SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Producenci wciąż oszukują. Co trzecia partia żywności źle oznakowana na etykietach Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Leki z natury. Poprawiają trawienie, łagodzą ból, działają PRZECIWNOWOTWOROWO Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo