Sprawdź, jak zwiększyć swoją kreatywność

9. RelaksWeź prysznic, pójdź na spacer lub przejedź się rowerem. Badania neurologiczne wykazały, że mózg często potrzebuje zupełnie oderwać się od problemu, aby znaleźć rozwiązanie. Może się więc okazać, że wykrzykniesz „Eureka!” dopiero po chwilowej przerwie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Relaks
Weź prysznic, pójdź na spacer lub przejedź się rowerem. Badania neurologiczne wykazały, że mózg często potrzebuje zupełnie oderwać się od problemu, aby znaleźć rozwiązanie. Może się więc okazać, że wykrzykniesz „Eureka!” dopiero po chwilowej przerwie.

8. PraktykaJak każda czynność artystyczna, kreatywne myślenie nie zawsze zdarza się naturalnie. Jednak aby w ogóle do niego doszło, musisz częściej je trenować. Im więcej ćwiczeń na kreatywne myślenie, tym większa szansa na jego zwiększenie.
Zdjęcie krzyżówki / Shutterstock

8. Praktyka
Jak każda czynność artystyczna, kreatywne myślenie nie zawsze zdarza się naturalnie. Jednak aby w ogóle do niego doszło, musisz częściej je trenować. Im więcej ćwiczeń na kreatywne myślenie, tym większa szansa na jego zwiększenie.

7. Stymulacja mózguKreatywność często pojawia się, kiedy połączymy dwa z pozoru różne pomysły, aby stworzyć coś zupełnie innego. Idź na wystawę, wydarzenie artystyczne lub przedstawienie i sprawdź, jakie pomysły masz później.
Zdjęcie autorstwa Adriano Castelli / Shutterstock

7. Stymulacja mózgu
Kreatywność często pojawia się, kiedy połączymy dwa z pozoru różne pomysły, aby stworzyć coś zupełnie innego. Idź na wystawę, wydarzenie artystyczne lub przedstawienie i sprawdź, jakie pomysły masz później.

6. Przeciwne punkty widzeniaJeżeli pracujesz nad czymś, co potrzebuje kreatywnego rozwiązania, zbierz grupę osób, które mają zupełnie różne zdolności. Kontrastujące ze sobą pomysły skutkują powstaniem czegoś nowego i świeżego.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

6. Przeciwne punkty widzenia
Jeżeli pracujesz nad czymś, co potrzebuje kreatywnego rozwiązania, zbierz grupę osób, które mają zupełnie różne zdolności. Kontrastujące ze sobą pomysły skutkują powstaniem czegoś nowego i świeżego.

5. Uwierz w siebieWiele osób uważa, że nie ma w nich krzty kreatywności, ale wiara w siebie może dużo zdziałać. Jeśli chcesz być bardziej kreatywny, zacznij wierzyć w siebie i swoje kreatywne zdolności.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Uwierz w siebie
Wiele osób uważa, że nie ma w nich krzty kreatywności, ale wiara w siebie może dużo zdziałać. Jeśli chcesz być bardziej kreatywny, zacznij wierzyć w siebie i swoje kreatywne zdolności.

4. Kreatywna praca w domuIstnieje milion sposobów na to, aby kreatywnie spędzić czas w domu – od gotowania, przez ogrodnictwo, po dekorację wnętrz. Stawiaj sobie nowe wyzwania i regularnie twórz coś zaskakującego.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Kreatywna praca w domu
Istnieje milion sposobów na to, aby kreatywnie spędzić czas w domu – od gotowania, przez ogrodnictwo, po dekorację wnętrz. Stawiaj sobie nowe wyzwania i regularnie twórz coś zaskakującego.

3. Szczypta samotnościPozbądź się wszelkich przeszkód w postaci e-maili, telefonów i innych, aby w pełni poświęcić się kreatywnemu zadaniu. Zorganizuj czas na kreatywne przedsięwzięcia, a zobaczysz, że wkrótce pomysły zaczną się pojawiać.
Zdjęcie telefonu / Shutterstock

3. Szczypta samotności
Pozbądź się wszelkich przeszkód w postaci e-maili, telefonów i innych, aby w pełni poświęcić się kreatywnemu zadaniu. Zorganizuj czas na kreatywne przedsięwzięcia, a zobaczysz, że wkrótce pomysły zaczną się pojawiać.

2. Rób notatkiCzęsto z samego rana lub przed zaśnięciem mamy miliony myśli, które szybko się ulatniają. Wiele osób sądzi, że nie zapomną swoich pomysłów ale oczywiście jest zupełnie na odwrót. W związku z tym notuj swoje pomysły, myśli, słowa i dodawaj do nich ilustracje. Możesz też sprawić sobie tablicę korkową, na której będziesz umieszczać inspiracje i zapisywane na kartkach kluczowe słowa i pomysły.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Rób notatki
Często z samego rana lub przed zaśnięciem mamy miliony myśli, które szybko się ulatniają. Wiele osób sądzi, że nie zapomną swoich pomysłów ale oczywiście jest zupełnie na odwrót. W związku z tym notuj swoje pomysły, myśli, słowa i dodawaj do nich ilustracje. Możesz też sprawić sobie tablicę korkową, na której będziesz umieszczać inspiracje i zapisywane na kartkach kluczowe słowa i pomysły.

1. Wyłącz telewizorOglądanie telewizji zabija kreatywność. Telewizja daje nam uproszczone i gotowe rozwiązania, co sprawia, że nie myślisz samodzielnie i tym bardziej nie rozwijasz kreatywnego myślenia.
Zdjęcie pilota / Shutterstock

1. Wyłącz telewizor
Oglądanie telewizji zabija kreatywność. Telewizja daje nam uproszczone i gotowe rozwiązania, co sprawia, że nie myślisz samodzielnie i tym bardziej nie rozwijasz kreatywnego myślenia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Kobieta w sieci Czerwienię się ze stresu... List do dermatologa Plotkuj, plotkuj i jeszcze raz plotkuj Mózg kobiety i mężczyzny inaczej postrzega piękno Zdrowo jeść: bo kaszę da się lubić! Jak rozpoznać kłamcę - w 10 punktach 12 największych zmartwień hipochondryczki. Sprawdź, czy nią jesteś! Co na opryszczkę? Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela? Co jeść, aby przeżyć atak serca? W jakim stanie będę po porodzie? Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych