Wybierz piling
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuKażda kobieta, która dba o wygląd swojej skóry i chce zapobiec jej starzeniu się, powinna zdecydować się na piling, który jednocześnie działa na naskórek i skórę właściwą. Jego rola to nie tylko wzmaganie produkcji kolagenu i elastyny, ale także regulowanie procesu dojrzewania naskórka. Jaki więc piling wybrać i jakie są zalety jego stosowania?
Przed poddaniem się zabiegowi należy odpowiednio zatroszczyć się o swoją skórę. W tym celu na dwa tygodnie wcześniej wskazane jest stosowanie kremów o niskiej zawartości kwasów, najczęściej kwasu glikolowego lub kwasów owocowych, o stężeniu nie większym niż 10%.
Właściwości pilingu:
przywraca blask szarej i zmęczonej skórze,wygładza drobne zmarszczki,ujędrnia skórę,pomaga w walce z efektami nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, takimi jak zrogowacenie, piegi, plamy czy przebarwienia,w problemach z trądzikiem i zmianach potrądzikowych pomaga usunąć zaskórniki, łagodzi stany zapalne oraz przyczynia się do zmniejszenia blizn,zmniejsza produkcję sebum oraz zwęża rozszerzone pory, co korzystnie wpływa na cerę łojotokową.
Przykładowe rodzaje pilingów chemicznych wykonywanych na bazie naturalnych produktów:
migdałowy z wyciągu gorzkich migdałów wskazany dla osób o wrażliwej cerze,pirogronowy z kwasem pirogronowym, który znaleźć można w jabłkach, sfermentowanych owocach i occie. Jego zastosowanie przynosi ogromne korzyści: reguluje wydzielanie sebum, działa antybakteryjnie oraz pobudza wytwarzanie kolagenu. Dzięki niemu skóra staje się rozjaśniona i mniej tłusta, glikolowy z trzciny cukrowej zalecany dla osób dojrzałych. Ma podobne właściwości jak piling pirogronowy,yellow peel, który rozjaśnia i jednocześnie odmładza skórę.
— W pierwszym etapie dokładnie oczyszcza się skórę za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel, a następnie na leczoną powierzchnię wacikiem lub pędzelkiem nakłada preparat w formie płynu, żelu lub maski. Na skórze pozostaje od kilku minut do godziny, a nawet kilku godzin. To zależy od właściwości preparatu, indywidualnej wrażliwości pacjenta i efektu, który chcemy uzyskać. Niektóre kwasy, jak na przykład kwas glikolowy wymagają dodatkowo neutralizacji specjalnym preparatem. Zabieg za każdym razem kończy się zabezpieczeniem skóry kremem łagodzącym. - informuje o sposobie przeprowadzania zabiegu dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.
Efekty zauważalne są już po jednym zabiegu, ale najlepsze rezultaty osiąga się po zastosowaniu serii mniej więcej sześciu zabiegów. Jeden zabieg w zależności od wykorzystanych preparatów waha się w granicach 150–300 złotych.
Dzień, dwa dni po zabiegu skóra może pozostawać zaczerwieniona. Proces złuszczania się skóry w zależności od rodzajów użytych preparatów trwa 3–4 dni, dlatego najlepiej na ten czas zaplanować sobie urlop w pracy, aby nie czuć się skrępowanym swoim wyglądem.
Dr Agnieszka Bliżanowska zaleca w okresie po zabiegu stosować się do zaleceń dermatologa i zachować niezwykłą ostrożność w używaniu kosmetyków. — Zwłaszcza niewskazane jest używanie kosmetyków bogatych w składniki „aktywne” np. retinol lub witaminę C. Zamiast tego powinno się wybierać preparaty o działaniu łagodzącym i nawilżającym oraz te zawierające filtry słoneczne. Zdaniem pani doktor dobrze byłoby poczekać chociaż jeden dzień z wykonaniem makijażu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
trwała ekspozycja skóry na słońce,alergie skórne, przyjmowanie niektórych leków np. wybranych antybiotyków i leków nasercowych,pojawienie się opryszczki, podrażnienie i uszkodzenie skóry,ciąża, karmienie piersią.
Pilingi najlepiej wykonywać jesienią, zimą lub wczesną wiosną.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze