3 kroki zapewniające dobrą kondycję skóry podczas zimy
DANUTA CAPIGA • dawno temuZimowe warunki atmosferyczne, wiatr, śnieg oraz mróz mają niekorzystny wpływ na ochronną barierę naszej skóry. Kiedy temperatura spada, skóra potrzebuje silnego odżywienia i uzupełnienia niedoborów składników płaszcza hydrolipidowego, chroniącego ją przed utratą elastyczności. Nie tylko warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na kondycję skóry, ale również suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy.
Zimowe warunki atmosferyczne, wiatr, śnieg oraz mróz mają niekorzystny wpływ na ochronną barierę naszej skóry. Kiedy temperatura spada, skóra potrzebuje silnego odżywienia i uzupełnienia niedoborów składników płaszcza hydrolipidowego, chroniącego ją przed utratą elastyczności. Nie tylko warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na kondycję skóry, ale również suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy.
Formuła kosmetyków nawilżających powinna zawierać substancje wiążące wodę w naskórku. Obecnie najpopularniejszym składnikiem jest kwas hialuronowy, który nawilża i zapobiega odwadnianiu skóry. Warto postawić na naturalne składy, jak gliceryna, alantoina oraz witaminy A i E. Gdy na dworze mróz i wiatr należy używać kremów ochronnych na zimę, dobrze gdy są one tłuste lub półtłuste. Takie najlepiej chronią skórę przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi. Najlepsze składniki kremów na zimę to masło shea oraz naturalne olejki jak np. olejek jojoba, wosk pszczeli, olejek sezamowy.
Kosmetyki stosowane zimą powinny dodatkowo zawierać filtry UV. Najlepszym rozwiązaniem są filtry wodoodporne, gdyż padający śnieg nie zmywa ich z powierzchni skóry.
Na niekorzystne warunki atmosferyczne szczególnie narażone są dłonie. Podobnie jak twarz, dłonie bardzo często wystawiane są na działania atmosferyczne. Nawet rękawiczki nie stanowią ochrony przed wysuszeniem. Przed wyjściem dłonie trzeba smarować tłustym kremem ochronnym. Doskonały będzie krem na bazie gliceryny, parafiny, z dodatkiem maseł i olei. Jeśli nasze dłonie są wyjątkowo mało odporne na niskie temperatury, należy skorzystać z kremów, które są przeznaczone specjalnie na zimę. Nie można zapominać o pilingach i nakładaniu maseczek nawilżających i regenerujących.
Wiatr i niska temperatura szkodzi również naszym wargom, powodując ich pękanie i pierzchnięcie. Aby ograniczyć ten problem, należy nawilżać organizm przez spożywanie dużej ilości wody, w domu używać nawilżacza powietrza, a przed wyjściem nakładać na usta sporą ilość wosku pszczelego lub wazeliny, jak też pomadek i balsamów z filtrem SPF. Nie należy oblizywać ust – można poczuć chwilową ulgę, ale w rzeczywistości problem jeszcze się nasili.
Ważne jest, aby podczas zimowych miesięcy dbać nie tylko o twarz, ale też o skórę całego ciała. Należy regularnie złuszczać skórę i nawilżać odżywczym masłem lub pielęgnacyjnym olejkiem. Warto też używać rozgrzewających kosmetyków z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny zapach.
Źródło: informacja prasowa Dagna Frydrych
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze