Biomezoterapia
ALICJA • dawno temuProces starzenia powoduje, że piękna cera z młodzieńczych lat staje się nieelastyczna i usiana zmarszczkami. Na skórze nóg i pośladków pojawia się cellulit. Z pomocą przychodzi medycyna naturalna, która oferuje zabiegi lecznicze. Mezoterapia, stosująca leki homeopatyczne, a mówiąc w skrócie — biomezoterapia, to znakomity sposób na cellulit i usuwanie zmarszczek.
Rodzaje cellulitu a biomezoterapia
Biomezoterapia, podobnie jak mezoterapia, polega na podskórnym wstrzykiwaniu środków leczniczych w miejsca chorobowo zmienione. Od tradycyjnej mezoterapii różni ją stosowanie leków homeopatycznych. Skład środków leczniczych dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjentki i rodzaju cellulitu.
Cellulit może pojawić się na skutek spowolnionego procesu metabolizmu. Wówczas skóra staje się wiotka i obrzęknięta, a cellulit pojawia się na udach po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Ten rodzaj pomarańczowej skórki najczęściej dotyczy pań o mocnej budowie i jednolitym rozłożeniu kilogramów. Kobiety szczupłe i wysokie mają zazwyczaj cellulit na brzuchu i biodrach. Skóra jest w tych miejscach przesuszona i słabo odżywiona i pokryta włóknistymi grudkami. Cellulit dopada także kobiety umięśnione o ładnie wyrzeźbionej sylwetce. Pojawia się po zewnętrznej stronie bioder i jest twardy. Zdarza się i tak, że cellulit powstaje na skutek niewydolności układu krążenia lub odziedziczenia predyspozycji do jego powstawania. Powstawaniu pomarańczowej skórki sprzyja sucha skóra oraz rozstępy.
Leki homeopatyczne w biomezoterapii
Pomarańczowa skórka, czyli znany większości z nas cellulit, powstaje na skutek reakcji obronnej organizmu przed toksycznymi substancjami, które pochodzą z procesów metabolizmu, czy na skutek przyjmowania niektórych leków. Nagromadzenie toksyn w organizmie ma miejsce wtedy, gdy praca narządów wydalniczych (wątroby, nerek, układu limfatycznego) zostanie zaburzona lub nie nadąży z usuwaniem licznych toksyn. I to właśnie złogi toksyn są główną przyczyną powstawania cellulitu.
Wykorzystywane w biomezoterapii złożone leki homeopatyczne, tzw. leki antyhomotoksyczne, mają usprawnić pracę układu krążenia, przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, usprawnić drenaż tkanki łącznej (przyczyniając się do usunięcia toksyn) oraz uregulować poziom hormonów w organizmie. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania, skóra szybko się regeneruje, a składniki odżywcze łatwiej do niej docierają.
Leki stosowane w biomezoterapii aktywizują pracę komórek i enzymów, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze elastyczność i zdrowy wygląd. Środki te zawierają składniki naturalne, nie służą do wypełniania skóry twarzy, ani nie powodują efektu maski.
Biolifting w biomezoterapii
Biolifting to jedna z technik biomezoterapii, polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek substancji leczniczych pochodzenia naturalnego. Stosuje się go przede wszystkim na twarz i szyję. Stymulacja tkanek sprzyja spłyceniu zmarszczek i uelastycznieniu skóry. Dobrze odżywiona skóra szybko się regeneruje, a skutki procesu starzenia, cofają się. Skóra po zabiegu staje się jędrna i sprężysta oraz jest dobrze nawilżona.
Aby wzmocnić efekt kuracji przeciwzmarszczkowej, leki wstrzykiwane są w miejsca akupunkturowe na twarzy. Zabieg można stosować w celu likwidacji widocznych zmarszczek lub prewencyjnie. Biolifting stosuje się zazwyczaj po 30. roku życia, a na terapię składa się 5–10 zabiegów, które powtarza się raz na kwartał.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze