8 symptomów, że jesteś bardziej zestresowana, niż myślisz
8. Masz problem z podjęciem decyzji
Stres może przyczynić się wystąpienia problemów z podjęciem łatwej decyzji. Badania naukowe prowadzone na szczurach potwierdziły, że gryzonie poddane działaniu tego niekorzystnego czynnika miały problem z identyfikacją nagrody w postaci pysznego smakołyka.
7. Masz problemy z koncentracją
Ostry stres może znacząco utrudnić ci codzienne funkcjonowanie i wykonywanie pracy. Przyczynia się on do wystąpienia zaburzeń koncentracji, a konsekwencją tego może być problem z wykonaniem nawet najprostszej czynności.
6. Jesteś ciągle zmęczona
Kilka stresujących dni sprawia, że twój mózg jest niemal bez przerwy aktywny. Przyśpieszone zostaje bicie twojego serca oraz proces oddychania. Twój organizm wykorzystuje w tym czasie więcej energii, a to z kolei może przyczynić się do wystąpienia silnego zmęczenia w ciągu dnia.
5. Masz problemy ze snem
Zaburzenia snu to częsta konsekwencja długotrwałego stresu. Czynnik ten może nie tylko zmniejszyć całkowity czas trwania twojego snu, lecz także pogorszyć jego jakość. Na skutek tego twój organizm może być mocno wyczerpany po całej nocy.
4. Jesteś niecierpliwa
Osoby dotknięte silnym stresem stają się wyjątkowo niecierpliwe i są skłonne do częstych wybuchów gniewu. Niestety czynnik ten sprawia, że tracimy kontrolę nad swoimi emocjami. Odpowiada za to niewielka struktura naszego mózgu – tj. ciało migdałowate, które sprawia, że stajemy się agresywni.
3. Krytykujesz partnera
Badania kliniczne potwierdzają, że stres znacząco zniekształca nasze postrzeganie. Osoby zestresowane są skłonne do krytykowania i obwiniania swojego partnera. To niestety może przyczynić się do rozpadu związku.
2. Za dużo jesz
Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek podjadać niezdrowe przekąski w trakcie nauki do egzaminu? Bardzo często na skutek działania stresu zaczynamy podjadać wszystko, co mamy pod ręką. To niestety wywiera negatywny wpływ na sylwetkę.
1. Nie masz apetytu
Silny stres może skłonić nas do nadmiernego podjadania bądź wręcz na odwrót – czynnik ten może całkowicie odebrać nam apetyt. To niestety sprawia, że organizm zaczyna w nadmiernej ilości magazynować zapasy tkanki tłuszczowej.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze