Jak dobrać biustonosz
REDAKCJA • dawno temuNie przykładamy do niego należytej uwagi. A przecież to właśnie od niego zależy wygląd jednego z atrybutów kobiecości - biustu. Jeśli nie będzie dobrze dobrany, piersi z upływem czasu, zamiast sterczeć, opadną, pojawią się rozstępy i zwiotczenie skóry, bóle ramion i kręgosłupa, a także deformacja piersi. Żadna z nas tego nie chce. Skoro tak, dlaczego niemal 80% kobiet w Polsce nosi źle dobrane biustonosze?
Krótka lekcję bra-fittingu
Właściwie dobrany biustonosz jest wielofunkcyjnym sprzymierzeńcem każdej kobiety. Zdobi, modeluje i podnosi biust, koryguje jego kształt, uwypukla, powiększa mały i formuje duży, wyszczupla talię i powoduje, że ciało wygląda młodziej. Warunek: właściwie dobrany.
Jak wybrać właściwy rozmiar biustonosza?
Przede wszystkim poświęć odpowiednio dużo czasu na wybór biustonosza. Nie spiesz się. Możesz udać się do jednego z profesjonalnych salonów, gdzie odpowiedni rozmiar pomoże ci wybrać bra-fitterka. Jeśli wybierasz się tam sama lub z przyjaciółką, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
zmierz obwód tuż pod biustem. Ciasno i na wydechu. Pamiętaj, że w Polsce rozmiary biustonoszy powiększają się co 5 cm (65, 70, 75 itd.), więc jeśli twój obwód wynosi np. 79 cm, odejmij 4 cm i wybierz 75 cm. Lepiej odjąć kilka centymetrów. zmierz obwód piersi, na wysokości sutków. Poprzednio lepiej było zaniżyć wynik. Tym razem wręcz przeciwnie. Masz dwa wyniki. Od drugiego odejmij pierwszy. Uzyskany wynik jest jednocześnie wielkością miseczki, co oznacza, że jeśli różnica wynosi 12 cm, powinnaś kupić biustonosz z miseczką A, 14-B, 16-C, 18-D itd. Wielkość zawsze zmienia się co 2 cm.
Wiesz już jaka powinna być wielkość miseczki i obwód pod biustem. Jesteś więc w przymierzalni i zabierasz się za wybór odpowiedniego biustonosza. Pochyl się do przodu, zbierz piersi od strony pach i umieść je w miseczkach. Zapnij biustonosz na najluźniejszą haftkę. Z biegiem czasu, kiedy stanik się rozciągnie będziesz mogła zmniejszać jego szerokość mając do dyspozycji dodatkowe haftki. Tył stanika ściągnij w dół tak, aby zapięcie nie podnosiło się do góry, co znaczyłoby, że jest za mały.
Wyreguluj ramiączka tak, aby można było je podnieść na wysokość około 1 cm od ramion. Podnieś ręce do góry, podskocz. I… odpowiedz sobie na pytanie: czy biustonosz leży jak ulał? Czy tył się nie podnosi, fiszbiny nie wbijają się w ciało, nie tworzą się bułeczki? I przede wszystkim czy biustonosz pozwala ci czuć się komfortowo?
Po czym poznać, że biustonosz jest źle dobrany?
jeśli biustonosz podnosi się na plecach, nie tworzy poziomu, oznacza to, że wybrałaś za duży obwód pod piersiami, być może również za duże miseczki. Przymierz mniejszy rozmiar.jeśli twój biust wydostaje się z miseczek górą i jeszcze bokami znaczy to, że wybrałaś za małe miseczki. W dobrze dobranym staniku twój sutek dotyka środka miseczki, a nie niemal wychodzi poza materiał. Próbuj dalej.jeśli stanik widocznie odstaje od piersi, marszczy się, to znak, że wybrałaś za duży rozmiar miseczki. Poproś o mniejszy.jeśli ramiączka wrzynają się w ciało i zostawiają ślady, zwróć uwagę na ich odpowiednią regulację. Wiesz już, że ramiączka powinny odstawać 1 cm od ramion.
Dobrze dobrany biustonosz idealnie przylega do skóry, także rowka między piersiami. Miseczki przylegają do ciała. Biust ani się nie wylewa, ani nie tonie przytłoczony wielkością miseczki. Fiszbiny nie wbijają się w ciało i obejmują całe piersi od dołu aż do pachy. Piersi w takim biustonoszu nie kołyszą się, są unieruchomione. Jeśli to wszystko prawda, możesz być pewna, że dobrze wybrałaś.
Modele staników:
push- up ma za zadanie podnieść biust. Ukośne szwy biustonosza zbierają i podnoszą piersi a dzięki temu, że podnoszą, piersi wydają się większe. Właśnie dlatego kobiety z małym biustem często decydują się na ten fason. padded (półusztywniany i usztywniany) pierwszy ma usztywnioną dolną część a górna jest z reguły wykonana z koronki, drugi ma usztywnioną całą miseczkę. t-shirt bra (bezszwowy) jest idealnym wyborem pod obcisłe ubrania. Nic nie przebija spod bluzek, topów, sukienek, nie widać faktury stanika. Co więcej, podkreśla naturalny wygląd biustu.strapless (bez ramiączek) to typ, w którym brzegi miseczek często wykończone są silikonem, aby biustonosz trzymał się na swoim miejscu. bardotka z poziomymi szwami przede wszystkim podnosi piersi. Ten rodzaj biustonosza można nosić do głębokich dekoltów bluzek, topów, sukienek. plunge charakteryzuje się niskim mostkiem. Dzięki zastosowaniu ukośnych szwów zbliża piersi do siebie i tworzy tak pożądany rowek między nimi.
Termin przydatności
Dobrej jakości stanik z dodatkiem elastanu przetrwa około roku. Pamiętaj, że aby przedłużyć jego żywotność, powinnaś prać go ręcznie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze