Co wpływa na jędrność skóry twarzy?
JANINA JANKOWSKA • dawno temuTwarz zdradza nie tylko emocje, samopoczucie, ale i wiek. Gdy cera jest zadbana, kobieta wygląda pięknie i młodo. Niestety, wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, na których działanie twarz jest narażona, osłabia jej jędrność. Co zrobić, żeby przywrócić cerze sprężystość i promienność?
Wraz z upływem lat skóra stopniowo staje się mniej napięta, a owal twarzy przestaje być nienaganny. Po 25. roku życia, kiedy rozpoczyna się proces starzenia, mogą pojawić się pierwsze zmarszczki, zwłaszcza w okolicy delikatnej skóry powiek.
Jak zapewnić dobrą kondycję naszej skórze?
- Zadbaj o regularny, ośmiogodzinny sen, dzięki któremu skóra zyska naturalną świeżość.
- Odpowiednio nawadniaj organizm, zwłaszcza w upalne dni.
- Nawilżaj skórę kremami nawilżającymi odpowiednio dobranymi do rodzaju cery. Aplikując krem, delikatnie i równomiernie wklepuj go w skórę.
- Wzbogać swoją dietę w witaminy A, E, C i D oraz witaminy z grupy B.
- Unikaj żelów na bazie mydła, które mogą wysuszyć skórę, a także ostrych pilingów.
- Wykonuj naprzemienny masaż raz ciepłą, raz zimną wodą domykającą dodatkowo pory skóry, aby poprawić krążenie.
- Latem stosuj kremy z minimalnym filtrem SPF 30.
Gdy powyższe rady nie pomogą, możesz udać się po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej.
Największą popularnością cieszą się obecnie tzw. zabiegi lunchowe, które są szybkie, nieinwazyjne i przynoszą natychmiastowe efekty. Jedną z tego rodzaju metod jest nowoczesne ujędrnianie skóry eTwo, wykonywane w technologii elõs. Cera staje się bardziej elastyczna, owal twarzy wyrazisty, proces starzenia zostaje opóźniony, a płytkie zmarszczki zredukowane. Zabieg trwa ok. 10–20 minut, jest bezpieczny, a efekty utrzymują się przez około 10 dni. Po wyjściu z gabinetu można bez obaw powrócić do codziennych zajęć.
Źródło: informacja prasowa Bogumiłą Kurzeja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze