SERCA Polaków starzeją się szybciej. Problem dotyka głównie mężczyzn

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Wstępne wyniki raportu „Wiek serca Polaków” pokazują, że wiek ich serc jest znacznie wyższy niż metrykalny. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z największą liczbą osób z takim problemem.

Te wyniki są niepokojące głównie w przypadku mężczyzn. W grupie kierowców posiadają o 17 lat starsze serca niż wskazuje na to ich data urodzenia - mówi dr Łukasz Wierucki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już w maju rusza III edycja programu, którego głównym celem jest edukacja Polaków na temat profilaktyki chorób układu sercowo–naczyniowego oraz zachęcenie ich do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi. W ramach działań przewidzianych na ten rok, mieszkańcy 50 polskich miast zostaną objęci bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi.  Tym razem poza pomiarem ciśnienia tętniczego krwi oraz określenia wieku serca, pacjenci będą mieli okazję sprawdzić poziom cholesterolu we krwi.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęc: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem Mama pomalowała córkę, mając ZAMKNIĘTE OCZY! Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki