Wiosenna regeneracja skóry
OLGA CHOJNACKA • dawno temuCodziennie upiększamy swoją twarz, kryjąc wszystkie niedoskonałości pod makijażem. Wyglądamy pięknie, a to sprawia, że nie zauważamy problemu. Upały, klimatyzacja, mróz to wszystko pozostawia na niej swój ślad. Zwykle stosujemy kremy z filtrem, gdy mocno grzeje słońce, a gdy dokucza nam zimno, smarujemy skórę kremem. Czy tyle samo uwagi poświęcamy jej w okresach przejściowych, a więc i wiosną? Wykorzystaj ten czas na sumienną pielęgnację, dobrą dietę i modyfikację stylu życia, a efekty na pewno cię zaskoczą!
Nawet jeżeli wydaje nam się, że nasza skóra jest w dobrej formie, to i tak potrzebuje nawilżenia.
— Na rynku jest wiele lekkich, odżywczych kremów, które w połączeniu z preparatami doustnymi dają bardzo dobre efekty w przywracaniu skórze naturalnego poziomu hydratacji. Dermokosmetyki na bazie wód termalnych są liderem w tej kategorii. Zadaniem idealnego kosmetyku jest wprowadzenie do skóry substancji, która potrafi wiązać wodę wewnątrz. Istotne jest również, aby potrafił stworzyć barierę zatrzymującą jej naturalną migrację z wewnętrznych warstw na zewnątrz. – wyjaśnia Justyna Jugrew z sieci Euro-Apteka.
Warto także pomyśleć o pilingu, gdy skóra jest grubsza, zrogowaciała i wysuszona. Piling, zwłaszcza ten przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie, pomoże usunąć martwy naskórek, dzięki czemu skóra stanie się gładka.
To ostatni moment na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej. Można wówczas stosować dermabrazję mechaniczną i chemiczną, które nie tylko złuszczą i odnowią naszą skórę, ale przyczynią się do lepszego wchłaniania preparatów kosmetycznych. Mezoterapia igłowa poprawi kondycję skóry i włosów oraz mikrokrążenie. Zwiększy także metabolizm komórkowy, dzięki czemu rewitalizacja skóry nastąpi szybko i skutecznie. Balsamy brązujące, samoopalacze oraz opalanie natryskowe zapewnią bezpieczną opaleniznę.
Bardzo ważne jest także nawilżanie od wewnątrz, dlatego należy pić dziennie około 1,5 litra wody. W ten sposób usuniemy także toksyny z organizmu.
Ogromne znaczenie ma również odpowiednia dieta. Aby skóra zyskała zdrowy, lekko brązowy kolor, potrzebny jest Beta-karoten, który znajduje się w marchwi, dyni, pomidorach, morelach, brzoskwiniach oraz w szpinaku, sałacie, kapuście czy botwinie. Nie wolno zapominać o witaminie C, która zwalcza wolne rodniki. Wzbogaćmy więc swoje menu o paprykę czy owoce cytrusowe. Dużo antyoksydantów zawiera czerwone wino. Witamina B, obecna w jajach czy wątróbce, odgrywa dużą rolę w walce z zaczerwienieniem i suchością skóry.
Aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu również sprzyjają regeneracji skóry.
Źródło: informacja prasowa Magda Wójtowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze