7 objawów zewnętrznych, które mogą świadczyć o chorobie

7. Przebarwienia na skórzeCiemne przebarwienia skóry mogą świadczyć o chorobie wątroby. Z tego względu nie należy lekceważyć tych objawów, a w momencie ich wystąpienia warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Przebarwienia na skórze
Ciemne przebarwienia skóry mogą świadczyć o chorobie wątroby. Z tego względu nie należy lekceważyć tych objawów, a w momencie ich wystąpienia warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

6. Nadmiernie wysuszona skóra i ustaSucha, silnie łuszcząca się skóra lub usta mogą świadczyć o odwodnieniu organizmu. Może to być również skutek niedoczynności tarczycy lub cukrzycy. Dbaj o to, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry wody mineralnej. Ponadto, postaraj się regularnie odwiedzać lekarza w celu wykonania badań kontrolnych.
Zdjęcie ust / Shutterstock

6. Nadmiernie wysuszona skóra i usta
Sucha, silnie łuszcząca się skóra lub usta mogą świadczyć o odwodnieniu organizmu. Może to być również skutek niedoczynności tarczycy lub cukrzycy. Dbaj o to, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry wody mineralnej. Ponadto, postaraj się regularnie odwiedzać lekarza w celu wykonania badań kontrolnych.

5. Nadmierne owłosienieProblem z nadmiernym owłosieniem u kobiet może być objawem policystycznych jajników bądź zaburzeń hormonalnych. W szczególności wtedy, gdy dotyka on partii twarzy, takich jak linia szczęki, podbródek oraz górna warga.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Nadmierne owłosienie
Problem z nadmiernym owłosieniem u kobiet może być objawem policystycznych jajników bądź zaburzeń hormonalnych. W szczególności wtedy, gdy dotyka on partii twarzy, takich jak linia szczęki, podbródek oraz górna warga.

4. Cofnięty podbródekPogrubienie odcinka szyjnego oraz cofnięcie szczęki może być oznaką bezdechu sennego. Dolegliwości tej często towarzyszą objawy, takie jak chrapanie, częste bóle głowy oraz uczucie zmęczenia zaraz po przebudzeniu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Cofnięty podbródek
Pogrubienie odcinka szyjnego oraz cofnięcie szczęki może być oznaką bezdechu sennego. Dolegliwości tej często towarzyszą objawy, takie jak chrapanie, częste bóle głowy oraz uczucie zmęczenia zaraz po przebudzeniu.

3. Żółte plamy na powiekachOsoby u których obserwuje się charakterystyczne, żółte plamy na powiekach, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka chorób serca. Co gorsza, są one znacząco narażone na atak serca w przeciągu najbliższych, kilku lat.
Zdjęcie autorstwa Giuliamar / CC BY

3. Żółte plamy na powiekach
Osoby u których obserwuje się charakterystyczne, żółte plamy na powiekach, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka chorób serca. Co gorsza, są one znacząco narażone na atak serca w przeciągu najbliższych, kilku lat.

2. Opuchnięte oczyProblem z częstymi opuchnięciami oczu może wskazywać na przewlekłą alergię. W szczególności, jeżeli skóra okolic oczu jest nie tylko obrzęknięta, ale również ma sinawe zabarwienie.
Zdjęcie autorstwa Giuliamar / CC BY

2. Opuchnięte oczy
Problem z częstymi opuchnięciami oczu może wskazywać na przewlekłą alergię. W szczególności, jeżeli skóra okolic oczu jest nie tylko obrzęknięta, ale również ma sinawe zabarwienie.

1. WysypkaSwędząca wysypka na skórze może być wynikiem autoimmunologicznej choroby celiakii. Zmiany skórne powstają zazwyczaj na skutek dostarczenia do układu pokarmowego glutenu, który jest źle tolerowany przez organizm.
Zdjęcie rąk / Shutterstock

1. Wysypka
Swędząca wysypka na skórze może być wynikiem autoimmunologicznej choroby celiakii. Zmiany skórne powstają zazwyczaj na skutek dostarczenia do układu pokarmowego glutenu, który jest źle tolerowany przez organizm.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Ochrona skóry przed słońcem nie tylko podczas opalania Jak masować cellulit? Magiczny fiolet i jego wpływ na psychikę Właściwości białej herbaty Rośliny w mieszkaniu 6 mało znanych faktów o orzechach Kwas foliowy – kilka faktów i mitów Jak nie zbankrutować na diecie bezglutenowej? Zrób porządki na… skórze Co jeść kiedy trenujesz? Dostarczanie magnezu do organizmu Czy tran może zapobiec schizofrenii?

Popularne w tym tygodniu:

Stan zapalny pleców - jak sobie z nim radzić? Dziewięć oryginalnych prezentów pod choinkę Materac piankowy, czyli sposób na komfortowy sen