Ćwiczenia - mało znany sposób na migrenę

10. Ćwiczenia łagodzą ból głowyBoisz się ćwiczyć, kiedy boli cię głowa? Nie obawiaj się – jeśli nie masz rzadkiej przypadłości, ćwiczenia pomogą ci pozostać w formie i radzić sobie z bólem głowy. Czasami, w przypadku małej ilości pacjentów, zbyt intensywne ćwiczenia mogą wywołać tzw. wysiłkowy ból głowy, ale większość osób cierpiących na chroniczne migreny może złagodzić ból ćwiczeniami. Oto nasze porady.
Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

10. Ćwiczenia łagodzą ból głowy
Boisz się ćwiczyć, kiedy boli cię głowa? Nie obawiaj się – jeśli nie masz rzadkiej przypadłości, ćwiczenia pomogą ci pozostać w formie i radzić sobie z bólem głowy. Czasami, w przypadku małej ilości pacjentów, zbyt intensywne ćwiczenia mogą wywołać tzw. wysiłkowy ból głowy, ale większość osób cierpiących na chroniczne migreny może złagodzić ból ćwiczeniami. Oto nasze porady.

9. Ćwicz regularnieĆwiczenia aerobowe takie jak jogging czy jazda rowerem 3 razy w tygodniu to dobry wybór. Utrzymuj stały rytm serca, ponad 100 uderzeń na minutę przez 10 do 15 minut podczas każdej sesji.
Zdjęcie autorstwa Olgierd Rudak / CC BY

9. Ćwicz regularnie
Ćwiczenia aerobowe takie jak jogging czy jazda rowerem 3 razy w tygodniu to dobry wybór. Utrzymuj stały rytm serca, ponad 100 uderzeń na minutę przez 10 do 15 minut podczas każdej sesji.

8. Ćwicz ranoPoranne ćwiczenia są lepsze, ponieważ pod koniec dnia należy się rozluźnić, a ćwiczenia mogłyby wpłynąć na nawyki związane z chodzeniem spać i w konsekwencji wywołać ból głowy.
Zdjęcie autorstwa Jeff Drongowski / CC BY

8. Ćwicz rano
Poranne ćwiczenia są lepsze, ponieważ pod koniec dnia należy się rozluźnić, a ćwiczenia mogłyby wpłynąć na nawyki związane z chodzeniem spać i w konsekwencji wywołać ból głowy.

5. Śpij i zapomnij o bólu głowyOdpowiednia ilość snu jest częścią „higieny”, którą osoby cierpiące na migreny powinny wcielać w życie, aby zwalczać ból głowy. Dzieje się tak, ponieważ regularny sen obniża poziom stresu.
Zdjęcie autorstwa Jacopo Romei / CC BY

5. Śpij i zapomnij o bólu głowy
Odpowiednia ilość snu jest częścią „higieny”, którą osoby cierpiące na migreny powinny wcielać w życie, aby zwalczać ból głowy. Dzieje się tak, ponieważ regularny sen obniża poziom stresu.

4. Zbilansowana dietaRegularne posiłki, unikanie produktów, które powodują ból głowy oraz picie wody również zminimalizują ból i częstotliwość występowania migreny.
Zdjęcie autorstwa Brian / CC BY

4. Zbilansowana dieta
Regularne posiłki, unikanie produktów, które powodują ból głowy oraz picie wody również zminimalizują ból i częstotliwość występowania migreny.

3. Badania na temat wpływu ćwiczeń na migrenęWedług jednych badań dorośli prowadzący siedzący tryb życia byli bardziej podatni na ból głowy niż osoby, które bardziej aktywnie spędzały czas. Zauważono też, że uczestnicy badania, u których ból głowy występował częściej byli najmniej aktywni fizycznie.
Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

3. Badania na temat wpływu ćwiczeń na migrenę
Według jednych badań dorośli prowadzący siedzący tryb życia byli bardziej podatni na ból głowy niż osoby, które bardziej aktywnie spędzały czas. Zauważono też, że uczestnicy badania, u których ból głowy występował częściej byli najmniej aktywni fizycznie.

2. Skonsultuj się z lekarzemChroniczny ból głowy nie powinien powstrzymywać cię przed aktywnością fizyczną, jednak jeśli doświadczysz ostrego bólu głowy po ćwiczeniach, skonsultuj się z lekarzem.
Zdjęcie autorstwa Tulane Public Relations / CC BY

2. Skonsultuj się z lekarzem
Chroniczny ból głowy nie powinien powstrzymywać cię przed aktywnością fizyczną, jednak jeśli doświadczysz ostrego bólu głowy po ćwiczeniach, skonsultuj się z lekarzem.

1. Nie unikaj aktywności fizycznej niezależnie od wiekuZ pewnością potrzebnych jest więcej badań w tym zakresie, jednak można założyć, że jeśli nie cierpisz z powodu wysiłkowych bólów głowy, poprawa kondycji i regularne ćwiczenia mogą pomóc.
Zdjęcie autorstwa Giorgio Minguzzi / CC BY

1. Nie unikaj aktywności fizycznej niezależnie od wieku
Z pewnością potrzebnych jest więcej badań w tym zakresie, jednak można założyć, że jeśli nie cierpisz z powodu wysiłkowych bólów głowy, poprawa kondycji i regularne ćwiczenia mogą pomóc.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Piękna aż po czubki palców Najważniejsze fakty o biegunce podróżnych Młody wygląd zapewnia dłuższe życie? Jak ćwiczyć na siłowni? Proste sposoby na zdrowy uśmiech Jedzenie na problemy hormonalne Uwielbiasz sport? Uważaj na skórę twarzy Pochwica: Choroba, która zabiera radość ze zbliżeń Uczenie się jak narkotyk 10 wskazówek na zdrowsze wakacje Witaminy na jesienną senność „Plus size” wraca do mody?

Popularne w tym tygodniu:

Burza wokół nakładkowych systemów do prostowania zębów. Gdy wargi sromowe mniejsze… są duże! Poród zmienia miejsca intymne!