Depresja u gwiazd - czy wiesz, kto na nią cierpiał?

10. Angelina JolieSławna aktorka przyznaje, że cierpiała na depresję, gdy była nastolatką oraz we wczesnych latach młodości. Po śmierci matki w 2007 roku przypuszczano, że depresja pojawi się u niej po raz kolejny. Angelina potwierdza, że nie miała wtedy siły wstać z łóżka i być aktywną. Dlatego też zdecydowała się na rolę w filmie „Wanted”. Dało jej to impuls, by pogodzić się ze stratą i nie myśleć o bólu spowodowanym żałobą.
Zdjęcie autorstwa Philipp von Ostau / CC BY

10. Angelina Jolie
Sławna aktorka przyznaje, że cierpiała na depresję, gdy była nastolatką oraz we wczesnych latach młodości. Po śmierci matki w 2007 roku przypuszczano, że depresja pojawi się u niej po raz kolejny. Angelina potwierdza, że nie miała wtedy siły wstać z łóżka i być aktywną. Dlatego też zdecydowała się na rolę w filmie „Wanted”. Dało jej to impuls, by pogodzić się ze stratą i nie myśleć o bólu spowodowanym żałobą.

9. Gwyneth PaltrowAktorka cierpiała na depresję poporodową po urodzeniu syna Mojżesza. Tak mówi o tym, co przeszła: „Czułam się jak zombie. Byłam pewna, że depresja poporodowa to ciągły płacz i niezdolność do opiekowania się własnym dzieckiem. Ja nie potrafiłam opanować swoich emocji. U każdej osoby depresja poporodowa może przebiegać inaczej”.
Zdjęcie autorstwa Georges Biard / CC BY

9. Gwyneth Paltrow
Aktorka cierpiała na depresję poporodową po urodzeniu syna Mojżesza. Tak mówi o tym, co przeszła: „Czułam się jak zombie. Byłam pewna, że depresja poporodowa to ciągły płacz i niezdolność do opiekowania się własnym dzieckiem. Ja nie potrafiłam opanować swoich emocji. U każdej osoby depresja poporodowa może przebiegać inaczej”.

8. Eva LongoriaSłynna aktorka przyznaje, że nie była świadoma tego, że cierpi na depresję. Zaburzenia jedzenia i ciągłe przygnębienie pojawiły się u niej tuż po rozwodzie.
Zdjęcie autorstwa Festival Internacional de Cine en Guadalajara / CC BY

8. Eva Longoria
Słynna aktorka przyznaje, że nie była świadoma tego, że cierpi na depresję. Zaburzenia jedzenia i ciągłe przygnębienie pojawiły się u niej tuż po rozwodzie.

7. Ashley JuddW 2011 roku aktorka przyznała, że był w jej życiu okres, kiedy rozważała możliwość popełnienia samobójstwa. W roku 2006 spędziła nawet w klinice leczącej zaburzenia depresyjne 42 dni. Magazynowi „People” przyznaje, że był to dla niej czas, który uratował jej życie.
Zdjęcie autorstwa Genevieve / CC BY

7. Ashley Judd
W 2011 roku aktorka przyznała, że był w jej życiu okres, kiedy rozważała możliwość popełnienia samobójstwa. W roku 2006 spędziła nawet w klinice leczącej zaburzenia depresyjne 42 dni. Magazynowi „People” przyznaje, że był to dla niej czas, który uratował jej życie.

6. Nicole KidmanSławna aktorka cierpiała na depresję po rozwodzie z Tomem Cruise'em. „Poślubiłam Toma po krótkiej znajomości i w bardzo młodym wieku, ale nie żałuję tego, ponieważ posiadam dzięki temu dwójkę wspaniałych dzieci. Przez długi czas miałam również fantastyczne małżeństwo. Po rozwodzie przeszłam depresję, ale nie żałuję tego wszystkiego – to była część mojego dorastania” – mówi w wywiadach.
Zdjęcie autorstwa Eva Rinaldi / CC BY

6. Nicole Kidman
Sławna aktorka cierpiała na depresję po rozwodzie z Tomem Cruise'em. „Poślubiłam Toma po krótkiej znajomości i w bardzo młodym wieku, ale nie żałuję tego, ponieważ posiadam dzięki temu dwójkę wspaniałych dzieci. Przez długi czas miałam również fantastyczne małżeństwo. Po rozwodzie przeszłam depresję, ale nie żałuję tego wszystkiego – to była część mojego dorastania” – mówi w wywiadach.

5. Halle BerryTak o swojej depresji po rozwodzie z mężem opowiada sławna aktorka: „Wzięłam swoje psy, poszłam do garażu i usiadłam w samochodzie. Przez dwie lub trzy godziny tylko płakałam. To był czas, gdy czułam się najsłabsza w całym swoim życiu. Taki był skutek rozpadu mojego małżeństwa”.
Zdjęcie autorstwa Gage Skidmore / CC BY

5. Halle Berry
Tak o swojej depresji po rozwodzie z mężem opowiada sławna aktorka: „Wzięłam swoje psy, poszłam do garażu i usiadłam w samochodzie. Przez dwie lub trzy godziny tylko płakałam. To był czas, gdy czułam się najsłabsza w całym swoim życiu. Taki był skutek rozpadu mojego małżeństwa”.

4. Jim CarreySłynny komik przyznaje się do przyjmowania prozacu przez długi czas. „Prozac pomógł mi przejść przez najgorszy okres, ale są ludzie, którzy muszą przyjmować go stale. Ja zdecydowałem się go odstawić, gdy poczułem, że jest lepiej. Gdy masz depresję, nie jest łatwo wstać z łóżka i mówić, że życie jest dobre. Starałem się tak robić, chociaż często było to dla mnie bardzo trudne”.
Zdjęcie autorstwa Ian Smith / CC BY

4. Jim Carrey
Słynny komik przyznaje się do przyjmowania prozacu przez długi czas. „Prozac pomógł mi przejść przez najgorszy okres, ale są ludzie, którzy muszą przyjmować go stale. Ja zdecydowałem się go odstawić, gdy poczułem, że jest lepiej. Gdy masz depresję, nie jest łatwo wstać z łóżka i mówić, że życie jest dobre. Starałem się tak robić, chociaż często było to dla mnie bardzo trudne”.

3. Kazik StaszewskiPolski wokalista przyznaje, że przez kilka lat cierpiał na depresję. Jej objawem było ogromne przygnębienie i brak chęci wychodzenia z domu, a także brak możliwości tworzenia nowych piosenek.
Zdjęcie autorstwa Aotearoa / CC BY

3. Kazik Staszewski
Polski wokalista przyznaje, że przez kilka lat cierpiał na depresję. Jej objawem było ogromne przygnębienie i brak chęci wychodzenia z domu, a także brak możliwości tworzenia nowych piosenek.

2. LeAnn RimesSłynna wokalistka tak mówi o swojej depresji: „Całymi dniami płakałam i leżałam w łóżku. Od 13 roku życia byłam osobą rozpoznawalną i to mnie przytłaczało. W końcu nauczyłam się radzić sobie z emocjami, które często ukrywałam”.
Zdjęcie autorstwa Yahoo! Blog / CC BY

2. LeAnn Rimes
Słynna wokalistka tak mówi o swojej depresji: „Całymi dniami płakałam i leżałam w łóżku. Od 13 roku życia byłam osobą rozpoznawalną i to mnie przytłaczało. W końcu nauczyłam się radzić sobie z emocjami, które często ukrywałam”.

1. Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk jest uważana za bardzo silną kobietę. Ostanio przyznała jednak, że zmaga się z depresją po poronieniu.
Zdjęcie autorstwa Tor Atle Kleven / CC BY-SA

1. Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk jest uważana za bardzo silną kobietę. Ostanio przyznała jednak, że zmaga się z depresją po poronieniu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dieta po świętach, którą powinnać wypróbować Drugie życie kosmetyków Powitaj wiosnę ze zdrowiem i energią Zdrowa mama = zdrowe dziecko Zwyczaje ślubne Obłęd zazdrości: czy Twój partner ciągle zdradza? Bezpieczne opalanie Trudne decyzje - jak podjąć tę najlepszą? Relaksujący sposób chodzenia Czerwony burak leczy Skuteczność metod antykoncepcyjnych Dietetycy alarmują: picie napojów gazowanych zabija 184 tysięcy ludzi rocznie!