Mowa ciała mężczyzny
BEATKA • dawno temuKomunikacja niewerbalnajest uzupełnieniem komunikacji werbalnej. W niektórych sytuacjach jest jedynym sposobem porozumiewania się. Umiejętność właściwego odczytywania gestów, a także ich nadawania zapobiega różnym nieporozumieniom. Język ciała ma duże znaczenie w sytuacjach damsko-męskich. Mowa ciała kobiety jest inna niż mowa ciała panów. Niektóre zachowania są odczytywane jako nieatrakcyjne, inne zaś jako bardzo pożądane. Zachowania niewerbalne decydują w dużej mierze o pierwszym wrażeniu. Umiejętność odczytywania sygnałów zwiększa pewność siebie i pomaga pokonać nieśmiałość.
Niewłaściwa mowa ciała mężczyzn
Istnieją zachowania odbierane przez kobiety jako wyjątkowo nieatrakcyjne. Mowa ciała jest działaniem instynktownym, często podświadomym. Dlatego też bardzo trudno jest kłamać za pomocą komunikacji niewerbalnej. Oczywiście, pewnych gestów można się wyuczyć, niemniej jednak wytrawny znawca ludzkich zachowań zorientuje się w oszustwie. W sytuacjach damsko-męskich można jednak posłużyć się kilkoma sztuczkami, które ukryją zdenerwowanie lub niepewność. Nieatrakcyjna mowa ciała panów zdradza brak pewności siebie, uległość, słabość, dyskomfort, zdenerwowanie. Takie zachowanie nie pozostawia dobrego wrażenia.
Jakich zachowań panowie powinni unikać? Pochylona głowa i zgarbione plecy świadczą o braku pewności siebie, o słabości i podporządkowaniu. Panowie, którzy na co dzień chodzą „skuleni” rzadko kiedy wzbudzają zainteresowanie wśród pań. Mężczyźni trzymający ręce skrzyżowane na piersiach podczas rozmowy stwarzają pewną barierę. Skrzyżowane ręce zdradzają zdenerwowanie, niepewność, zamknięcie w sobie. Trzymanie rąk w kieszeni podczas rozmowy działa podobnie jak krzyżowanie rąk na piersiach, jest poza tym niegrzeczne. Szybkie i nerwowe ruchy głowy, szybkie mówienie, tiki są oznaką zdenerwowania. O braku dyskomfortu i o zdenerwowaniu świadczy brak kontaktu wzrokowego z rozmówcą.
Po poznaniu niewłaściwych nawyków dość łatwo można je wyeliminować. Wystarczy zastąpić stare nawyki nowymi. Po pewnym czasie nasz umysł się do nich przyzwyczai i nasze zachowanie stanie się mimowolne.
Mowa ciała w sytuacjach intymnych
Jak rozpoznać, że mu się podobasz? Jeżeli podczas rozmowy w grupie osób mężczyzna stoi zwrócony tułowiem do ciebie (mimo że głowa jest odwrócona), to dobry sygnał. Jasnym sygnałem świadczącym o tym, że mu się podobasz jest wzrok skierowany na ciebie dłużej niż 5 sekund. Tego typu spojrzenie jest przeważnie wyczekiwaniem na sygnał od ciebie. To już niemal gra wstępna. Podobnie działa półuśmiech i uniesienie brwi. Sygnał może być wzbogacony dodatkowo położeniem dłoni na pasku lub dotknięciem strefy poniżej pasa. O zainteresowaniu świadczy ułożenie nóg i stóp. Kolana i palce stóp skierowane w stronę danej kobiety są znakiem zainteresowania.
Jeżeli śpicie razem wtuleni w siebie, to również ma znaczenie. Jeżeli to mężczyzna otula cię rękoma, gdy ty leżysz do niego plecami, wówczas oznacza to, że jest pewny siebie, oddany i nieco zaborczy. Mężczyzna, który odwraca się plecami do kobiety, czekając, aż ta go przytuli, oczekuje uwagi i opieki. Niepokojącym sygnałem są zdawkowe pocałunki, które poprzedza rozejrzenie się po otoczeniu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze