Masaż kosmetyczny
MARGERITA • dawno temuDobroczynny wpływ masażu na ciało człowieka jest powszechnie znany nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Masaż kosmetyczny to jednocześnie zabieg relaksacyjny, wykonywany przez kosmetyczkę, do którego stosuje ona pachnące olejki eteryczne i aromaterapeutyczne, a przed jego wykonaniem zazwyczaj włącza spokojną, wyciszającą muzykę. Co więcej, jest to przede wszystkim zabieg kosmetyczny, uzupełniający inne zabiegi pielęgnacyjne, do których można zaliczyć, m.in. zabieg wyszczuplający ciało, czy zabieg nawilżający twarz. Jesteś już gotowa, żeby oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki i całkowicie się odprężyć, jednocześnie fundując swojej skórze pożywny koktajl witaminowy? Czas na masaż kosmetyczny!
Kiedy odwiedzasz gabinet kosmetyczny, często proponowanym zabiegiem jest masaż kosmetyczny. To nic innego jak podstawowy rodzaj masażu – oprócz niego wyróżniamy także masaż klasyczny, który dzieli się na masaż ogólny i częściowy, obejmujący poszczególne partie ciała; masaż sportowy i masaż leczniczy.
Charakterystyka masażu kosmetycznego
Masaż polega na mechanicznym oddziaływaniu poprzez serię ruchów na skórę, tkanki, mięśnie i narządy. Zastanawiasz się, co to ma wspólnego ze skórą? Masaż kosmetyczny to jednocześnie masaż ręczny – kosmetyczka, dobierając odpowiednie techniki masażu, wprowadza cię w stan rozluźnienia i odprężenia, a wytworzone przez masaż ciepło powoduje, że używane przez nią preparaty kosmetyczne lepiej się wchłaniają w skórę, a co za tym idzie, lepiej działają. Masaż kosmetyczny trwa zazwyczaj 20–30 minut. Rozpoczyna go ruch głaskania, którym kosmetyczka rozprowadza na skórze preparat do masażu. Ruch ten działa równocześnie jak peeling ciała – za jego pomocą następuje mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka z masowanej powierzchni. Kolejnym wykonywanym przez masażystkę ruchem jest ruch rozcierania, który przyczynia się, m.in. do wygładzenia blizn, ułatwia przepływ krwi i limfy w naczyniach. Ugniatanie to z kolei technika masażu klasycznego, która powoduje intensywne pobudzenie mięśni i ułatwia odprowadzanie ubocznych produktów przemiany materii. Kosmetyczka może zastosować także oklepywanie i wibrację. Na koniec za pomocą głaskania końcowego uspokoi skórę i zakończy zabieg.
Wpływ masażu na skórę
Masaż kosmetyczny jest często stosowany jako dodatek do zabiegu i masażu antycellulitowego i wyszczuplającego na ciało – powoduje, że skórka pomarańczowa niknie w oczach, a nasze ciało jest idealnie ujędrnione i wyraźnie gładsze. Ponadto wykonuje się go często przed zabiegami na twarz – jest niezastąpionym dodatkiem przy zabiegu nawilżającym, bowiem przynosi natychmiastową ulgę spierzchniętej skórze, zapobiega tworzeniu się zmarszczek, uelastycznia skórę. Masaż kosmetyczny poprzedza często zabieg oczyszczania twarzy.
Uwaga! Jeśli jednak masz na twarzy ropne zmiany – zrezygnuj z niego! Możesz bowiem rozsiać zanieczyszczenia, a tym samym pogorszyć wygląd cery.
Nie bądź zdziwiona, jeśli masaż kosmetyczny zaproponuje ci także manikiurzystka – wykonanie go wzmacnia efekt, np. zabiegu parafinowego na dłonie, czyniąc skórę aksamitnie gładką i długotrwale nawilżoną.
Przeciwwskazania do masażu
Uważaj! Masaż jest jednocześnie zabiegiem – istnieją liczne przeciwwskazania zdrowotne do jego wykonania. Dobra kosmetyczka na pewno cię o nie zapyta. Nie masuj się, jeśli twoja twarz jest pokryta ropnymi zmianami, masz świeże blizny, brodawki, cierpisz nachoroby zakaźne. Zrezygnuj z masażu ciała także, jeśli jesteś w ciąży, na swoim ciele zauważyłaś guzki niewiadomego pochodzenia, cierpisz na przewlekłe choroby i stany zapalne.
Jeśli jesteś zupełnie zdrowa, wyraź zgodę, by kosmetyczka wykonała masaż. Odprężysz się, zrelaksujesz, zniknie napięcie mięśniowe, twoje ciało ujędrni się, a ty zapobiegniesz przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pamiętaj też, że zastosowane przez kosmetyczkę preparaty lepiej wchłoną się w skórę, a efekt zabiegu być może przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze