po tym wydarzeniu Rosie O’Donnell zdecydowała się na radykalne zmiany w trybie życia. „Prawie umarłam. Atak serca nauczył mnie, że trzeba o siebie dbać” – przyznała w wywiadzie dla magazynu „People”.
Zdjęcie autorstwa Gage Skidmore / CC BY

8. Rosie O’Donnell
W sierpniu ostatniego roku, sławna gospodyni talk-show poczuła nagłe bóle w klatce piersiowej. Po lekturze kilku artykułów w Internecie zaczęła podejrzewać, że przechodzi atak serca. Lekarz powiedział jej, że tętnica wieńcowa jest w 99% zablokowana. Aby usprawnić krążenie krwi, został jej wszczepiony stent. Po tym wydarzeniu Rosie O’Donnell zdecydowała się na radykalne zmiany w trybie życia. „Prawie umarłam. Atak serca nauczył mnie, że trzeba o siebie dbać” – przyznała w wywiadzie dla magazynu „People”.

7. Bill ClintonW lutym 2011 roku, były prezydent USA został przetransportowany do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej. Kardiolodzy założyli mu dwa stenty w tętnicy wieńcowej. Eksperci potwierdzają, że to zwyczajna procedura u osób, które przeszły wcześniej operację wszczepienia by-passów. Clinton miał dwie takie operacje. Pierwszą w 2004 roku, a drugą w 2005 roku. Konsekwencją problemów z sercem było przejście Clintona na dietę wegańską, w której podstawą są owoce, warzywa i rośliny strączkowe.
Zdjęcie autorstwa dbking] / CC BY

7. Bill Clinton
W lutym 2011 roku, były prezydent USA został przetransportowany do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej. Kardiolodzy założyli mu dwa stenty w tętnicy wieńcowej. Eksperci potwierdzają, że to zwyczajna procedura u osób, które przeszły wcześniej operację wszczepienia by-passów. Clinton miał dwie takie operacje. Pierwszą w 2004 roku, a drugą w 2005 roku. Konsekwencją problemów z sercem było przejście Clintona na dietę wegańską, w której podstawą są owoce, warzywa i rośliny strączkowe.

6. David LettermanSłynny gospodarz amerykańskich talk-show otrzymał chorobę serca w genach. Jego ojciec zmarł na atak serca w wieku 57 lat. Sam David Letterman przeszedł operację wszczepienia by-passów w wieku 52 lat, w roku 2000. W ramach podziękowania za uratowanie mu życia, po powrocie do telewizji zaprosił do swojego programu lekarzy, którzy go operowali.
Zdjęcie autorstwa Chairman of the Joint Chiefs of Staff / CC BY

6. David Letterman
Słynny gospodarz amerykańskich talk-show otrzymał chorobę serca w genach. Jego ojciec zmarł na atak serca w wieku 57 lat. Sam David Letterman przeszedł operację wszczepienia by-passów w wieku 52 lat, w roku 2000. W ramach podziękowania za uratowanie mu życia, po powrocie do telewizji zaprosił do swojego programu lekarzy, którzy go operowali.

5. Toni BraxtonPodczas występu na Broadwayu, słynna wokalistka zemdlała, po tym jak nagle poczuła ucisk i ból w klatce piersiowej. W szpitalu dowiedziała się, że ma tzw. ostre zapalenie wsierdzia, czyli zapalenie tkanek wokół serca, wywołane zazwyczaj przez wirus. Do dzisiaj gwiazda musi zażywać leki na wysokie ciśnienie krwi oraz zdrowo się odżywiać.
Zdjęcie autorstwa The Heart Truth

5. Toni Braxton
Podczas występu na Broadwayu, słynna wokalistka zemdlała, po tym jak nagle poczuła ucisk i ból w klatce piersiowej. W szpitalu dowiedziała się, że ma tzw. ostre zapalenie wsierdzia, czyli zapalenie tkanek wokół serca, wywołane zazwyczaj przez wirus. Do dzisiaj gwiazda musi zażywać leki na wysokie ciśnienie krwi oraz zdrowo się odżywiać.

4. Robin WilliamsSławny komik i aktor zmuszony był do odwołania swoich występów po tym, jak doświadczył zaburzeń podczas oddychania. Okazało się, że musi przejść zabieg zastąpienia zastawki aorty. Po zabiegu przyznaje, że zaczął doceniać w życiu proste rzeczy, takie jak oddychanie czy obecność bliskich przyjaciół.
Zdjęcie autorstwa Eva Rinaldi / CC BY

4. Robin Williams
Sławny komik i aktor zmuszony był do odwołania swoich występów po tym, jak doświadczył zaburzeń podczas oddychania. Okazało się, że musi przejść zabieg zastąpienia zastawki aorty. Po zabiegu przyznaje, że zaczął doceniać w życiu proste rzeczy, takie jak oddychanie czy obecność bliskich przyjaciół.

3. Elizabeth TaylorU sławnej aktorki w 2004 roku lekarze zdiagnozowali zastoinową niewydolność serca. Choroba ta, która ogranicza zdolność serca do pompowania krwi, była przyczyną jej śmierci w roku 2011.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

3. Elizabeth Taylor
U sławnej aktorki w 2004 roku lekarze zdiagnozowali zastoinową niewydolność serca. Choroba ta, która ogranicza zdolność serca do pompowania krwi, była przyczyną jej śmierci w roku 2011.

2. Jennie GarthChoroba serca była przyczyną śmierci ojca Jennie Garth, znanej m.in. z popularnego w latach 90. serialu „Beverly Hills, 90210”. Sławna aktorka cierpi z kolei na palpitacje serca. W tej chwili choroba ta nie zagraża jej życiu, ale komplikacje mogą nastąpić w starszym wieku.
Zdjęcie autorstwa The Heart Truth / CC BY

2. Jennie Garth
Choroba serca była przyczyną śmierci ojca Jennie Garth, znanej m.in. z popularnego w latach 90. serialu „Beverly Hills, 90210”. Sławna aktorka cierpi z kolei na palpitacje serca. W tej chwili choroba ta nie zagraża jej życiu, ale komplikacje mogą nastąpić w starszym wieku.

1. Bret MichaelsW 2010 roku Bret przeszedł mały wylew. Podczas pobytu w szpitalu lekarze znaleźli w jego sercu niewielką dziurę. Rok później Bret przeszedł operację, dzięki której odzyskał zdrowie.
Zdjęcie autorstwa PHOTO BY MATT BECKER / CC BY

1. Bret Michaels
W 2010 roku Bret przeszedł mały wylew. Podczas pobytu w szpitalu lekarze znaleźli w jego sercu niewielką dziurę. Rok później Bret przeszedł operację, dzięki której odzyskał zdrowie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Błędy kobiet w łóżku Jak zrelaksować mięśnie twarzy i karku? Co wiesz o atopowym zapaleniu skóry? 6 ćwiczeń na kształtne pośladki Wszystko, co musisz wiedzieć o trądziku Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Zarządzaj własnym stresem Bobasek nie powie, ale pokaże Soczewki kontaktowe - jak je zakładać? Poznaj sprawdzone metody na przewlekłą biegunkę 12 typów mężczyzn, których powinnaś omijać szerokim łukiem. Wycofaj się dopóki nie jest za późno! 9 sposobów na kaca, które cię zaskoczą