Jak wytrwać w treningu podczas upałów?

10. Pokonaj upałyLato za pasem – nie musisz jednak rezygnować z ćwiczeń tylko dlatego, że jest zbyt gorąco. Zamiast używać upału jako kolejnej wymówki od ćwiczeń, sprawdź nasze propozycje na letnie czynności, które pozwolą osiągnąć założone cele.
Zdjęcie autorstwa iamrubenjr / CC BY

10. Pokonaj upały
Lato za pasem – nie musisz jednak rezygnować z ćwiczeń tylko dlatego, że jest zbyt gorąco. Zamiast używać upału jako kolejnej wymówki od ćwiczeń, sprawdź nasze propozycje na letnie czynności, które pozwolą osiągnąć założone cele.

9. Rozciąganie w słońcuKiedy wiesz, że dzień będzie niezwykle gorący, nastaw budzik na poranną sesję jogi. Jest to wygrana z każdej perspektywy: ćwiczenia są wykonane przed najbardziej doskwierającym upałem, a dzień wydłuża się.
Zdjęcie autorstwa jesslef / CC BY

9. Rozciąganie w słońcu
Kiedy wiesz, że dzień będzie niezwykle gorący, nastaw budzik na poranną sesję jogi. Jest to wygrana z każdej perspektywy: ćwiczenia są wykonane przed najbardziej doskwierającym upałem, a dzień wydłuża się.

8. Najcięższe ćwiczenia wykonuj na siłowniTrening na zewnątrz jest rewelacyjny, jednak ćwiczenia w klimatyzowanym pomieszczeniu na siłowni lub w domu to najlepszy sposób na upały. Najcięższe ćwiczenia zachowaj więc na siłownię.
Zdjęcie autorstwa tpsdave / CC BY

8. Najcięższe ćwiczenia wykonuj na siłowni
Trening na zewnątrz jest rewelacyjny, jednak ćwiczenia w klimatyzowanym pomieszczeniu na siłowni lub w domu to najlepszy sposób na upały. Najcięższe ćwiczenia zachowaj więc na siłownię.

7. TenisTenis to świetne ćwiczenia w lecie, jednak kiedy upał za bardzo doskwiera, zamień rakietę tenisową na tę do squasha. W squasha zazwyczaj gra się w specjalnych pomieszczeniach, więc to dobry sposób, aby się schronić przed upałem.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Tenis
Tenis to świetne ćwiczenia w lecie, jednak kiedy upał za bardzo doskwiera, zamień rakietę tenisową na tę do squasha. W squasha zazwyczaj gra się w specjalnych pomieszczeniach, więc to dobry sposób, aby się schronić przed upałem.

6. Biegaj w deszczuBieganie w lecie nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli jednak w prognozie pogody widać nadchodzący deszcz, zaplanuj jogging w deszczu. Bieganie w deszczu sprawia radość i jest ekscytujące, a do tego zapobiega zupełnemu uniknięciu ćwiczeń.
Zdjęcie butów / Shutterstock

6. Biegaj w deszczu
Bieganie w lecie nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli jednak w prognozie pogody widać nadchodzący deszcz, zaplanuj jogging w deszczu. Bieganie w deszczu sprawia radość i jest ekscytujące, a do tego zapobiega zupełnemu uniknięciu ćwiczeń.

5. Mokre ćwiczeniaĆwiczenia możesz również wykonywać na basenie lub w jeziorze. Sprawdź, czy lokalny basen lub siłownia nie oferują zajęć aerobiku wodnego. Możesz także zagrać z przyjaciółmi w wodną siatkówkę.
Zdjęcie autorstwa tpsdave / CC BY

5. Mokre ćwiczenia
Ćwiczenia możesz również wykonywać na basenie lub w jeziorze. Sprawdź, czy lokalny basen lub siłownia nie oferują zajęć aerobiku wodnego. Możesz także zagrać z przyjaciółmi w wodną siatkówkę.

4. Zaplanuj dzień w parku wodnymPark wodny to miejsce nie tylko dla dzieci. Dzień spędzony w takim miejscu sprawi, że się ochłodzisz i aktywnie spędzisz czas na ślizgawkach i w basenie z falami. Taki rodzaj aktywności nie będzie się nawet kojarzył z ćwiczeniami!
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

4. Zaplanuj dzień w parku wodnym
Park wodny to miejsce nie tylko dla dzieci. Dzień spędzony w takim miejscu sprawi, że się ochłodzisz i aktywnie spędzisz czas na ślizgawkach i w basenie z falami. Taki rodzaj aktywności nie będzie się nawet kojarzył z ćwiczeniami!

3. Chłodne miejsceGdziekolwiek mieszkasz, jest w twojej okolicy takie miejsce, gdzie biegacze, spacerowicze czy rowerzyści często przebywają, ponieważ jest tam chłodniej. Może to być promenada wzdłuż plaży albo zacieniona droga w parku miejskim. Odszukaj te miejsca i ćwiczenia wykonuj właśnie tam.
Zdjęcie autorstwa Konstantin Zamkov / CC BY

3. Chłodne miejsce
Gdziekolwiek mieszkasz, jest w twojej okolicy takie miejsce, gdzie biegacze, spacerowicze czy rowerzyści często przebywają, ponieważ jest tam chłodniej. Może to być promenada wzdłuż plaży albo zacieniona droga w parku miejskim. Odszukaj te miejsca i ćwiczenia wykonuj właśnie tam.

2. Zakończ dzień spaceremKiedy słońce już zachodzi, przejdź się po okolicy z bliską osobą lub pupilem. To miły sposób na aktywność fizyczną, kiedy temperatury są wysokie i relaks po długim dniu.
Zdjęcie autorstwa Inga Vitola / CC BY

2. Zakończ dzień spacerem
Kiedy słońce już zachodzi, przejdź się po okolicy z bliską osobą lub pupilem. To miły sposób na aktywność fizyczną, kiedy temperatury są wysokie i relaks po długim dniu.

1. Nocne ćwiczeniaA może spróbować ćwiczyć po zmroku? Znacznie lepiej biega się, kiedy słońce nie razi w oczy. Dołącz do grupy osób biegających wieczorami. Możesz również zmobilizować grupę znajomych na wspólny jogging – w grupie zawsze łatwiej zmotywować się do ćwiczeń.
Zdjęcie autorstwa Cali / CC BY

1. Nocne ćwiczenia
A może spróbować ćwiczyć po zmroku? Znacznie lepiej biega się, kiedy słońce nie razi w oczy. Dołącz do grupy osób biegających wieczorami. Możesz również zmobilizować grupę znajomych na wspólny jogging – w grupie zawsze łatwiej zmotywować się do ćwiczeń.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Hipnotyczny poród Osobowość typu borderline Co jeść, aby długo żyć? Metody odchudzania 9 rzeczy, które cię demotywują Sylwester 2009. Ostatnie przygotowania Torbiel jajnika Lukrecja - przydatna w odchudzaniu Dieta dla kobiety trenującej Środki przeczyszczające Łuszczyca. Naucz się z nią żyć. Jak dbać o miejsca intymne?