Wszechstronne zastosowanie olejku herbacianego. Masz go w swojej domowej apteczce?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 1 komentarzNie od dzisiaj wiadomo, że olejek herbaciany ma silne właściwości antyseptyczne. Dzięki temu działa znaczenie lepiej i skuteczniej niż antybiotyki, a przy okazji jest bezpieczny oraz naturalny. Olejek herbaciany również pomaga w szybszym gojeniu ran, łagodzi wszelkie podrażnienia i zapobiega powstawaniu blizn. To tylko niektóre z jego wspaniałych właściwości. Sprawdź, kiedy warto mieć przy sobie olejek herbaciany.
Olejek herbaciany kupisz w każdej aptece, ale najlepszy jest taki, który nie posiada w swoim składzie innych olejów czy składników odpowiadających za zapach. Bardzo wydajny i stosunkowo tani olejek z drzewa herbacianego należy do jednego z tych olejków eterycznych, którego nie trzeba rozcieńczać przed użyciem. Nim skorzystasz z jego dobroczynnych właściwości, przeprowadź próbę uczuleniową. Zobacz, w jaki sposób stosować olejek herbaciany.
Olejek herbaciany przeciwko grzybicy
Olejek z drzewa herbacianego jest jedynym naturalnym środkiem na grzybicę. Kiedy zauważysz u siebie pierwsze oznaki tej choroby skóry, śmiało zacznij stosować olejek, który dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybicznym skutecznie zniweluje nieprzyjemną dolegliwość. Wystarczy, że przemyjesz miejsca dotknięte grzybicą olejkiem herbacianym i powtarzać tę czynność kilka razy dziennie. Możesz także zdecydować się na nakładanie olejku w przypadku pękających pięt czy grzybicy paznokci – wtedy najskuteczniejsza może okazać się kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku herbacianego. Dodaj 20–30 kropli wyciągu do wody i mocz nogi przez kwadrans.
Olejek herbaciany w walce z infekcjami
Kolejnym zastosowaniem olejku herbacianego są wszelkiego rodzaju infekcje. Skutecznie niszczy on bakterie atakujące drogi oddechowe. Jeśli często chorujesz a kaszel męczy cię w okresie jesienno-zimowym, koniecznie wypróbuj inhalacji z użyciem olejku herbacianego. Innym pomysłem może być także kąpiel dodatkiem wyciągu z drzewa herbacianego, który świetnie sprawdzi się także przy zapaleniu zatok czy anginie.
Olejek herbaciany i trądzik/brodawki
Jeśli borykasz się z trądzikiem i masz skórę tłustą, spróbuj zastosować olejek herbaciany zamiast codziennego kremu lub w połączeniu z innymi kosmetykami. Bardzo dobrze zadziała także z zieloną glinką albo z maseczką niwelującą sebum. Ciekawą propozycją dla osób z trądzikiem jest także "parówka" na twarz – wystarczy nachylać oczyszczoną twarz nad miską z parującą wodą z dodatkiem kilkunastu kropli olejku herbacianego. Nieestetyczne brodawki również możesz skutecznie usunąć poprzez smarowanie wybranego miejsca tym olejkiem. Praktycznie po kilku dniach regularnego stosowania, zauważysz znaczną poprawę, a zmiana skórna zagoi się.
Olejek herbaciany w zastępstwie detergentów
Choć olejek herbaciany ma szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetyce, warto wspomnieć także o tym, że wspaniale zastąpi silnie drażniące środki czystości. Nie tylko pozostawia bardzo przyjemny zapach, ale także nie podrażnia skóry ani dróg oddechowych. Olejek herbaciany możesz skutecznie wykorzystać w domu, kiedy zauważysz na ścianie pleśń. Rozpuść około 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego w 0,5 litra wody, a następnie spryskaj miejsca, z których wcześniej został usunięty grzyb. Pozostawiając olejek herbaciany do wyschnięcia, zyskasz gwarancję, że pleśń nie powróci.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze