SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Łysienie to nie tylko problem mężczyzn. Jak z nim walczyć? RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU!