Codzienne rzeczy, które skracają twoje życie

10. Możesz przypadkiem skrócić swoje życie?Od chwili narodzin organizm człowieka podlega działaniu czynników, które mogą mieć wpływ na przyśpieszenie procesów starzenia. Można ograniczyć ich niekorzystne działanie, a tym samym wydłużyć swoje życie. Zastanawiasz się, o jakie czynniki chodzi?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Możesz przypadkiem skrócić swoje życie?
Od chwili narodzin organizm człowieka podlega działaniu czynników, które mogą mieć wpływ na przyśpieszenie procesów starzenia. Można ograniczyć ich niekorzystne działanie, a tym samym wydłużyć swoje życie. Zastanawiasz się, o jakie czynniki chodzi?

9. Problem ze znalezieniem miłościTo zaskakujące, ale badania naukowe potwierdzają, że osoby samotne zazwyczaj żyją krócej niż osoby będące w stałym związku. Co więcej, brak zawarcia związku małżeńskiego może się przyczynić do zwiększenia ryzyka zgonu w ciągu życia nawet o 32%.
Zdjęcie autorstwa Stevebidmead / CC BY

9. Problem ze znalezieniem miłości
To zaskakujące, ale badania naukowe potwierdzają, że osoby samotne zazwyczaj żyją krócej niż osoby będące w stałym związku. Co więcej, brak zawarcia związku małżeńskiego może się przyczynić do zwiększenia ryzyka zgonu w ciągu życia nawet o 32%.

8. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącejCzy wiedziałaś, że możesz skrócić swoje życie na skutek przebywania w pozycji siedzącej zaledwie przez trzy godziny w ciągu dnia. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej grozi bowiem zakrzepicą, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

8. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej
Czy wiedziałaś, że możesz skrócić swoje życie na skutek przebywania w pozycji siedzącej zaledwie przez trzy godziny w ciągu dnia. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej grozi bowiem zakrzepicą, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

7. SamotnośćNiestety życie osób samotnych, które nie mają prawdziwych przyjaciół, może trwać zdecydowanie krócej niż życie osób prowadzących bogate życie towarzyskie. Badania naukowe sugerują wręcz, że samotność ma tak samo destrukcyjny wpływ na zdrowie jak palenie 15 papierosów dziennie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Samotność
Niestety życie osób samotnych, które nie mają prawdziwych przyjaciół, może trwać zdecydowanie krócej niż życie osób prowadzących bogate życie towarzyskie. Badania naukowe sugerują wręcz, że samotność ma tak samo destrukcyjny wpływ na zdrowie jak palenie 15 papierosów dziennie.

6. Oglądanie telewizjiZastanawiałaś się kiedykolwiek jak negatywny wpływ na twoje zdrowie może mieć oglądanie telewizji? Każda godzina spędzona przed telewizorem może skrócić twoje życie o 20 minut. Co więcej, długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji podczas oglądania TV może przyczynić się do wystąpienia chorób serca czy cukrzycy typu 2.
Zdjęcie autorstwa flash.pro / CC BY

6. Oglądanie telewizji
Zastanawiałaś się kiedykolwiek jak negatywny wpływ na twoje zdrowie może mieć oglądanie telewizji? Każda godzina spędzona przed telewizorem może skrócić twoje życie o 20 minut. Co więcej, długotrwałe przebywanie w tej samej pozycji podczas oglądania TV może przyczynić się do wystąpienia chorób serca czy cukrzycy typu 2.

5. Fast foodyFast foody to grupa produktów żywnościowych, która dostarcza do organizmu puste kalorie. Żywność ta jest przyczyną nadwagi i otyłości u wielu ludzi. Co więcej, często przyczynia się ona do niedoboru podstawowych składników odżywczych w organizmie, które są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania.
Zdjęcie autorstwa davidz / CC BY

5. Fast foody
Fast foody to grupa produktów żywnościowych, która dostarcza do organizmu puste kalorie. Żywność ta jest przyczyną nadwagi i otyłości u wielu ludzi. Co więcej, często przyczynia się ona do niedoboru podstawowych składników odżywczych w organizmie, które są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

4. Problem ze znalezieniem pracyDługie bezrobocie może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci nawet o połowę. Zostało to potwierdzone 40-letnimi badaniami kanadyjskich naukowców prowadzonymi na grupie 20-milionowej ludności.
Zdjęcie autorstwa kate hiscock / CC BY

4. Problem ze znalezieniem pracy
Długie bezrobocie może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci nawet o połowę. Zostało to potwierdzone 40-letnimi badaniami kanadyjskich naukowców prowadzonymi na grupie 20-milionowej ludności.

3. Nagła utrata pracyNagłe zwolnienie z pracy jest jedną z głównych przyczyn odpowiadających za wyzwolenie w organizmie każdego człowieka silnego stresu - czynnika posiadającego destrukcyjny wpływ na zdrowie oraz poprawne funkcjonowanie wielu narządów.

3. Nagła utrata pracy
Nagłe zwolnienie z pracy jest jedną z głównych przyczyn odpowiadających za wyzwolenie w organizmie każdego człowieka silnego stresu - czynnika posiadającego destrukcyjny wpływ na zdrowie oraz poprawne funkcjonowanie wielu narządów.

2. Długi dojazd do pracyTrwająca kilka godzin podróż do pracy może wywierać niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. W szczególności wtedy, gdy wiąże się ona z długotrwałym przebywaniu w tej samej pozycji. Co więcej, długie dojazdy do pracy mogą się przyczynić do wystąpienia nadwagi, otyłości czy bezsenności.
Zdjęcie autorstwa Daniel Lobo / CC BY

2. Długi dojazd do pracy
Trwająca kilka godzin podróż do pracy może wywierać niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. W szczególności wtedy, gdy wiąże się ona z długotrwałym przebywaniu w tej samej pozycji. Co więcej, długie dojazdy do pracy mogą się przyczynić do wystąpienia nadwagi, otyłości czy bezsenności.

1. Niedostateczna ilość snuNiedostateczna ilości snu w ciągu nocy może przyczynić się do skrócenia czasu trwania życia. Co więcej, zaburzenia snu mogą powodować choroby układu sercowo-naczyniowego, demencję, zaburzenia pamięci, a nawet niektóre choroby nowotworowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Niedostateczna ilość snu
Niedostateczna ilości snu w ciągu nocy może przyczynić się do skrócenia czasu trwania życia. Co więcej, zaburzenia snu mogą powodować choroby układu sercowo-naczyniowego, demencję, zaburzenia pamięci, a nawet niektóre choroby nowotworowe.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Lubisz twaróg? Poznaj 3 sposoby w jakie pozwoli ci schudnąć! Co jeść, aby przeżyć atak serca? Wygraj walkę z rozstępami Leczenie kaca Sińce pod oczami Jaką rolę pełni witamina D? Kalorie - jak je policzyć? Soki – czy wiesz, które są naprawdę zdrowe? Co łykać, żeby nie spać? Często się przejadasz? Poznaj sprawdzone sposoby na kontrolowanie porcji Grypa latem Objawy odwodnienia

Popularne w tym tygodniu:

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka?