Zaskakujące przyczyny mogące mieć wpływ na nasilenie dolegliwości bólowych

10. Zmiana pogodyNiektóre osoby są wrażliwe na gwałtowne zmiany pogody. W momencie wystąpienia silnych opadów deszczu, a następnie rozpogodzenia – mogą one odczuwać uciążliwe bóle głowy czy stawów.
Zdjęcie autorstwa / CC BY

10. Zmiana pogody
Niektóre osoby są wrażliwe na gwałtowne zmiany pogody. W momencie wystąpienia silnych opadów deszczu, a następnie rozpogodzenia – mogą one odczuwać uciążliwe bóle głowy czy stawów.

9. Portfel schowany w tylnej kieszeni spodniPortfel może wywołać silny ból w obrębie pleców i pośladków, jeżeli jest noszony w tylnej kieszeni spodni. Dzieje się tak, ponieważ w sytuacji, gdy siadamy, uciska on pośladki oraz znajdujący się w ich obrębie nerw kulszowy. Ucisk tego nerwu rdzeniowego powoduje wystąpienie silnego bólu, który może nawet uniemożliwić choremu poruszanie się.
Zdjęcie autorstwa LoboStudioHamburg / CC BY

9. Portfel schowany w tylnej kieszeni spodni
Portfel może wywołać silny ból w obrębie pleców i pośladków, jeżeli jest noszony w tylnej kieszeni spodni. Dzieje się tak, ponieważ w sytuacji, gdy siadamy, uciska on pośladki oraz znajdujący się w ich obrębie nerw kulszowy. Ucisk tego nerwu rdzeniowego powoduje wystąpienie silnego bólu, który może nawet uniemożliwić choremu poruszanie się.

8. Noszenie japonekWiększość klapek, sandałów i japonek nie zapewnia stopie odpowiedniej podpory. Ich noszenie często jest równoznaczne z chodzeniem na bosaka po płaskim podłożu. To z kolei może powodować dolegliwości bólowe w obrębie stóp, kostek i kolan. Z tego względu w sytuacji, gdy zamierzamy dużo spacerować, warto włożyć wygodne trampki albo adidasy.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Noszenie japonek
Większość klapek, sandałów i japonek nie zapewnia stopie odpowiedniej podpory. Ich noszenie często jest równoznaczne z chodzeniem na bosaka po płaskim podłożu. To z kolei może powodować dolegliwości bólowe w obrębie stóp, kostek i kolan. Z tego względu w sytuacji, gdy zamierzamy dużo spacerować, warto włożyć wygodne trampki albo adidasy.

7. Korzystanie ze smartfonaTo obecnie bardzo popularny telefon, przy użyciu którego można odwiedzać różnorodne witryny internetowe, robić fantastyczne zdjęcia i grać w ciekawe gry. Od momentu pojawienia się smartfonów odnotowano jednak sporo przypadków zapalenia stawu kciuka u młodych ludzi.
Zdjęcie autorstwa kropekk_pl / CC BY

7. Korzystanie ze smartfona
To obecnie bardzo popularny telefon, przy użyciu którego można odwiedzać różnorodne witryny internetowe, robić fantastyczne zdjęcia i grać w ciekawe gry. Od momentu pojawienia się smartfonów odnotowano jednak sporo przypadków zapalenia stawu kciuka u młodych ludzi.

6. Gry z sensorem ruchuGry wideo, które zmuszają nas do naśladowania ruchów wykonywanych przez sportowców, mogą spowodować wystąpienie urazów stawów. Przed przystąpieniem do gier tego typu najlepiej zrobić 5-10-minutową rozgrzewkę.
Zdjęcie autorstwa Vancouver Film School / CC BY

6. Gry z sensorem ruchu
Gry wideo, które zmuszają nas do naśladowania ruchów wykonywanych przez sportowców, mogą spowodować wystąpienie urazów stawów. Przed przystąpieniem do gier tego typu najlepiej zrobić 5-10-minutową rozgrzewkę.

5. Spożywanie dużych ilości seraW serach znajduje się związek zwany tyraminą, który może powodować silne bóle głowy. Spore ilości tej substancji znajdują się w serach długo dojrzewających. Z tego względu miłośnicy serów są narażeni na przykre komplikacje po spożyciu swojego ulubionego produktu w nadmiarze.
Zdjęcie autorstwa cookbookman17 / CC BY

5. Spożywanie dużych ilości sera
W serach znajduje się związek zwany tyraminą, który może powodować silne bóle głowy. Spore ilości tej substancji znajdują się w serach długo dojrzewających. Z tego względu miłośnicy serów są narażeni na przykre komplikacje po spożyciu swojego ulubionego produktu w nadmiarze.

4. Oglądanie telewizjiBardzo często w trakcie oglądania telewizji przebywamy w nieodpowiedniej dla naszego kręgosłupa pozycji. To z kolei prowadzi do silnych bóli szyi czy odcinka lędźwiowego. Siedząc na kanapie, warto dbać o zachowanie odpowiedniej, wyprostowanej postawy.
Zdjęcie autorstwa bykst / CC BY

4. Oglądanie telewizji
Bardzo często w trakcie oglądania telewizji przebywamy w nieodpowiedniej dla naszego kręgosłupa pozycji. To z kolei prowadzi do silnych bóli szyi czy odcinka lędźwiowego. Siedząc na kanapie, warto dbać o zachowanie odpowiedniej, wyprostowanej postawy.

3. Noszenie dziecka na rękachRegularne noszenie małego dziecka na rękach może doprowadzić do zapalenia pochewek ścięgien nadgarstka. To z kolei powoduje wystąpienie silnych dolegliwości bólowych przegubów dłoni oraz kciuka.
Zdjęcie autorstwa Brian DeWitt / CC BY-NC-ND

3. Noszenie dziecka na rękach
Regularne noszenie małego dziecka na rękach może doprowadzić do zapalenia pochewek ścięgien nadgarstka. To z kolei powoduje wystąpienie silnych dolegliwości bólowych przegubów dłoni oraz kciuka.

2. Ciasne upięcia włosówDługotrwałe upięcie włosów (np. w koński ogon) może doprowadzić do silnych bóli głowy. W szczególności narażone są kobiety, które mają skłonności do występowania migreny.
Zdjęcie autorstwa L E / CC BY-NC-SA

2. Ciasne upięcia włosów
Długotrwałe upięcie włosów (np. w koński ogon) może doprowadzić do silnych bóli głowy. W szczególności narażone są kobiety, które mają skłonności do występowania migreny.

1. Intensywne zapachyNiezależnie od tego, czy dany zapach jest przyjemny (np. perfumy), czy też nie (np. spaliny), jego zbyt wysokie stężenie wdychane do płuc może doprowadzić do wystąpienia migreny i silnych bóli głowy.
Zdjęcie autorstwa Vetiver Aromatics / CC BY-SA

1. Intensywne zapachy
Niezależnie od tego, czy dany zapach jest przyjemny (np. perfumy), czy też nie (np. spaliny), jego zbyt wysokie stężenie wdychane do płuc może doprowadzić do wystąpienia migreny i silnych bóli głowy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

4 wstrząsające informacje dotyczące twojego zdrowia, których dowiesz się na podstawie wyglądu skóry Twoja dieta jest nudna? Sprawdź, jak to zmienić! Znamiona pod nadzorem Jak często jeść? Dziewięć oryginalnych prezentów pod choinkęMATERIAŁ PROMOCYJNY Przyczyny niedoboru witamin i składników mineralnych Cukier w ciąży - jak wygląda badanie? Kiedy nie możesz zasnąć... Maseczki peel-off DeoMed® – skarpetki, które troszczą się o stopy Jak znaleźć motywację do biegania jesienią? Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów