Dieta, która uwolni cię od porannych mdłości

7. Jedz regularnieGdy obudzisz się zjedz pierwszą, lekką przekąską. Następnie spożywaj posiłki regularnie co 2-3 godziny.
Zdjęcie autorstwa JESHOOTS / CC BY

7. Jedz regularnie
Gdy obudzisz się zjedz pierwszą, lekką przekąską. Następnie spożywaj posiłki regularnie co 2-3 godziny.

6. Stosuj suplementy diety o właściwych porachDuża ilość żelaza zawarta w suplementach diety dla przyszłych mam może przyczyniać się do nudności u części kobiet. Jeżeli podejrzewasz, że podobna sytuacja ma miejsce w twoim przypadku, spróbuj przyjmować witaminy wraz z posiłkami lub w porze snu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Stosuj suplementy diety o właściwych porach
Duża ilość żelaza zawarta w suplementach diety dla przyszłych mam może przyczyniać się do nudności u części kobiet. Jeżeli podejrzewasz, że podobna sytuacja ma miejsce w twoim przypadku, spróbuj przyjmować witaminy wraz z posiłkami lub w porze snu.

5. Pij dużo wodySystematycznie wypijaj niewielkie ilości płynów – mleka, soku owocowego lub wody, aby zapobiec odwodnieniu. Żeby uniknąć spożywania dużych ilości napojów w czasie posiłków, co skutkować może nudnościami, pij płyny regularnie przez cały dzień.
Zdjęcie autorstwa Kaeptn_Pixel / CC BY

5. Pij dużo wody
Systematycznie wypijaj niewielkie ilości płynów – mleka, soku owocowego lub wody, aby zapobiec odwodnieniu. Żeby uniknąć spożywania dużych ilości napojów w czasie posiłków, co skutkować może nudnościami, pij płyny regularnie przez cały dzień.

4. Wypróbuj imbir i cytrynęImbir znany jest ze swoich właściwości łagodzenia rozstroju żołądka. W niektórych przypadkach ulgę kobiecie przynieść może także orzeźwiający zapach cytryny.
Zdjęcie autorstwa Katrin Morenz / CC BY

4. Wypróbuj imbir i cytrynę
Imbir znany jest ze swoich właściwości łagodzenia rozstroju żołądka. W niektórych przypadkach ulgę kobiecie przynieść może także orzeźwiający zapach cytryny.

3. Stosuj zdrową dietę przed ciążąJak dowodzą naukowcy, zdrowe odżywianie przed ciążą może wpływać na obniżenie ryzyka poważnych wymiotów w jej trakcie. Dolegliwość skutkować może odwodnieniem wymagającym hospitalizacji. Jak wynika z badań, kobiety spożywające więcej owoców morza, warzyw takich jak cebula, por, czosnek czy szalotka, oraz pijących więcej wody 12 miesięcy przed ciążą, rzadziej doświadczały nudności i wymiotów w po jej rozpoczęciu.
Zdjęcie autorstwa Micolo J / CC BY

3. Stosuj zdrową dietę przed ciążą
Jak dowodzą naukowcy, zdrowe odżywianie przed ciążą może wpływać na obniżenie ryzyka poważnych wymiotów w jej trakcie. Dolegliwość skutkować może odwodnieniem wymagającym hospitalizacji. Jak wynika z badań, kobiety spożywające więcej owoców morza, warzyw takich jak cebula, por, czosnek czy szalotka, oraz pijących więcej wody 12 miesięcy przed ciążą, rzadziej doświadczały nudności i wymiotów w po jej rozpoczęciu.

2. Unikaj tłustych potrawNależy odstawić tłuste i smażone na głębokim tłuszczu pokarmy, takie jak frytki czy czerwone mięso. Wskazane jest spożywanie drobiu, a także gotowanych i pieczonych ryb.
Zdjęcie autorstwa Fiona Wilkinson / CC BY

2. Unikaj tłustych potraw
Należy odstawić tłuste i smażone na głębokim tłuszczu pokarmy, takie jak frytki czy czerwone mięso. Wskazane jest spożywanie drobiu, a także gotowanych i pieczonych ryb.

1. Spożywaj bananySą one źródłem wielu składników odżywczych, w tym witaminy B6. Tymczasem niedobór tego związku skutkować może pojawieniem się nudności.
Zdjęcie autorstwa Ralph Daily / CC BY

1. Spożywaj banany
Są one źródłem wielu składników odżywczych, w tym witaminy B6. Tymczasem niedobór tego związku skutkować może pojawieniem się nudności.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Czy twoje dziecko jest uzdolnione? Nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić? Leczenie zębów mlecznych Ciemiączko u noworodka Kolejność ząbkowania Ekorodzic to ekodziecko 7 rzeczy, których nigdy przenigdy nie powinnaś mówić ciężarnej kobiecie! Zwierzęta - najlepsi przyjaciele Twojego dziecka Jak rozpoznać pierwsze objawy autyzmu? 8 zasad prawidłowej kłótni 10 sposobów na nakłonienie dziecka do przyjęcia lekarstwa Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Popularne w tym tygodniu:

Zabawki edukacyjne dla małych dzieci: jak wybrać najlepszą? Prezent na święta – co podarować członkom rodziny i innym bliskim osobom? 5 pomysłów na prezent na święta dla 10-12 latki