Sprawdzone sposoby na poranne mdłości w ciąży

10. Nie zapominaj o jedzeniu
Jedzenie kilku mniejszych posiłków dziennie może pomóc w przypadku porannych mdłości, ponieważ objawy mogą się nasilać jeśli żołądek jest pusty. Być może nie masz ochoty na jedzenie ale ważne jest, aby dostarczyć dziecku odpowiednich wartości odżywczych. Wypróbuj produkty bogate w węglowodany lub białko, np. pełnoziarniste krakersy, chleb czy migdały. Tłuste jedzenie może pogorszyć mdłości, więc odpowiednio dopieraj posiłki.

9. Poruszaj się powoliW wielu przypadkach zbyt szybkie poruszanie się sprawia, że mdłości się nasilają, podobnie jak w przypadku choroby lokomocyjnej. Dlatego też zwolnij, rób sobie krótkie przerwy, pooddychaj świeżym powietrzem i rozciągaj się.
Zdjęcie autorstwa Greyerbaby / CC BY

9. Poruszaj się powoli
W wielu przypadkach zbyt szybkie poruszanie się sprawia, że mdłości się nasilają, podobnie jak w przypadku choroby lokomocyjnej. Dlatego też zwolnij, rób sobie krótkie przerwy, pooddychaj świeżym powietrzem i rozciągaj się.

8. Przekąska w szafce nocnejZjedzenie czegoś z samego rana, zanim nawet wstaniesz z łóżka może pomóc na poranne mdłości (niektórym kobietom pomaga z kolei zjedzenie czegoś zaraz przed snem). Miej pod ręką paczkę krakersów lub wafli ryżowych i powoli zjedz je przed pójściem spać lub zaraz po przebudzeniu.
Zdjęcie autorstwa chefkeem / CC BY

8. Przekąska w szafce nocnej
Zjedzenie czegoś z samego rana, zanim nawet wstaniesz z łóżka może pomóc na poranne mdłości (niektórym kobietom pomaga z kolei zjedzenie czegoś zaraz przed snem). Miej pod ręką paczkę krakersów lub wafli ryżowych i powoli zjedz je przed pójściem spać lub zaraz po przebudzeniu.

7. Co to za zapach?Różne zapachy wywołują poranne mdłości – jedzenie, które kiedyś uwielbiałaś teraz wywołują odruch wymiotny. Jeśli masz taki problem poproś partnera lub innego członka rodziny aby zajął się na jakiś czas zakupami i gotowaniem.
Zdjęcie autorstwa bykst / CC BY

7. Co to za zapach?
Różne zapachy wywołują poranne mdłości – jedzenie, które kiedyś uwielbiałaś teraz wywołują odruch wymiotny. Jeśli masz taki problem poproś partnera lub innego członka rodziny aby zajął się na jakiś czas zakupami i gotowaniem.

6. ImbirTen domowy sposób działa w przypadku wielu kobiet. Jeśli masz mdłości zjedz kawałek świeżego imbiru lub wypij herbatę z imbirem.
Zdjęcie imbiru / Shutterstock

6. Imbir
Ten domowy sposób działa w przypadku wielu kobiet. Jeśli masz mdłości zjedz kawałek świeżego imbiru lub wypij herbatę z imbirem.

5. Pij dużo wody
Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody w ciągu dnia, gdyż odwodnienie może powodować mdłości.

4. Akupunktura i akupresuraWiele przyszłych mam zachwala akupunkturę i akupresurę w zwalczaniu porannych mdłości. Jeśli chcesz wypróbować tę metodę ale nie chcesz umawiać się na profesjonalną wizytę, idealnym rozwiązaniem jest opaska akupresurowa.
Zdjęcie akupunktury / Shutterstock

4. Akupunktura i akupresura
Wiele przyszłych mam zachwala akupunkturę i akupresurę w zwalczaniu porannych mdłości. Jeśli chcesz wypróbować tę metodę ale nie chcesz umawiać się na profesjonalną wizytę, idealnym rozwiązaniem jest opaska akupresurowa.

3. Cudowna cytrynaŻucie lub ssanie kawałka cytryny lub herbata cytrynowa pomagają w zwalczaniu porannych mdłości. Możesz walczyć z mdłościami podwójnie jeśli przygotujesz herbatę z cytryną i imbirem.
Zdjęcie autorstwa TIM HOGGARTH / CC BY

3. Cudowna cytryna
Żucie lub ssanie kawałka cytryny lub herbata cytrynowa pomagają w zwalczaniu porannych mdłości. Możesz walczyć z mdłościami podwójnie jeśli przygotujesz herbatę z cytryną i imbirem.

2. Zaczynaj dzień powoliPostaraj się nie zaczynać dnia w pośpiechu. Kiedy szybko wstajemy z łóżka nasze ciśnienie spada, co może powodować uczucie mdłości. Kiedy wstajesz rób to w trzech etapach: najpierw unieś się nieco i oprzyj o poduszkę, następnie przejdź do pozycji siedzącej i w końcu wstań powoli z łóżka.

2. Zaczynaj dzień powoli
Postaraj się nie zaczynać dnia w pośpiechu. Kiedy szybko wstajemy z łóżka nasze ciśnienie spada, co może powodować uczucie mdłości. Kiedy wstajesz rób to w trzech etapach: najpierw unieś się nieco i oprzyj o poduszkę, następnie przejdź do pozycji siedzącej i w końcu wstań powoli z łóżka.

1. Kiedy mdłości się nasilająJeśli czujesz się tak źle, że nie możesz niczego przełknąć, skonsultuj się z położną lub lekarzem. Możesz doświadczać niepowściągliwych wymiotów ciężarnych – najcięższej formy porannych mdłości. Na szczęście taką przypadłość można łatwo leczyć.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Kiedy mdłości się nasilają
Jeśli czujesz się tak źle, że nie możesz niczego przełknąć, skonsultuj się z położną lub lekarzem. Możesz doświadczać niepowściągliwych wymiotów ciężarnych – najcięższej formy porannych mdłości. Na szczęście taką przypadłość można łatwo leczyć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Rozwój psychomotoryczny dziecka Nie bójmy się pomocy psychologa Jakim typem partnerki jesteś? Oswoić autyzm English Activator: bring czy take? Magazyn lifestylowy Kikimora White Ciąża a taniec Rola ojca przy porodzie Podobni partnerzy rokują najlepiej Blackpool – popularne brytyjskie letnisko Uciekające oczko Co to jest odpieluszkowe zapalenie skóry?

Popularne w tym tygodniu:

Z dziećmi na wakacje – 4 kierunki na rodzinne wczasy!