Sauna fińska
DAMIESA • dawno temuTaka metoda relaksacyjna jest chętnie stosowana przez kobiety na całym świecie. Zabieg ten przynosi nie tylko odprężenie dla ducha, ale także wiele profitów dla ciała. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań do korzystania z tej formy relaksu. Jakie korzyści można zyskać odwiedzając saunę fińską? Oto te najważniejsze.
Zalety korzystania sauny fińskiej
Seanse w łaźni parowej działają na ciało przede wszystkim oczyszczająco. Sauna sucha powoduje jednak też szereg innych profitów dla ciała. Dzięki wizytom w niej skóra pozbywa się toksyn i odzyskuje utraconą świeżość i blask. Ponadto wzmożone wydzielanie potu przyczynia się do usuwania zanieczyszczeń i przyspieszania metabolizmu. Z cery znikają zatem zaskórniki, a koloryt skóry poprawia się, wyglądając zdecydowanie zdrowiej. W atmosferze relaksu znika także napięcie, umysł zostaje uwolniony od stresu i pożegnany zostaje stan przewlekłego zmęczenia. W zamian za to wracają siły witalne. Skóra po seansie w saunie fińskiej staje się wyraźnie bardziej gładka, wzrasta jej elastyczność, a ciało jest wyczuwalnie bardziej jędrne. Do tego złuszczone zostają martwe komórki naskórka. Efektem jest także ogólna poprawa samopoczucia oraz odprężenie mięśni i umysłu. Przeciwwskazaniem do zabiegu są pękające naczynka krwionośne, a także kłopoty z krążeniem i stawami.
Na czym polega zabieg?
Decydując się na sprawdzenie „z czym to się je” należy pamiętać o tym, żeby do takiego zabiegu solidnie się przygotować. Na dwa dni przed wizytą w saunie należy przeprowadzić złuszczanie martwych komórek naskórka przy użyciu peelingu, co pomoże ciału lepiej oczyszczać się w toksyn w czasie seansu. Krótko przed zabiegiem zaleca się zrezygnowanie z eksponowania skóry na działanie słońca, bo intensywne pocenie się może spowodować, że naskórek może zacząć intensywnie się złuszczać. Przed wizytą należy także wyposażyć się w niezbędny asortyment. W ekwipunku powinny zatem znaleźć się dwa ręczniki (jeden do okrycia ciała, a drugi do podłożenia pod ciało), skąpe bikini (jeśli ktoś nie czuje się zbyt komfortowo prezentując nagość innym osobom w kabinie) oraz klapki basenowe (to bardzo ważne, by uniknąć zarażenia się grzybicą). Kosmetyki są w tym przypadku całkowicie zbędne. Sauna fińska cechuje się dość niską wilgotnością powietrza. Łaźnia parowa to pomieszczenie, w którym znajdują się umieszczone schodkowo ławki. Wchodząc do sauny należy pamiętać o tym, aby ciało było suche, a biżuteria zdjęta. Seans warto zacząć od najniższej ławki, gdzie zwykle jest najchłodniej. Stopniowo, w zależności od potrzeb i samopoczucia, można z czasem przenieść się na nieco inne poziomy, gdzie temperatura jest zdecydowanie wyższa. Po zakończeniu zabiegu zaleca się odczekanie chwilę, aby ciało ponownie przyzwyczaiło się do niższej temperatury. Jest to bardzo ważne, bo organizm może reagować lekkim osłabieniem przez utratę dużej ilości płynów. Po takim parowym seansie trzeba je zatem szybko uzupełnić, najlepiej naturalną woda mineralną. Nie wskazane są w tym przypadku raczej kolorowe napoje gazowane, które tuczą i są dość niezdrowe.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze