Uspokajająca moc przyrody
PAULA • dawno temuO wielkiej roli ziół w kuchni nie trzeba nikogo przekonywać. Ich korzystne działanie prozdrowotne wykorzystywane jest w profilaktyce i leczeniu wielu chorób, między innymi tych o podłożu nerwowym. Jeśli więc miałaś trudny dzień w pracy i masz trudności z zasypianiem sięgnij po herbatę ziołową. Większość uspokajających ziół możesz znaleźć na łonie natury i zerwać je sama. Ususz je i przechowuj w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Możesz je również zamrozić, dzięki czemu zachowają lepszy aromat.
Liść melisy
Ma działanie uspokajające. Wykazuje również własności przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
Rumianek
Działa łagodnie uspokajająco oraz rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Wpływa też przeciwzapalnie na błonę śluzową i skórę.
Korzeń żeń-szenia
Działa psychoaktywująco, poprawiając zdolności intelektualne. Przeciwdziała zmęczeniu. Polecany jest w przypadku wyczerpania fizycznego i psychicznego wskutek przepracowania, stresu oraz intensywnego uprawiania sportu.
Szyszki chmielu
Działają uspokajająco i ułatwiają zasypianie poprzez hamowanie czynności kory mózgowej. Zmniejszają także napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych, jelit i dróg moczowych. Nieznacznie obniżają ciśnienie krwi. Zwiększają łaknienie.
Kwiat lipy
Działa łagodnie uspokajająco. Ma również działanie napotne i przeciwgorączkowe.
Korzeń kozłka (waleriana)
Działa uspokajająco i rozkurczowo. Ułatwia zasypianie. Na koty wpływa jak afrodyzjak!
Liść mięty
Pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Wykazuje działanie rozkurczowe, obniża napięcie mięśni gardła, jelit, dróg żółciowych i moczowych. Ma łagodne działanie odprężające.
Ziele męczennicy
Wykazuje działanie uspokajające. Łagodzi stan napięcia emocjonalnego i niepokoju. Ułatwia zasypianie.
Kwiatostan głogu
Działa łagodnie uspokajająco, w niewielkim stopniu obniża ciśnienie. Poprawia ukrwienie.
Dziurawiec
Ma działanie przeciwdepresyjne na układ nerwowy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze