9 problemów zdrowotnych, które rozwiąże jedzenie

10. Jedzenie może mieć wpływ na twoje zdrowie?W starym powiedzeniu: „jesteś tym, co jesz”, jest wiele prawdy. Produkty żywnościowe mogą bowiem wywierać zarówno korzystny, jak i niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Dowiedz się, jaka żywność może zredukować poszczególne problemy zdrowotne.

10. Jedzenie może mieć wpływ na twoje zdrowie?
W starym powiedzeniu: „jesteś tym, co jesz”, jest wiele prawdy. Produkty żywnościowe mogą bowiem wywierać zarówno korzystny, jak i niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Dowiedz się, jaka żywność może zredukować poszczególne problemy zdrowotne.

9. Zaburzenia snuMożesz zredukować problemy ze snem poprzez regularne spożywanie pasty z ciecierzycy, tzw. humusu. Zawarty w jego składzie aminokwas, tj. tryptofan, jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni on rolę czynnika stymulującego wydzielanie melatoniny, która odpowiada za dobry sen.
Zdjęcie autorstwa Steve Johnson / CC BY

9. Zaburzenia snu
Możesz zredukować problemy ze snem poprzez regularne spożywanie pasty z ciecierzycy, tzw. humusu. Zawarty w jego składzie aminokwas, tj. tryptofan, jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni on rolę czynnika stymulującego wydzielanie melatoniny, która odpowiada za dobry sen.

8. Powysiłkowy ból mięśniOsoby rozpoczynające przygodę z regularną aktywnością fizyczną często doświadczają powysiłkowego bólu mięśni. Można ograniczyć te dolegliwości poprzez spożycie garści wiśni bezpośrednio po treningu lub soku przyrządzonego ze świeżych wiśni. Zawarte w ich składzie antocyjany to silne przeciwutleniacze, które przyśpieszają regenerację mięśni po wysiłku.
Zdjęcie autorstwa petrafaltermaier / CC BY

8. Powysiłkowy ból mięśni
Osoby rozpoczynające przygodę z regularną aktywnością fizyczną często doświadczają powysiłkowego bólu mięśni. Można ograniczyć te dolegliwości poprzez spożycie garści wiśni bezpośrednio po treningu lub soku przyrządzonego ze świeżych wiśni. Zawarte w ich składzie antocyjany to silne przeciwutleniacze, które przyśpieszają regenerację mięśni po wysiłku.

7. Brak energiiOdczucie silnego zmęczenia oraz brak energii mogą wynikać z odwodnienia organizmu. Łagodne odwodnienie może nawet doprowadzić do zaburzenia koncentracji. W tym przypadku wskazane jest spożywanie płynów bogatych w elektrolity, które szybko przywracają optymalne nawodnienie w organizmie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Brak energii
Odczucie silnego zmęczenia oraz brak energii mogą wynikać z odwodnienia organizmu. Łagodne odwodnienie może nawet doprowadzić do zaburzenia koncentracji. W tym przypadku wskazane jest spożywanie płynów bogatych w elektrolity, które szybko przywracają optymalne nawodnienie w organizmie.

6. NiestrawnośćBadania naukowe potwierdzają, że mięta pieprzowa może skutecznie złagodzić bolesność brzucha, gdyż hamuje związane z tym uciążliwe skurcze mięśni. Wystarczy filiżanka naparu z mięty, aby w szybki sposób powrócić do zdrowia.
Zdjęcie naparu z mięty / Shutterstock

6. Niestrawność
Badania naukowe potwierdzają, że mięta pieprzowa może skutecznie złagodzić bolesność brzucha, gdyż hamuje związane z tym uciążliwe skurcze mięśni. Wystarczy filiżanka naparu z mięty, aby w szybki sposób powrócić do zdrowia.

5. MigrenaJedną z przyczyn odpowiedzialnych za wystąpienie migreny jest niedobór magnezu. Z tego względu osobom dotkniętym przez tę przypadłość zaleca się stosowanie suplementów diety zawierających ten pierwiastek. Zamiast tego można również wprowadzić do diety świeży szpinak, który jest bogatym źródłem magnezu.
Zdjęcie autorstwa Daniella Segura / CC BY

5. Migrena
Jedną z przyczyn odpowiedzialnych za wystąpienie migreny jest niedobór magnezu. Z tego względu osobom dotkniętym przez tę przypadłość zaleca się stosowanie suplementów diety zawierających ten pierwiastek. Zamiast tego można również wprowadzić do diety świeży szpinak, który jest bogatym źródłem magnezu.

4. HipoglikemiaHipoglikemia to stan, w czasie którego obserwuje się gwałtowne obniżenie poziomu cukru we krwi. Lekarze zalecają chorym, aby uzupełniali niedobory cukru przy pomocy suszonych owoców. Są one zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla produktów słodzonych białym cukrem kryształowym czy syropem glukozowo-fruktozowym.
Zdjęcie autorstwa Christina Claßen / CC BY

4. Hipoglikemia
Hipoglikemia to stan, w czasie którego obserwuje się gwałtowne obniżenie poziomu cukru we krwi. Lekarze zalecają chorym, aby uzupełniali niedobory cukru przy pomocy suszonych owoców. Są one zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla produktów słodzonych białym cukrem kryształowym czy syropem glukozowo-fruktozowym.

3. Wilczy głódW momencie wystąpienia wilczego głodu najchętniej sięgamy po danie typu fast food albo słodycze. Produkty te w szybki sposób podwyższają poziom cukru we krwi, co skutecznie hamuje odczuwany głód. Niestety stosunkowo szybko dochodzi również do gwałtownego spadku cukru i w krótkim czasie ponownie robimy się głodni. Jeśli odczuwasz silną potrzebę spożycia czegoś niezdrowego, upiecz w piekarniku słodkie ziemniaki. Mają one doskonały smak i stanowią źródło węglowodanów złożonych, które na długo zapewniają uczucie sytości.
Zdjęcie autorstwa Mike Linksvayer / CC BY

3. Wilczy głód
W momencie wystąpienia wilczego głodu najchętniej sięgamy po danie typu fast food albo słodycze. Produkty te w szybki sposób podwyższają poziom cukru we krwi, co skutecznie hamuje odczuwany głód. Niestety stosunkowo szybko dochodzi również do gwałtownego spadku cukru i w krótkim czasie ponownie robimy się głodni. Jeśli odczuwasz silną potrzebę spożycia czegoś niezdrowego, upiecz w piekarniku słodkie ziemniaki. Mają one doskonały smak i stanowią źródło węglowodanów złożonych, które na długo zapewniają uczucie sytości.

2. Zaburzenia pamięci i koncentracjiW orzechach zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe, które mają wielokierunkowy, pozytywny wpływ na organizm. Korzystnie wpływają one na wygląd włosów i cery oraz przyczyniają się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że regularne spożywanie orzechów może uchronić mózg przed zaburzeniami pamięci i koncentracji.
Zdjęcie autorstwa helee54 / CC BY

2. Zaburzenia pamięci i koncentracji
W orzechach zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe, które mają wielokierunkowy, pozytywny wpływ na organizm. Korzystnie wpływają one na wygląd włosów i cery oraz przyczyniają się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że regularne spożywanie orzechów może uchronić mózg przed zaburzeniami pamięci i koncentracji.

1. PrzeziębienieZłotym, naturalnym środkiem na przeziębienie jest kasza jaglana. Wykazuje ona właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Po jej spożyciu charakterystyczne jest delikatne rozgrzanie organizmu, co również odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu infekcji.
Zdjęcie kaszy jaglanej / Shutterstock

1. Przeziębienie
Złotym, naturalnym środkiem na przeziębienie jest kasza jaglana. Wykazuje ona właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Po jej spożyciu charakterystyczne jest delikatne rozgrzanie organizmu, co również odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu infekcji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dobre bakterie Probiotyki dla wcześniaków Jak uniknąć zdrowotnych przygód na basenie? Przepis na gulasz - dla wegetarian i nie tylko Jak oszukać żołądek i jeść mniej, nie odczuwając głodu Źródła magnezu Jak postrzegamy osoby o pełnych ustach? Po co jeść czosnek? Cellulit. Defekt kosmetyczny czy problem zdrowotny 7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki Łupież – powszechny problem

Popularne w tym tygodniu:

Bonding – szybki sposób na poprawę wyglądu zębów Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić?