SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Majewski śmieje się z MINISTER BIEŃKOWSKIEJ „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze?