„Zdrowotne” porady - najgorsze wpadki gwiazd

7. Wzór do naśladowaniaNie ma wątpliwości, że wpływ gwiazd jest ogromny – można to zaobserwować na przykładzie mody, diet i ćwiczeń. Gwiazdy mają również dar przekonywania, jeśli chodzi o porady zdrowotne. Jednak rady Toma Cruise’a czy Gwyneth Paltrow mogą być nieco ryzykowne. Oto przykłady zdrowotnych porad gwiazd, z których lepiej nie korzystać.
Zdjęcie autorstwa Miguel Campos's / Shutterstock

7. Wzór do naśladowania
Nie ma wątpliwości, że wpływ gwiazd jest ogromny – można to zaobserwować na przykładzie mody, diet i ćwiczeń. Gwiazdy mają również dar przekonywania, jeśli chodzi o porady zdrowotne. Jednak rady Toma Cruise’a czy Gwyneth Paltrow mogą być nieco ryzykowne. Oto przykłady zdrowotnych porad gwiazd, z których lepiej nie korzystać.

6. Gwyneth Paltrow: wszystko, co naturalne jest dobre?W wywiadzie Gwyneth Paltrow opowiadała o wykonywanych przez siebie ćwiczeniach i diecie. Następny temat dotyczył przebywania na słońcu. Aktorka stwierdziła, że słońce nie może być dla nas szkodliwe, gdyż jest naturalne, a wszystko, co naturalne nie może być przecież złe, a 15 minut spędzone na słońcu jest zdrowe.
Zdjęcie autorstwa Georges Biard / CC BY

6. Gwyneth Paltrow: wszystko, co naturalne jest dobre?
W wywiadzie Gwyneth Paltrow opowiadała o wykonywanych przez siebie ćwiczeniach i diecie. Następny temat dotyczył przebywania na słońcu. Aktorka stwierdziła, że słońce nie może być dla nas szkodliwe, gdyż jest naturalne, a wszystko, co naturalne nie może być przecież złe, a 15 minut spędzone na słońcu jest zdrowe.

5. Nie do końcaGwyneth może nieco przesadziła, mówiąc, że wszystko, co naturalne nie może być szkodliwe, jednak w tym, co powiedziała było ziarno prawdy. Przebywanie na słońcu to najlepszy sposób na dostarczenie witaminy D, która wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu w jelitach i jest kluczowe dla zdrowia kości. Jednak zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne, bez odpowiedniej ochrony, może skutkować poważnymi problemami, w tym rakiem skóry.
Zdjęcie autorstwa s_bukley's / Shutterstock

5. Nie do końca
Gwyneth może nieco przesadziła, mówiąc, że wszystko, co naturalne nie może być szkodliwe, jednak w tym, co powiedziała było ziarno prawdy. Przebywanie na słońcu to najlepszy sposób na dostarczenie witaminy D, która wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu w jelitach i jest kluczowe dla zdrowia kości. Jednak zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne, bez odpowiedniej ochrony, może skutkować poważnymi problemami, w tym rakiem skóry.

4. Tom Cruise: psychiatra-amatorJedną z najgorszych wpadek aktora była tyrada w 2005 roku, kiedy to skrytykował aktorkę Brooke Shields, która stosowała antydepresanty na depresję poporodową. Cruise zasugerował, że antydepresanty są nieskuteczne i stwierdził, że witaminy i ćwiczenia wyleczą depresję.
Zdjęcie autorstwa Kevin Burkett / CC BY

4. Tom Cruise: psychiatra-amator
Jedną z najgorszych wpadek aktora była tyrada w 2005 roku, kiedy to skrytykował aktorkę Brooke Shields, która stosowała antydepresanty na depresję poporodową. Cruise zasugerował, że antydepresanty są nieskuteczne i stwierdził, że witaminy i ćwiczenia wyleczą depresję.

3. Och, TomekBrooke Shields i społeczność lekarzy niezbyt dobrze przyjęli porady Cruise’a. Zarówno aktorka, jak i lekarze odpowiedzieli na jego twierdzenie, że psychiatria to pseudonauka, a zaburzenie równowagi chemicznej nie istnieje. Ostatecznie Cruise przeprosił za swoją wypowiedź i ludzie zapomnieli o wpadce.
Zdjęcie autorstwa s_bukley's / Shutterstock

3. Och, Tomek
Brooke Shields i społeczność lekarzy niezbyt dobrze przyjęli porady Cruise’a. Zarówno aktorka, jak i lekarze odpowiedzieli na jego twierdzenie, że psychiatria to pseudonauka, a zaburzenie równowagi chemicznej nie istnieje. Ostatecznie Cruise przeprosił za swoją wypowiedź i ludzie zapomnieli o wpadce.

2. Evangeline LillyAktorka Evangeline Lilly (znana z serialu „Lost” i filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga”) opowiedziała o swojej walce z depresją i stwierdziła, że dieta składająca się z organicznych produktów wyleczyła jej schorzenie. Aktorka dodała, że po roku stosowania diety poczuła, jakby coś fizycznie uniosło się z jej mózgu – stwierdziła, że to prawdopodobnie chemia wcześniej przez nią spożywana.
Zdjęcie autorstwa DFree's / Shutterstock

2. Evangeline Lilly
Aktorka Evangeline Lilly (znana z serialu „Lost” i filmu „Hobbit: Pustkowie Smauga”) opowiedziała o swojej walce z depresją i stwierdziła, że dieta składająca się z organicznych produktów wyleczyła jej schorzenie. Aktorka dodała, że po roku stosowania diety poczuła, jakby coś fizycznie uniosło się z jej mózgu – stwierdziła, że to prawdopodobnie chemia wcześniej przez nią spożywana.

1. A jaka jest prawda?To prawda, że eksperci rekomendują zbilansowaną dietę, aby radzić sobie z depresją. Badania pokazują, że ciemna czekolada, witamina B12, foliany, kwasy tłuszczowe omega-3 i białka mogą pomóc złagodzić objawy depresji. Ta metoda może pomogła Lilly, ale większość osób nie jest w stanie samą zmianą diety wyleczyć się z choroby psychicznej.
Zdjęcie autorstwa Everjean / CC BY

1. A jaka jest prawda?
To prawda, że eksperci rekomendują zbilansowaną dietę, aby radzić sobie z depresją. Badania pokazują, że ciemna czekolada, witamina B12, foliany, kwasy tłuszczowe omega-3 i białka mogą pomóc złagodzić objawy depresji. Ta metoda może pomogła Lilly, ale większość osób nie jest w stanie samą zmianą diety wyleczyć się z choroby psychicznej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Piękne oczy Czy stosowanie gazu rozweselającego u dzieci jest bezpieczne. List do stomatologa Gdy masz suche oczy… Poczuj się dobrze we własnym domu Jedz imbir na zdrowie Szałwia lekarska 9 rzeczy, które cię demotywują Syndrom XXI wieku Dieta dla łamliwych kości Tajemnica małej czarnej Jak ubrać dziecko na spacer? Chciałabyś wreszcie spełnić noworoczne postanowienia? Dowiedz się, o czym nie mówią eksperci, a powinni!