Jestem ojcem geja
DOMINIK SOŁOWIEJ • dawno temuBycie lesbijką i gejem nie jest zaraźliwą chorobą i nie powinno prowadzić do społecznego wykluczenia. Rodzice osób o odmiennej orientacji seksualnej również nie powinni być dyskryminowani. Zabieranie głosu w ważnych sprawach to nie tylko przejaw odwagi, ale i szansa na stworzenie prawdziwego społeczeństwa, w którym obywatele mają coś do powiedzenia. Także w sprawach obyczajowych.
Polakom brakuje obywatelskiej aktywności. Zamiast krytykować rząd, policję i urzędy, łykamy gorzką pigułkę demokracji, akceptując irracjonalne decyzje naszych polityków. A przecież zabieranie głosu w ważnych sprawach to nie tylko przejaw odwagi, ale i szansa na stworzenie prawdziwego społeczeństwa, w którym obywatele mają coś do powiedzenia. Także w sprawach obyczajowych.
Odwagą wykazał się aktor Władysław Kowalski, przyznając się, że jest ojcem geja. W akcji, zorganizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, wzięła również udział Elżbieta Bajan i Aneta Ostrowska (wraz z mężem) z Akademii Zaangażowanego Rodzica. Panie przyznały, że są matkami lesbijek.
Autorzy kampanii piszą na swojej stronie internetowej: Mówi się, że dzień w którym dziecko ‘wychodzi z szafy’, czyli odsłania swą bi- lub homoseksualną orientację przed otoczeniem, jest dniem, w którym do szafy wchodzą rodzice.Bywa, że doznają szoku, a obawa przed odrzuceniem i ostracyzmem ze strony dalszej rodziny, sąsiadów i w miejscu pracy powoduje, że skrzętnie skrywają prawdę. A przecież bycie lesbijką i gejem nie jest zaraźliwą chorobą i nie powinno prowadzić do społecznego wykluczenia. Co ważne, rodzice osób o odmiennej orientacji seksualnej również nie powinni być dyskryminowani. Czy w Polsce mamy do czynienia z takim zjawiskiem? A może niepotrzebnie zajmujemy się nieistniejącym problemem?
Źródło informacji i zdjęć:www.odwazciesiemowic.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze