Jak pozbyć się boczków?
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temuTo, że zbliża się zima, nie oznacza, że możesz przestać dbać o własne ciało. Rozpoczynając walkę z boczkami już teraz, pierwsze promienie wiosennego słońca przywitasz ze szczupłą talią. Na szczęście nadmiaru kilogramów z okolicy talii możesz się pozbyć bez konieczności odbywania morderczych treningów na siłowni. Wystarczy zapoznać się z trzema ćwiczeniami i zaleceniami dietetycznymi, które w mig odmienią twoją sylwetkę.
Ćwiczenia na boczki
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na boczki są skłony boczne. Aby rozpocząć ćwiczenie, ustaw stopy na szerokości bioder i ułóż ręce wzdłuż ciała. Następnie sięgaj jedną ręką w kierunku podłogi, a drugą umieść na biodrze. Wykonaj 100 powtórzeń na obie ręce.
Kolejnym ćwiczeniem, które pozwoli ci raz na zawsze pozbyć się boczków, są skręty tułowia. Zacznij od umieszczenia rąk za głową, szerokiego rozstawienia łokci i lekkiego ugięcia kolan. Nogi ustaw mocno na ziemi i upewnij się, że podczas skrętów biodra pozostają nieruchome. Wykonaj 100 powtórzeń, obracając się naprzemiennie w obie strony.
Aby wykonać ostatnie ćwiczenie, połóż się na podłodze lub ławce treningowej z wyprostowanymi nogami i ramionami wyciągniętymi nad głową. Skieruj palce stóp ku sufitowi. Jednocześnie unieś ręce i nogi, utrzymując je pod kątem 45–90 stopni. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund i powróć do pozycji wyjściowej – z wyprostowanymi nogami i rękoma. Wykonaj 40 powtórzeń.
Dieta na boczki
Boczki są problemem osób spędzających dużą ilość czasu w pozycji siedzącej. Jest to część ciała, która najszybciej łapie dodatkowe kilogramy i którą najtrudniej odchudzić. Zanim rozpoczniesz treningi, udaj się do dietetyka, który na podstawie wzrostu, wagi i wieku ustali dzienne zapotrzebowanie kaloryczne twojego organizmu. Ćwiczenia kardio są wspaniałym sposobem na pozbycie się boczków, jednak sukces aż w 85% zależy od stosowanej diety.
Aby uzyskać szybki efekt, z diety należy wyeliminować alkohol, napoje gazowane, mocne kawy i herbaty, kluski, kotlety, tłuste wędliny, dania fast food, różne rodzaje nabiału – serki topione, ser feta, ser żółty – i słodycze. Warto także spożywać posiłki o regularnych porach. Najlepiej sprawdzają się 3 główne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) uzupełnione o skromniejsze drugie śniadanie i podwieczorek.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze