SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem?