10 sposobów na podkręcenie twojego związku

10. Wspominaj pozytywne chwileOd czasu do czasu warto powrócić myślami do wspomnień z początkowego etapu związku. Uświadamiamy sobie wtedy, jakie cechy partnera w szczególności zwróciły naszą uwagę i co nam się w nim najbardziej spodobało. Pozytywne wspomnienia tego rodzaju mogą ponownie obudzić namiętność pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy są parą od wielu lat.
Zdjęcie autorstwa Gareth Williams / CC BY

10. Wspominaj pozytywne chwile
Od czasu do czasu warto powrócić myślami do wspomnień z początkowego etapu związku. Uświadamiamy sobie wtedy, jakie cechy partnera w szczególności zwróciły naszą uwagę i co nam się w nim najbardziej spodobało. Pozytywne wspomnienia tego rodzaju mogą ponownie obudzić namiętność pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy są parą od wielu lat.

9. Odwiedź psychologaZaburzenia seksualne mogą być wynikiem wielu problemów dnia codziennego. Chociażby z tego względu warto podjąć próbę identyfikacji przyczyny odpowiedzialnej za obniżenie libido u jednego lub obojga partnerów. Można to zrobić poprzez wspólną terapię u psychologa bądź psychiatry.
Zdjęcie autorstwa Mike Renlund / CC BY

9. Odwiedź psychologa
Zaburzenia seksualne mogą być wynikiem wielu problemów dnia codziennego. Chociażby z tego względu warto podjąć próbę identyfikacji przyczyny odpowiedzialnej za obniżenie libido u jednego lub obojga partnerów. Można to zrobić poprzez wspólną terapię u psychologa bądź psychiatry.

8. Ćwicz regularnieRegularna aktywność fizyczna to niezbędny element zdrowego stylu życia. Co więcej, w czasie ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia, które pozytywnie działają na nastrój i samopoczucie. Poza tym, osoby fit są zadowolone ze swojego ciała i czują się bardziej sexy. To z kolei ma również pozytywny wpływ na ich popęd płciowy.
Zdjęcie autorstwa marymccraft / CC BY

8. Ćwicz regularnie
Regularna aktywność fizyczna to niezbędny element zdrowego stylu życia. Co więcej, w czasie ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia, które pozytywnie działają na nastrój i samopoczucie. Poza tym, osoby fit są zadowolone ze swojego ciała i czują się bardziej sexy. To z kolei ma również pozytywny wpływ na ich popęd płciowy.

7. Sprzątajcie razemBadania kliniczne udowodniły, że mężczyźni biorący czynny udział w codziennych obowiązkach domowych cieszą się zdecydowanie lepszym życiem seksualnym ze swoimi partnerkami aniżeli ci, którzy są w tej kwestii bierni. Dzieje się tak, ponieważ kobiety czują wtedy duże wsparcie ze strony swoich mężczyzn i bardziej im zależy na pielęgnacji związku – w tym także sfery seksualnej.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Sprzątajcie razem
Badania kliniczne udowodniły, że mężczyźni biorący czynny udział w codziennych obowiązkach domowych cieszą się zdecydowanie lepszym życiem seksualnym ze swoimi partnerkami aniżeli ci, którzy są w tej kwestii bierni. Dzieje się tak, ponieważ kobiety czują wtedy duże wsparcie ze strony swoich mężczyzn i bardziej im zależy na pielęgnacji związku – w tym także sfery seksualnej.

6. Stosuj preparaty apteczne pobudzające popęd płciowyNa rynku dostępne są suplementy diety dla mężczyzn, które usprawniają procesy krążenia, a tym samym zwiększają transport krwi do penisa. To z kolei korzystnie wpływa na erekcję i zwiększa popęd płciowy.
Zdjęcie autorstwa saulhm / CC BY

6. Stosuj preparaty apteczne pobudzające popęd płciowy
Na rynku dostępne są suplementy diety dla mężczyzn, które usprawniają procesy krążenia, a tym samym zwiększają transport krwi do penisa. To z kolei korzystnie wpływa na erekcję i zwiększa popęd płciowy.

5. Wykorzystaj afrodyzjakiMianem afrodyzjaku nazywamy substancję, która znacząco zwiększa popęd płciowy. Zaliczamy do nich wiele produktów spożywczych, takich jak niektóre warzywa i owoce, napoje, przyprawy oraz owoce morza.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

5. Wykorzystaj afrodyzjaki
Mianem afrodyzjaku nazywamy substancję, która znacząco zwiększa popęd płciowy. Zaliczamy do nich wiele produktów spożywczych, takich jak niektóre warzywa i owoce, napoje, przyprawy oraz owoce morza.

4. Perfumy z feromonamiFeromony to grupa związków, która ma znaczący wpływ na zwiększenie podniecenia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Na rynku dostępne są perfumy zawierające mieszaniny tych związków, które podświadomie zwiększają naszą atrakcyjność seksualną.
Zdjęcie autorstwa steinchen / CC BY

4. Perfumy z feromonami
Feromony to grupa związków, która ma znaczący wpływ na zwiększenie podniecenia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Na rynku dostępne są perfumy zawierające mieszaniny tych związków, które podświadomie zwiększają naszą atrakcyjność seksualną.

3. OstrygiNa podstawie badań klinicznych wiadomo, że ostrygi zawierają w składzie rzadką grupę aminokwasów, które zwiększają poziom hormonów krążących we krwi, odpowiedzialnych za wywołanie silnego pożądania. Poza tym, stanowią one bogate źródło cynku, który nie tylko zwiększa popęd płciowy, ale jednocześnie poprawia jakość nasienia u mężczyzn.
Zdjęcie autorstwa Alpha / CC BY

3. Ostrygi
Na podstawie badań klinicznych wiadomo, że ostrygi zawierają w składzie rzadką grupę aminokwasów, które zwiększają poziom hormonów krążących we krwi, odpowiedzialnych za wywołanie silnego pożądania. Poza tym, stanowią one bogate źródło cynku, który nie tylko zwiększa popęd płciowy, ale jednocześnie poprawia jakość nasienia u mężczyzn.

2. CzekoladaZawarty w czekoladzie aminokwas fenyloalanina nie tylko poprawia samopoczucie, ale również wzmaga uczucie podniecenia. Ze względów zdrowotnych warto sięgać po gorzką wersję tego smakołyku, która zawiera zdecydowanie większą ilość kakao – składnika korzystnie działającego na układ sercowo-naczyniowy.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

2. Czekolada
Zawarty w czekoladzie aminokwas fenyloalanina nie tylko poprawia samopoczucie, ale również wzmaga uczucie podniecenia. Ze względów zdrowotnych warto sięgać po gorzką wersję tego smakołyku, która zawiera zdecydowanie większą ilość kakao – składnika korzystnie działającego na układ sercowo-naczyniowy.

1. Czerwone winoBadania naukowe potwierdzają, że kobiety regularnie spożywające lampkę czerwonego wina mają zdecydowanie wyższe libido. Przed spożyciem alkoholu warto jednak pamiętać o stosownym umiarze, gdyż jego nadmiar działa zupełnie na odwrót – bo raczej nasennie. Co więcej, w przypadku mężczyzn nadmiar alkoholu może powodować problemy ze wzwodem.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Czerwone wino
Badania naukowe potwierdzają, że kobiety regularnie spożywające lampkę czerwonego wina mają zdecydowanie wyższe libido. Przed spożyciem alkoholu warto jednak pamiętać o stosownym umiarze, gdyż jego nadmiar działa zupełnie na odwrót – bo raczej nasennie. Co więcej, w przypadku mężczyzn nadmiar alkoholu może powodować problemy ze wzwodem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

24-godzinny plan na rozbudzenie libido Fibrotomia Sharon Stone młodsza o 10 lat - jak ona to zrobiła? Stosowanie probiotyków u wcześniaków Magnez w walce ze stresem Stres prowadzi do tycia 7 błędów w odchudzaniu. Jak ich uniknąć? Bóle brzucha i biegunka podczas antybiotykoterapii Oczu kolor i blask Zespół przewlekłego zmęczenia Nosisz aparat i jedziesz na urlop? Przeczytaj koniecznie poradnik ortodonty Zobacz świat oczami kota