Jak unicestwić przebarwienia
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuPrzebarwienia to problem 35% kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% pań po pięćdziesiątce. W 90% dotyczy on także osób, które borykały się z trądzikiem młodzieńczym. Najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet i pomagają wyeliminować uciążliwe zmiany skórne.
Przebarwienia pojawiają się na tych częściach ciała, które najbardziej narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Dotyczy to więc twarzy, dekoltu i dłoni. Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest znalezienie przyczyny wystąpienia przebarwień.
— Dwie podstawowe to promieniowanie UV oraz zaburzenia poziomu hormonów. Trwałe przebarwienia tworzą się także w wyniku łączenia promieniowania UV z niektórymi lekami, ziołami i kosmetykami. Co bardzo znamienne, ich pojawianie się może być sygnałem chorób wątroby i tarczycy. - wyjaśnia specjalista z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm dr Agnieszka Bliżanowska.
Wpływ na ich powstawanie ma także nadaktywność melanocytów — komórek wytwarzających barwnik skóry. Innym powodem ich pojawiania się mogą być także poparzenia słoneczne oraz stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe.
Przed rozpoczęciem walki z przebarwieniami należy skonsultować się z dermatologiem, który zapozna nas z różnymi możliwościami likwidacji zmian. Warto pamiętać, że skuteczność terapii zależy od głębokości, rozległości i charakteru przebarwień.
Nowością w dziedzinie dermatologii estetycznej jest Mesoline Roller i Dermaheal SB. Roller to wałek posiadający ponad 500 mikroigieł, którymi nakłuwana jest skóra. W ten sposób powstają mikroskopijne kanaliki, przez które do komórek skóry dociera rozjaśniający preparat, czyli Dermaheal SB.
— Sam zabieg działa regenerująco, redukuje zmarszczki i poprawia jędrność skóry, ale w połączeniu ze specjalnym preparatem Dermaheal SB, skutecznie rozświetla skórę i redukuje przebarwienia. – tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska.
Innym rozwiązaniem jest broń chemiczna, czyli pilingi i preparaty, które także skutecznie pomagają pozbyć się przebarwień.
— Najczęściej stosuje się kwas glikolowy, kojowy czy azelainowy. Można również skorzystać z ich mieszanek, na przykład z Yellow Peel. Pierwsze efekty są widoczne po jednym zabiegu, jednak pilingi najlepsze rezultaty przynoszą stosowane w serii. - mówi dr Bliżanowska.
Uniwersalną i dobrą metodą w usuwaniu przebarwień jest także terapia Cosmelanem. Usuwa on plamy powstałe na skórze nawet kilka lat wcześniej. Najpierw w gabinecie nakładana jest maska, a następnie w domu wspomagająco stosuje się krem Cosmelan. W ciągu paru pierwszych dni po zastosowaniu tej terapii twarz może się łuszczyć, co może wymagać konieczności wycofania się na jakiś czas z pełnienia różnych obowiązków.
Najnowszym osiągnięciem dermatologii estetycznej stosowanym także w Polsce jest laser Palomar Lux MaxG. Jego nowoczesna głowica ma możliwość zwalczania różnych defektów skóry — usuwa posłoneczne zmiany, plamy soczewicowate, piegi, rozszerzone naczynka, zmiany naczyniowe, pomaga w leczeniu trądziku różowatego oraz rumienia.
— Efekty zazwyczaj można zauważyć już po pierwszym zabiegu, podczas którego znikają płytsze przebarwienia. Trwałość w przypadku głębszych plam możemy uzyskać po serii 2 lub 3 zabiegów. Urządzenie znajduje zastosowanie dla twarzy, szyi, rąk, dekoltu oraz pleców. – mówi dr Agnieszka Bliżanowska.
Chociaż to nie szata zdobi człowieka, to jednak nasz wygląd ma bardzo duże znaczenie, bo przecież jak cię widzą, tak cię piszą. Warto więc skorzystać z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, aby poczuć się dobrze we własnej skórze.
Źródło: WellDerm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze