Biomezoterapia na pomarańczową skórkę
MONIKA BOŁTRYK • dawno temuWykorzystanie do walki z cellulitem preparatów homeopatycznych – to brzmi dość nieprawdopodobnie. Metoda polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo substancji leczniczych. I choć to wciąż jeszcze nowość, to już jest w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych.
Cellulit jest zmorą zarówno kobiet z nadwagą, jak i tych szczupłych. Dotyka ponad osiemdziesiąt procent mieszkanek krajów rozwiniętych. Przyczyn jest wiele — od skłonności genetycznych, poprzez siedzący tryb życia, złą dietę, zaburzenia krążenia, po problemy hormonalne. Pomarańczowa skórka to powód kompleksów wielu kobiet, którym marzy się gładkie ciało. Medycyna kosmetyczna wciąż szuka nowych rozwiązań, żeby pomóc kobietom pozbyć się tego defektu. Jedną z najnowszych metod jest właśnie biomezoterapia.
Tradycyjna mezoterapia jest znana już od dawna. Polega na wstrzyknięciu w skórę specjalnej mieszkanki witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych. Jej zadaniem jest uzupełnienie składników, które wraz z procesem starzenia się są wytwarzane w coraz mniejszym stopniu. Natomiast w biomezoterapii wykorzystuje się antyhomotoksyczne leki zawierające składniki pochodzenia naturalnego. Stymulują one funkcje komórek, pobudzają tworzenie się kolagenu i elastyny, regulują gospodarkę hormonalną, aktywują układ krążenia, stymulują drenaż limfatyczny oraz dotleniają tkanki. Dzięki temu ciało staje się jędrniejsze, skóra bardziej napięta, a cellulit mniej widoczny.
Różne typy cellulitu
Zanim lekarz dobierze rodzaj homeopatycznego specyfiku, określa jeden z czterech rodzajów cellulitu. U kobiet o mocnej budowie, u których kilogramy są rozłożone w równomiernie, jego przyczyną najczęściej jest zatrzymywanie płynów w tkankach, spowolniony metabolizm. Cellulit umiejscawia się głównie od strony wewnętrznej i po zewnętrznej stronie ud. Drugi typ, to ten z którym borykają się kobiety szczupłe i wysokie. U nich cellulit najczęściej występuje na brzuchu i biodrach, a skóra bywa sucha. Trzeci typ to kobiety o masywnej budowie ciała, dobrze umięśnione, ale nie otyłe. U nich pomarańczowa skórka lokuje się po zewnętrznej stronie bioder. I ostatni wyróżniony na potrzeby terapii rodzaj to ten, którego przyczyną jest niewydolność krążenia. W ich przypadku trudno określić typowe miejsca formowania się cellulitu, są nieco inne u poszczególnych kobiet.
Na czym polega zabieg
Kuracja jest dość bolesna, dlatego też skóra pacjenta jest smarowana specjalnym kremem znieczulającym. Po czym specjalną cienką igłą lekarz wstrzykuje preparat w miejsca objęte cellulitem. Żeby zobaczyć efekty, należy przejść serię wizyt w gabinecie — na początek 4 — 6 zabiegów, co dwa, trzy tygodnie. Potem warto jest systematyczne je powtarzać. Koszt jednego to około 350 złotych. Zaleca się też kurację, która pozwala usunąć z organizmu nadmiar toksyn uwolnionych dzięki biomezoterapii. W tym celu stosuje się doustne leki.
Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem leków homeopatycznych likwidują cellulit, ale też są wykorzystywane w odmładzaniu np. twarzy. Biolifting jest jedną z technik biomezoterapii, małe dawki substancji leczniczej wstrzykiwane są bezpośrednio w określone obszary skóry pacjenta i wspomagają rewitalizację skóry. Lepsze to niż botoks, bo środki te zawierają składniki naturalne, nie powodują efektu maski.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze