9 problemów zdrowotnych, które rozwiąże jedzenie
10. Jedzenie może mieć wpływ na twoje zdrowie?
W starym powiedzeniu: „jesteś tym, co jesz”, jest wiele prawdy. Produkty żywnościowe mogą bowiem wywierać zarówno korzystny, jak i niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Dowiedz się, jaka żywność może zredukować poszczególne problemy zdrowotne.
9. Zaburzenia snu
Możesz zredukować problemy ze snem poprzez regularne spożywanie pasty z ciecierzycy, tzw. humusu. Zawarty w jego składzie aminokwas, tj. tryptofan, jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni on rolę czynnika stymulującego wydzielanie melatoniny, która odpowiada za dobry sen.
8. Powysiłkowy ból mięśni
Osoby rozpoczynające przygodę z regularną aktywnością fizyczną często doświadczają powysiłkowego bólu mięśni. Można ograniczyć te dolegliwości poprzez spożycie garści wiśni bezpośrednio po treningu lub soku przyrządzonego ze świeżych wiśni. Zawarte w ich składzie antocyjany to silne przeciwutleniacze, które przyśpieszają regenerację mięśni po wysiłku.
7. Brak energii
Odczucie silnego zmęczenia oraz brak energii mogą wynikać z odwodnienia organizmu. Łagodne odwodnienie może nawet doprowadzić do zaburzenia koncentracji. W tym przypadku wskazane jest spożywanie płynów bogatych w elektrolity, które szybko przywracają optymalne nawodnienie w organizmie.
6. Niestrawność
Badania naukowe potwierdzają, że mięta pieprzowa może skutecznie złagodzić bolesność brzucha, gdyż hamuje związane z tym uciążliwe skurcze mięśni. Wystarczy filiżanka naparu z mięty, aby w szybki sposób powrócić do zdrowia.
5. Migrena
Jedną z przyczyn odpowiedzialnych za wystąpienie migreny jest niedobór magnezu. Z tego względu osobom dotkniętym przez tę przypadłość zaleca się stosowanie suplementów diety zawierających ten pierwiastek. Zamiast tego można również wprowadzić do diety świeży szpinak, który jest bogatym źródłem magnezu.
4. Hipoglikemia
Hipoglikemia to stan, w czasie którego obserwuje się gwałtowne obniżenie poziomu cukru we krwi. Lekarze zalecają chorym, aby uzupełniali niedobory cukru przy pomocy suszonych owoców. Są one zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla produktów słodzonych białym cukrem kryształowym czy syropem glukozowo-fruktozowym.
3. Wilczy głód
W momencie wystąpienia wilczego głodu najchętniej sięgamy po danie typu fast food albo słodycze. Produkty te w szybki sposób podwyższają poziom cukru we krwi, co skutecznie hamuje odczuwany głód. Niestety stosunkowo szybko dochodzi również do gwałtownego spadku cukru i w krótkim czasie ponownie robimy się głodni. Jeśli odczuwasz silną potrzebę spożycia czegoś niezdrowego, upiecz w piekarniku słodkie ziemniaki. Mają one doskonały smak i stanowią źródło węglowodanów złożonych, które na długo zapewniają uczucie sytości.
2. Zaburzenia pamięci i koncentracji
W orzechach zawarte są zdrowe kwasy tłuszczowe, które mają wielokierunkowy, pozytywny wpływ na organizm. Korzystnie wpływają one na wygląd włosów i cery oraz przyczyniają się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Co więcej, badania naukowe potwierdzają, że regularne spożywanie orzechów może uchronić mózg przed zaburzeniami pamięci i koncentracji.
1. Przeziębienie
Złotym, naturalnym środkiem na przeziębienie jest kasza jaglana. Wykazuje ona właściwości przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Po jej spożyciu charakterystyczne jest delikatne rozgrzanie organizmu, co również odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu infekcji.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze