Jedzenie pełne cukru - unikaj tych produktów!
10. Paczkowane pieczywo
10. Paczkowane pieczywo
Istnieje ogromna różnica pomiędzy pieczywem paczkowanym a tym dostępnym w klasycznych piekarniach. Po pierwsze, pokrojone i zapakowane w folię pieczywo zawiera sporo spulchniaczy, które zapobiegają jego wczesnemu wyschnięciu. Po drugie, zawiera ono zdecydowanie więcej cukru.
9. Napoje mleczne
Napoje mleczne o smaku kakao czy truskawki mają fantastyczny smak i szybko zaspokajają głód. Niestety w ich składzie zawarte są spore ilości cukru, barwników i aromatów. Zamiast tego lepiej zmiksować świeże owoce z odrobiną mleka.
8. Sos BBQ
8. Sos BBQ
Sos barbecue to nieodłączny element grillowanych produktów żywnościowych, takich jak żeberka czy karkówka. Nadaje on tym produktom unikalny i fantastyczny smak. Niemniej jednak, lepiej go unikać ze względu na dużą zawartość soli i cukru w składzie.
7. Gotowe sosy sałatkowe
7. Gotowe sosy sałatkowe
Czy kiedykolwiek czytałaś skład opakowania gotowego sosu sałatkowego? Zapewne zauważyłaś, że zawierają one w sobie spore ilości cukru i soli. Poza tym, często powstają one na bazie majonezu, który jest kaloryczny i niestety wywiera niekorzystny wpływ na poziom cholesterolu.
6. Jogurty owocowe
6. Jogurty owocowe
Często sądzimy, że jogurt owocowy stanowi doskonałą alternatywę dla dziennej porcji owoców. W końcu zawiera on kawałki mango, banana czy truskawek. Niestety w jego składzie znajduje się również duża ilość cukru, chemicznych barwników i sztucznych substancji nadających mu słodki smak.
5. Żywność o niskiej zawartości tłuszczu
5. Żywność o niskiej zawartości tłuszczu
Rzeczywiście produkty typu „light” zawierają w składzie mniejsze ilości tłuszczu. Niemniej jednak, w zamian za to mają one więcej cukru lub innych polepszaczy. Z tego względu lepiej sięgać po tradycyjne produkty, np. w wersji półtłustej.
4. Banan
4. Banan
Banan to sycący owoc o doskonałym smaku. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie spożywać go w nieograniczonej ilości, gdyż zawiera on w składzie sporo cukrów. Wprawdzie są to cukry pochodzenia naturalnego, jednak spożywanie więcej niż jednego banana dziennie może się źle skończyć dla naszej sylwetki.
3. Muesli
Myśląc o racjonalnym odżywianiu, często sięgamy po zdrowe muesli zamiast klasycznych płatków śniadaniowych. Warto jednak czytać etykiety, ponieważ niektóre firmy produkujące muesli dodają do nich cukier lub syrop glukozowo-fruktozowy.
2. Batony białkowe
2. Batony białkowe
Osoby aktywne fizycznie często sięgają po przekąski zawierające duże ilości białka, np. specjalne batony dla sportowców. Niestety często zawierają one w sobie spore ilości cukru i niekorzystnie wpływają na wagę naszego ciała.
1. Masło orzechowe
Często rezygnujemy z kremów czekoladowych na rzecz masła orzechowego, które – jak wiemy – jest znacznie zdrowsze. Niestety w jego składzie zazwyczaj znajduje się cukier, którego lepiej unikać w codziennej diecie. W sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć wersję masła orzechowego bez cukru.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze