Piling medyczny
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuChociaż za oknem piękna aura, to niestety zimna i wietrzna pogoda wpływa niekorzystnie na stan naszej skóry. Niska temperatura powoduje, że skóra staje się chropowata i szorstka. Nie pomagają ani specjalne kremy, ani zakrywanie twarzy apaszką, zwłaszcza że przebywamy w pomieszczeniach ogrzewanych, w których jest suche powietrze. Co powinniśmy wiedzieć, aby nasza cera po zimie była jędrna i gładka?
Gabinety medycyny estetycznej proponują piling medyczny, który polega na złuszczaniu zewnętrznej, zniszczonej przez wiatr i mróz warstwy naskórka. Martwy naskórek staje się cienki, a skóra właściwa grubsza, co ujędrnia skórę i gwarantuje jej ładny, zdrowy wygląd.
Lekarz nakłada na skórę preparat z substancją złuszczającą, co może wywoływać niewielkie uczucie pieczenia. Następnie neutralizuje działanie kwasu np. wodą i nakłada krem lub maskę. Zabieg nie jest bolesny i trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.
W zależności od problemów pojawiających się na skórze oraz używanych preparatów proponowana jest odpowiednia ilość zabiegów. Początkowo warto jest poddać się kilku zabiegom co 2–4 tygodnie, a potem aby utrzymać uzyskany efekt, można je powtarzać 2–3 razy w roku.
Różnice między pilingiem medycznym a pilingiem kosmetycznym
Pilingi medyczne przynoszą znacznie lepsze rezultaty, ponieważ stosowane preparaty są dużo silniejsze niż używane w gabinetach kosmetycznych. Jest to możliwe ze względu na zapewnienie pacjentom fachowej opieki medycznej przed zabiegiem i tuż po nim. Poza tym często sam piling stanowi tylko początek terapii lekarskiej, w czasie której stosowane są dermokosmetyki lub leki.
Przeciwwskazania do poddania się zabiegom pilingów medycznych:
pojawienie się opryszczki,świeże blizny, ciąża,karmienie piersią,opalanie się,leczenie trądziku, stosowanie retinoidów.
Problemy skóry sygnalizujące konieczność wykonania pilingu?
zmarszczki, zwiotczenie skóry,rozszerzone pory,zmiany barwnikowe, piegi,przebarwienia na twarzy,plamy na dekolcie,podkrążone oczy,rozstępy, łojotok,trądzik,blizny potrądzikowe,zniszczona skóra twarzy na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych np. mrozu.
Po zabiegu skóra jest gładka i jędrna. Wygląda ładnie i zdrowo. Po zastosowaniu niektórych pilingów (np. kwas salicylowy) mogą wystąpić zaczerwienienia, po innych (Yellow Peel, kwas pirogronowy) złuszczenie trwające kilka dni.
Nie należy planować tego typu zabiegów, jeżeli mamy w planach ważne spotkanie czy wyjazd. Dobrze jest zarezerwować sobie trochę wolnego czasu, aby skóra spokojnie mogła odzyskać naturalny wygląd, zwłaszcza, że mogą pojawić się zaczerwienienia czy nastąpić łuszczenie. Skórę powinno zabezpieczyć się odpowiednimi filtrami przeciwsłonecznymi dla zwiększenia ochrony.
Jeżeli stosowanie pilingu będzie się odbywało regularnie, szybciej nastąpi odnowa skóry, dzięki czemu zyska ona młodszy wygląd. Zadbaj o swoją skórę, aby w naturalny sposób zachować jej piękno.
Cena zabiegu waha się w zależności od stosowanych preparatów od 150 do 500 zł.
Więcej: www.medycyna-urody.pl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze