Kobieca ejakulacja
BEATKA • dawno temuSeks to zdrowie – spotkałaś się z takim zdaniem? Pewnie tak. Jednak największą zaletą seksu jest to, że jest najzwyczajniej w świecie przyjemny. Udane życie seksualne wpływa na ogólne samopoczucie zarówno kobiety, jak i mężczyzny oraz wzmacnia związek. Żeby urozmaicić życie erotyczne, wymyśla się seks w plenerze lub w innych nieszablonowych miejscach. Partnerzy pragną sobie w ten sposób sprawić jak największą przyjemność. Ejakulacja u kobiet to dość rzadkie zjawisko. Jednak panie, które jej doświadczają, twierdzą, że jest niesamowita. Kobiecy wytrysk podnieca też panów.
Co to jest ejakulacja u kobiet?
Kobieca ejakulacja polega na wytryśnięciu płynu z cewki moczowej, gruczołów przycewkowych lub z pochwy. Objętość płynu jest zauważalna. Do wytrysku dochodzi podczas intensywnej gry wstępnej. Stymulacja seksualna, czyli pieszczoty, wywołują wytrysk u kobiet i orgazm. Oba zjawiska mogą się ze sobą pokryć w czasie lub nastąpić w niewielkim odstępie czasowym.
Niektórzy mylili zjawisko wytrysku u kobiet z nietrzymaniem moczu podczas stosunku. Jednak badania przeprowadzone w latach 80. XX wieku obaliły ten mit. Kobieca ejakulacja nie ma nic wspólnego z nietrzymaniem moczu.
Fascynacja kobiecym wytryskiem doprowadziła do powstania różnych teorii. Jedną z nich jest teza głosząca, że do wytrysku u kobiet dochodzi podczas stymulacji punktu G. Osławiony punkt G lokalizowany jest na przedniej ścianie pochwy. W rzeczywistości, nieznane są przyczyny fizjologiczne ejakulacji, nie wiadomo też, jakie jest źródło płynu. Badania wykazują, że czasami w płynie znajdowały się śladowe ilości moczu. Częściej jednak wykazać w płynie można było chemiczne markery charakterystyczne dla prostaty.
Okazuje się również, że wytrysk może nastąpić u wszystkich kobiet. Bardzo często panie, nie są świadome, że dochodzi u nich do ejakulacji. Faktem jest, że wypływający płyn to nie mocz. Według badań około 60% kobiet doświadczyło przynajmniej raz w życiu wytrysku. Jednak tylko u 6% dochodzi do niego regularnie. Około 13% badanych kobiet przyznało się do sporadycznych wytrysków.
Gruczoły przedsionkowe mniejsze, czyli kobieca prostata
Prostata to część męskiego układu rozrodczego. U kobiet nie występuje żaden jej odpowiednik. Kobiety posiadają za to organy homologiczne do prostaty (oznacza to, że organy te rozwinęły się z tych samych tkanek zarodkowych co prostata). Do organów tych zaliczamy parzyste gruczoły przedsionkowe mniejsze, które znajdują się blisko ujścia cewki moczowej.
Rozmiary gruczołów przedsionkowych mniejszych są zróżnicowane między kobietami. Gruczoły produkują płyn podobny do płynu wytwarzanego przez prostatę, czyli gruczoł sterczowy u mężczyzn. Płyn z gruczołu przedsionkowego mniejszego u kobiet (tak samo, jak u mężczyzn) przemieszcza się do cewki moczowej. Czasami może przepłynąć do pochwy. Podczas podniecenia seksualnego w gruczołach zbiera się płyn. Zjawisko jest wyczuwalne przez ścianę pochwy. Prawdopodobnie, powtarzające się skurcze orgazmu powodują wypchnięcie płynu, który wchodzi w skład ejakulatu u kobiet.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze