Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej

9. Taniec to dobra forma ćwiczeńTaniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi i kondycji. Jeśli nudzi cię chodzenie na siłownię, wypróbuj tych 8 rodzajów tańca, które sprawią, że będziesz mieć wysportowaną sylwetkę.
Zdjęcie autorstwa indy0333 / CC BY

9. Taniec to dobra forma ćwiczeń
Taniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi i kondycji. Jeśli nudzi cię chodzenie na siłownię, wypróbuj tych 8 rodzajów tańca, które sprawią, że będziesz mieć wysportowaną sylwetkę.

8. ZumbaZumba ostatnio cieszy się dużą popularnością w centrach fitness i nic dziwnego. Jest to taniec, który pozwala zwiększyć gibkość i uzyskać smukłą sylwetkę. Ruchy są powolne i szybkie – odpowiednio dostosowane do rytmu muzyki. Zajęcia zumby przez 45 minut dziennie i odpowiednia dieta sprawią, że pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów. Co więcej, poprawia ona krążenie, koordynację i tętno, co sprawia, że świetnie się sprawdza jako trening cardio.
Zdjęcie autorstwa Bro. Jeffrey Pioquinto, SJ / CC BY

8. Zumba
Zumba ostatnio cieszy się dużą popularnością w centrach fitness i nic dziwnego. Jest to taniec, który pozwala zwiększyć gibkość i uzyskać smukłą sylwetkę. Ruchy są powolne i szybkie – odpowiednio dostosowane do rytmu muzyki. Zajęcia zumby przez 45 minut dziennie i odpowiednia dieta sprawią, że pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów. Co więcej, poprawia ona krążenie, koordynację i tętno, co sprawia, że świetnie się sprawdza jako trening cardio.

7. Taniec brzuchaTaniec brzucha pochodzi z krajów środkowowschodnich, ale od dawna już urzeka cały świat ruchami i muzyką. Taniec ten pomoże wzmocnić mięśnie brzucha i zmniejszyć ból pleców. Ruchy w tańcu pozwalają poprawić gibkość mięśni i wzmocnić kręgosłup w łagodny sposób.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Taniec brzucha
Taniec brzucha pochodzi z krajów środkowowschodnich, ale od dawna już urzeka cały świat ruchami i muzyką. Taniec ten pomoże wzmocnić mięśnie brzucha i zmniejszyć ból pleców. Ruchy w tańcu pozwalają poprawić gibkość mięśni i wzmocnić kręgosłup w łagodny sposób.

6. Pole danceTaniec na rurze przedstawiany jest w filmach niezbyt pochlebnie, ale dzisiaj jego reputacja staje się lepsza ze względu na zalety dla ciała i zdrowia. Ten taniec wzmacnia mięśnie ud, poprawia gibkość i postawę ciała, wywołuje wytwarzanie się endorfin, które powodują uczucie szczęścia. Wartością dodatkową jest element świetnej zabawy. Zajęcia pole dance to przeważnie tylko kilka osób i instruktorka. Ruchy są dostosowane do muzyki – możesz kręcić się wokół rury i po prostu dobrze się bawić.
Zdjęcie autorstwa _dChris / CC BY

6. Pole dance
Taniec na rurze przedstawiany jest w filmach niezbyt pochlebnie, ale dzisiaj jego reputacja staje się lepsza ze względu na zalety dla ciała i zdrowia. Ten taniec wzmacnia mięśnie ud, poprawia gibkość i postawę ciała, wywołuje wytwarzanie się endorfin, które powodują uczucie szczęścia. Wartością dodatkową jest element świetnej zabawy. Zajęcia pole dance to przeważnie tylko kilka osób i instruktorka. Ruchy są dostosowane do muzyki – możesz kręcić się wokół rury i po prostu dobrze się bawić.

5. Masala BhangraTaniec ten to połączenie tradycyjnych kroków tańca Bhangra z krokami bollywood. Masala Bhangra łączy taniec z ćwiczeniami krążeniowymi – wyczerpuje fizycznie, ale jest też świetną zabawą. Zajęcia takie trwają około 45-60 minu, a ruchy taneczne pozwalają skutecznie modelować sylwetkę.
Zdjęcie autorstwa Unnatisilks / CC BY

5. Masala Bhangra
Taniec ten to połączenie tradycyjnych kroków tańca Bhangra z krokami bollywood. Masala Bhangra łączy taniec z ćwiczeniami krążeniowymi – wyczerpuje fizycznie, ale jest też świetną zabawą. Zajęcia takie trwają około 45-60 minu, a ruchy taneczne pozwalają skutecznie modelować sylwetkę.

4. BatukaBatuka to taniec pochodzący z Brazylii, który łączy aerobik ze sztukami walki. Ma on na celu poprawienie wytrzymałości i wywoływanie pozytywnego myślenia. Batuka to świetna zabawa ruchami i niezwykle intensywny trening, który poprawia krążenie i wspomaga odchudzanie.
Zdjęcie autorstwa Oleg Klementiev / CC BY

4. Batuka
Batuka to taniec pochodzący z Brazylii, który łączy aerobik ze sztukami walki. Ma on na celu poprawienie wytrzymałości i wywoływanie pozytywnego myślenia. Batuka to świetna zabawa ruchami i niezwykle intensywny trening, który poprawia krążenie i wspomaga odchudzanie.

3. BollyrobicTe zajęcia fitness łączą aerobik z elementami bollywood. Dzięki niemu możesz spalić nawet 1000 kalorii w ciągu 1 godziny, świetnie się przy tym bawiąc. Bollyrobic to ćwiczenia całego ciała, które łączą dwie formy, tworząc interesujący trening.
Zdjęcie autorstwa Will Folsom / CC BY

3. Bollyrobic
Te zajęcia fitness łączą aerobik z elementami bollywood. Dzięki niemu możesz spalić nawet 1000 kalorii w ciągu 1 godziny, świetnie się przy tym bawiąc. Bollyrobic to ćwiczenia całego ciała, które łączą dwie formy, tworząc interesujący trening.

2. BokwaTen trening taneczny łączy elementy tańca afrykańskiego, capoeiry, kick-boxingu i boksu. Możesz dzięki niemu spalić nawet 1200 kalorii i wzmocnić mięśnie dolnych części ciała. Ruchy są proste, więc nadają się dla każdego, a muzyka jest popularna, więc nie czujesz się jak na treningu, ale jak na dobrej imprezie.
Zdjęcie autorstwa Pedro Ribeiro Simões / CC BY

2. Bokwa
Ten trening taneczny łączy elementy tańca afrykańskiego, capoeiry, kick-boxingu i boksu. Możesz dzięki niemu spalić nawet 1200 kalorii i wzmocnić mięśnie dolnych części ciała. Ruchy są proste, więc nadają się dla każdego, a muzyka jest popularna, więc nie czujesz się jak na treningu, ale jak na dobrej imprezie.

1. CapoeiraCapoeira to jedna ze sztuk walki, w której stosuje się tradycyjne ruchy taneczne. Tradycyjne instrumenty to podstawowy element muzyki stosowanej na zajęciach, który nadaje szybkość, styl i agresywność tej formie treningu.
Zdjęcie autorstwa Archangel12 / CC BY

1. Capoeira
Capoeira to jedna ze sztuk walki, w której stosuje się tradycyjne ruchy taneczne. Tradycyjne instrumenty to podstawowy element muzyki stosowanej na zajęciach, który nadaje szybkość, styl i agresywność tej formie treningu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Hipokaliemia, czyli obniżone stężenie potasu we krwi Pracująca mama źle wybiera Jak zapobiegać grzybicy? Jak wymodelować pośladki? Piękne włosy na wiosnę. Chcesz je mieć? Ćwiczenia rozciągające Korzonki - jak je leczyć? 10 zasad fotografowanej modelki Najważniejsze fakty o biegunce podróżnych Nieswoiste zapalenia jelit Co jeść, by być zdrowym? Słodkie jak czekolada, lekkie jak powietrze