SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią"