Bądź kreatywny - sprawdź nasze wskazówki

10. Kiedy brakuje pomysłówSą takie dni, kiedy pomysły po prostu nie przychodzą do głowy. Nie jest to zbytnio pomocne, kiedy musisz napisać artykuł lub masz do przygotowania prezentację w pracy czy też inny projekt, który wymaga kreatywnego myślenia. Oto 9 wskazówek i ćwiczeń, które pozwolą wygenerować nowe pomysły.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

10. Kiedy brakuje pomysłów
Są takie dni, kiedy pomysły po prostu nie przychodzą do głowy. Nie jest to zbytnio pomocne, kiedy musisz napisać artykuł lub masz do przygotowania prezentację w pracy czy też inny projekt, który wymaga kreatywnego myślenia. Oto 9 wskazówek i ćwiczeń, które pozwolą wygenerować nowe pomysły.

9. Noś ze sobą dzienniczekDziennik z pomysłami to dobra propozycja na wypełnienie kreatywnej pustki. Noszenie go ze sobą jest niezwykle pomocne, ponieważ dobre pomysły czasami przychodzą do głowy w niespodziewanych sytuacjach i warto wtedy zapisać te myśli. Jeżeli wolisz wersję elektroniczną, to zainstaluj aplikację w telefonie, która pozwoli ci notować, nawet głosowo, swoje pomysły.
Zdjęcie autorstwa webvilla / CC BY

9. Noś ze sobą dzienniczek
Dziennik z pomysłami to dobra propozycja na wypełnienie kreatywnej pustki. Noszenie go ze sobą jest niezwykle pomocne, ponieważ dobre pomysły czasami przychodzą do głowy w niespodziewanych sytuacjach i warto wtedy zapisać te myśli. Jeżeli wolisz wersję elektroniczną, to zainstaluj aplikację w telefonie, która pozwoli ci notować, nawet głosowo, swoje pomysły.

8. Alfabet inspiracjąRozpisz cały alfabet i wymyślaj pomysły, które zaczynają się od danej litery. To zmusi cię do kreatywnego myślenia i szukania nowych pomysłów oraz rozwiązań.
Zdjęcie autorstwa SEVENHEADS / CC BY

8. Alfabet inspiracją
Rozpisz cały alfabet i wymyślaj pomysły, które zaczynają się od danej litery. To zmusi cię do kreatywnego myślenia i szukania nowych pomysłów oraz rozwiązań.

7. Używaj ręki niedominującejUstaw stoper na 10 minut i pisz w tym czasie bez przerwy lewą ręką, jeśli jesteś praworęczny i na odwrót.
Zdjęcie notesu / Shutterstock

7. Używaj ręki niedominującej
Ustaw stoper na 10 minut i pisz w tym czasie bez przerwy lewą ręką, jeśli jesteś praworęczny i na odwrót.

6. Zapisuj nowe rzeczy każdego dniaMoże to być wszystko od słowa, które chcesz sprawdzić w słowniku, kraj, który chcesz zwiedzić, artysta, o którym chcesz się dowiedzieć czegoś więcej itd. Zapisywanie sprawia, że nie zapomnisz sprawdzić tych rzeczy, a następnie skorzystasz z nowych inspiracji i pomysłów.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Zapisuj nowe rzeczy każdego dnia
Może to być wszystko od słowa, które chcesz sprawdzić w słowniku, kraj, który chcesz zwiedzić, artysta, o którym chcesz się dowiedzieć czegoś więcej itd. Zapisywanie sprawia, że nie zapomnisz sprawdzić tych rzeczy, a następnie skorzystasz z nowych inspiracji i pomysłów.

5. Zagraj w ruletkę z GoogleWpisz w wyszukiwarkę trzy zupełnie niepowiązane ze sobą słowa, a następnie wyszukaj rezultaty w obrazach. To, co znajdziesz może cię zainspirować i dać do myślenia.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

5. Zagraj w ruletkę z Google
Wpisz w wyszukiwarkę trzy zupełnie niepowiązane ze sobą słowa, a następnie wyszukaj rezultaty w obrazach. To, co znajdziesz może cię zainspirować i dać do myślenia.

4. Zagraj w ping-pongaZagraj w ping-ponga lub w inną grę z piłką i za każdym razem, kiedy odbijasz piłeczkę, powiedz na głos pomysł, który przychodzi ci do głowy. Może to być śmieszne czy przypadkowe, ale nieraz zdarza się, że pod wpływem przyspieszenia pomysł będzie genialny lub naprowadzi cię na dobry tok myślenia.
Zdjęcie autorstwa rjp / CC BY

4. Zagraj w ping-ponga
Zagraj w ping-ponga lub w inną grę z piłką i za każdym razem, kiedy odbijasz piłeczkę, powiedz na głos pomysł, który przychodzi ci do głowy. Może to być śmieszne czy przypadkowe, ale nieraz zdarza się, że pod wpływem przyspieszenia pomysł będzie genialny lub naprowadzi cię na dobry tok myślenia.

3. Zrób zdjęciaTo podobna technika do zapisywania – rób zdjęcie komórką wszystkiego, co cię zainteresuje w gazecie czy magazynie. Później możesz dodać te zdjęcia do aplikacji w telefonie razem ze swoimi notatkami – to pozwoli na rozbudowanie danego pomysłu.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

3. Zrób zdjęcia
To podobna technika do zapisywania – rób zdjęcie komórką wszystkiego, co cię zainteresuje w gazecie czy magazynie. Później możesz dodać te zdjęcia do aplikacji w telefonie razem ze swoimi notatkami – to pozwoli na rozbudowanie danego pomysłu.

2. Stwórz mapę myśliJeżeli chcesz jakiś pomysł rozwinąć, stwórz mapę myśli. Możesz narysować ją ręcznie lub zrobić to online. Takie zadanie pozwoli ci lepiej śledzić rozwój myśli.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Stwórz mapę myśli
Jeżeli chcesz jakiś pomysł rozwinąć, stwórz mapę myśli. Możesz narysować ją ręcznie lub zrobić to online. Takie zadanie pozwoli ci lepiej śledzić rozwój myśli.

1. Czerp z otoczeniaIm więcej czerpiesz z otoczenia, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy dzień daje możliwość kreatywnego rozwoju. Przejrzyj książki na półkach, których nie przeglądałeś latami; sprawdź, dlaczego ta roślina otrzymana w prezencie kwitnie tylko raz na 7 lat lub zwróć uwagę na to, że przypadkowo napotkane zdjęcie osoby w spamie przypomina głównego bohatera w twojej powieści. Świetne pomysły są wszędzie, czasami trzeba im tylko pomóc znaleźć się w twojej głowie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Czerp z otoczenia
Im więcej czerpiesz z otoczenia, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy dzień daje możliwość kreatywnego rozwoju. Przejrzyj książki na półkach, których nie przeglądałeś latami; sprawdź, dlaczego ta roślina otrzymana w prezencie kwitnie tylko raz na 7 lat lub zwróć uwagę na to, że przypadkowo napotkane zdjęcie osoby w spamie przypomina głównego bohatera w twojej powieści. Świetne pomysły są wszędzie, czasami trzeba im tylko pomóc znaleźć się w twojej głowie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Najnowsze trendy w stomatologii i ortodoncji Skuteczna profilaktyka niedoborów żywieniowych Czym jest zespół Aspergera? Postaw na różnorodność w menu malucha! Dlaczego warto jeść muesli? Pozbądź się jesiennej alergii Antykoncepcja, o której nie zapomnisz Co jeść, aby przeżyć atak serca? Mężczyźni tracą głowę, gdy rozmawiają z piękną kobietą Najbardziej przydatne produkty łagodzące objawy alergii Wszystko, co musisz wiedzieć o trądziku W niedzielę śpimy dłużej!