Jak zwalczyć ból? Zobacz, które z tych rzeczy robisz

6. Oszukaj bólTo zaskakujące, ale istnieją sposoby na to, aby oszukać mózg i tym zmniejszyć objawy bólu. Wystarczy pozytywne myślenie i nastawienie. Chcesz wiedzieć więcej?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Oszukaj ból
To zaskakujące, ale istnieją sposoby na to, aby oszukać mózg i tym zmniejszyć objawy bólu. Wystarczy pozytywne myślenie i nastawienie. Chcesz wiedzieć więcej?

5. Każdy odczuwa ból w inny sposóbNiektóre osoby bardzo źle znoszą ból, inne z kolei znacznie łagodniej radzą sobie z tą dolegliwością. Jeżeli jesteś osobą pełną optymizmu i w twojej głowie krążą pozytywne myśli, z całą pewnością uśmierzysz dzięki temu każdy rodzaj bólu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Każdy odczuwa ból w inny sposób
Niektóre osoby bardzo źle znoszą ból, inne z kolei znacznie łagodniej radzą sobie z tą dolegliwością. Jeżeli jesteś osobą pełną optymizmu i w twojej głowie krążą pozytywne myśli, z całą pewnością uśmierzysz dzięki temu każdy rodzaj bólu.

4. Nie prorokujTwoja wyobraźnia jest tak bujna, że nawet lekki ból działa na nią pobudzająco i wyobrażasz sobie poważne konsekwencje zdrowotne? Na skutek tego narażasz się na niepotrzebny stres, a to z kolei może nasilić te niekorzystne objawy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Nie prorokuj
Twoja wyobraźnia jest tak bujna, że nawet lekki ból działa na nią pobudzająco i wyobrażasz sobie poważne konsekwencje zdrowotne? Na skutek tego narażasz się na niepotrzebny stres, a to z kolei może nasilić te niekorzystne objawy.

3. Nie udawaj, że nic się nie dziejeCoraz mocniej boli cię głowa, ale nie dajesz tego po sobie poznać, bo nie chcesz uchodzić za mięczaka? Pozwól sobie na uwolnienie negatywnych emocji, bo to może przyczynić się do uśmierzenia dolegliwości bólowych. Dlatego nie powstrzymuj się przed grymaszeniem w momencie ich wystąpienia.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Nie udawaj, że nic się nie dzieje
Coraz mocniej boli cię głowa, ale nie dajesz tego po sobie poznać, bo nie chcesz uchodzić za mięczaka? Pozwól sobie na uwolnienie negatywnych emocji, bo to może przyczynić się do uśmierzenia dolegliwości bólowych. Dlatego nie powstrzymuj się przed grymaszeniem w momencie ich wystąpienia.

2. Myśl o pozytywnych rzeczachTo zaskakujące, ale myśl o bliskiej twojemu sercu osobie bądź o pozytywnym wydarzeniu z twojego życia, może stanowić skuteczny środek przeciwbólowy. Następnym razem, gdy odczujesz nasilający się ból głowy, postaraj się skupić myśli na pozytywnych rzeczach.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Myśl o pozytywnych rzeczach
To zaskakujące, ale myśl o bliskiej twojemu sercu osobie bądź o pozytywnym wydarzeniu z twojego życia, może stanowić skuteczny środek przeciwbólowy. Następnym razem, gdy odczujesz nasilający się ból głowy, postaraj się skupić myśli na pozytywnych rzeczach.

1. Weź tabletkęJeżeli obawiasz się bólu to w momencie pojawienia się jego pierwszych symptomów weź tabletkę przeciwbólową. Dzięki temu znacząco uśmierzysz dolegliwości bądź całkowicie je wyeliminujesz. Jeżeli przyjmiesz lek zbyt późno to niestety nie zabezpieczysz się przed silnym bólem.
Zdjęcie autorstwa stevepb / CC BY

1. Weź tabletkę
Jeżeli obawiasz się bólu to w momencie pojawienia się jego pierwszych symptomów weź tabletkę przeciwbólową. Dzięki temu znacząco uśmierzysz dolegliwości bądź całkowicie je wyeliminujesz. Jeżeli przyjmiesz lek zbyt późno to niestety nie zabezpieczysz się przed silnym bólem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Peeling kawowy – jak go wykonać? Odchudzanie bez skalpela? To możliwe Skuteczność leków homeopatycznych czy efekt placebo Jak uporać się z pajączkami? Sekret piękna Koreanek Krem z mocznikiem najlepszy dla skóry? Herbata? Z cytryną mogę wypić każdą! Zestresowane kobiety jedzą więcej Słodycz bez wyrzutów sumienia Stop słodyczomanii Cellulit. Defekt kosmetyczny czy problem zdrowotny Bokwa wkracza do Polski

Popularne w tym tygodniu:

Jak zachować odporność w okresie zimowym?MATERIAŁ SPONSOROWANY Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Jak sobie z nimi radzić?MATERIAŁ SPONSOROWANY