5 sygnałów, że twoja twarz się starzeje
KASIA KOSIK • dawno temuWraz z wiekiem zachodzą zmiany w naszej skórze i ulega ona procesom starzenia. Dzieje się tak, ponieważ zmniejsza się produkcja włókien kolagenowych, skóra wytwarza mniej kwasu hialuronowego. Jest wiotka i pokryta zmarszczkami.
Wraz z wiekiem zachodzą zmiany w naszej skórze i ulega ona procesom starzenia. Dzieje się tak, ponieważ zmniejsza się produkcja włókien kolagenowych, skóra wytwarza mniej kwasu hialuronowego. Jest wiotka i pokryta zmarszczkami.
Szyja jest tą częścią naszego ciała, która starzeje się najszybciej. Zmarszczki na szyi zwane „naszyjnikiem Wenus” bywają bardzo nieefektowne i trudne do ukrycia, co powoduje wiele kompleksów. Zmarszczki układają się poziomo w postaci podłużnych bruzd i są spowodowane nieprawidłowo przyjmowaną postawą w ciągu całego życia. Aby zachować ładną szyję, należy stosować kremy z aktywnym tlenem, maseczki witaminowe i nawilżające, pilingi.
Jeżeli zmarszczki już się utrwaliły, pomóc może laser frakcyjny. Jest to zabieg polegający na odparowaniu starych i zniszczonych komórek skóry oraz zrobieniu miejsca na nowe. Tworzą się włókna kolagenowe, które zapewniają elastyczność skórze.
Opadające boczne części policzków, czyli tzw. ”chomiki” pojawiają się u osób 40 — 50-letnich. Zniwelować ten defekt mogą nici liftingujące. Są tańsze od liftingu operacyjnego i nie wymagają rekonwalescencji. Można poprawić owal twarzy, wygląd szyi za pomocą nici hialuronowych oraz polimlekowych
Inną metodą są zabiegi z własnych komórek macierzystych, dzięki którym wypełnione są ubytki tkanki podskórnej.
Worki pod oczami to problem, z którym wiele kobiet zmaga się codziennie. Tylko w nielicznych przypadkach są efektem nieprzespanych nocy, najczęściej są uwarunkowane genetycznie.
— Tymczasem pomocą przywracającą spojrzeniu świeżość są okłady z czarnej herbaty, kremy ze świetlikiem, kremy poprawiające krążenie lub kosmetyki z witaminą K – wymienia dr Urszula Brumer – raczej odradzałabym rumianek, bo wysusza skórę. Wrogiem młodego spojrzenia są natomiast komputery. Pracując całymi dniami przy monitorze, bezwiednie mrużymy oczy. Skóra marszczy się, a zmarszczki się utrwalają. Aby temu zapobiec, róbmy sobie częste przerwy. Chociażby po to, żeby spojrzeć w dal i na moment zrelaksować napiętą skórę.
Piękne usta to atut kobiecości, ale nie wtedy gdy wokół nich pojawiają się tzw. „linie marionetki”. Mają one swój początek w kącikach ust i biegną w kierunku brody. Gdy pogłębiają się, twarz przyjmuje wyraz niezadowolenia. Jest wiele metod wyprostowania tych okolic. Medycyna estetyczna proponuje aplikację linii liftingujących skręconych, które są aplikowane głębiej i dają lepsze efekty.
Przebarwienia pojawiają się na twarzy najpóźniej (ok. sześćdziesiątki). Widoczne są gołym okiem, gdyż są ciemniejsze od otaczającej skóry twarzy. Bardzo często powstają przy udziale słońca i są efektem nagromadzenia melaniny, barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe. Powstaniu takich przebarwień sprzyja też: palenie papierosów lub przebywanie w zadymionych pomieszczeniach.
W terapiach rozjaśniających ważne są kremy z wysokim filtrem UVA i UVB, zawierające kwas hydrochinon (blokuje produkcję melaniny), azelainowy, witaminę A, C i E.
Cudownego eliksiru na walkę z czasem jeszcze nie ma. Jednak współczesna medycyna i kosmetologia oferuje wiele rozwiązań w walce ze starzeniem się skóry. Dzięki nowoczesnym metodom można opóźnić pojawienie się zmarszczek. Duży wpływ na zatrzymanie na dłużej młodości mamy my sami poprzez styl życia i odpowiednią dietę.
Źródło: informacja prasowa Joanna Depa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze