Sprawdź, jak schudnąć na twarzy

11. Problem z pulchną twarząPulchna twarz jest urocza u dzieci, u dorosłych już nieco mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie na twarzy to ogólna utrata wagi, ale jest wiele powodów, dla których możesz mieć napuchniętą twarz, np. zatrzymywanie wody w organizmie. Spójrz na naszą listę rozwiązań problemu napuchniętej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

11. Problem z pulchną twarzą
Pulchna twarz jest urocza u dzieci, u dorosłych już nieco mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie na twarzy to ogólna utrata wagi, ale jest wiele powodów, dla których możesz mieć napuchniętą twarz, np. zatrzymywanie wody w organizmie. Spójrz na naszą listę rozwiązań problemu napuchniętej twarzy.

10. Ogranicz spożycie alkoholuTo jeden z najłatwiejszych sposobów na schudnięcie na twarzy. Jeśli kochasz wino, to dobra rada dla ciebie. Zbyt duża ilość alkoholu sprawia, że twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Alkohol ma działanie odwadniające i zatrzymujące wodę w organizmie, a do tego pełen jest zbędnych kalorii. Jeśli więc chcesz mieć szczuplejszą twarz, trzymaj się z dala od alkoholu.
Zdjęcie autorstwa Lindsey G / CC BY

10. Ogranicz spożycie alkoholu
To jeden z najłatwiejszych sposobów na schudnięcie na twarzy. Jeśli kochasz wino, to dobra rada dla ciebie. Zbyt duża ilość alkoholu sprawia, że twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Alkohol ma działanie odwadniające i zatrzymujące wodę w organizmie, a do tego pełen jest zbędnych kalorii. Jeśli więc chcesz mieć szczuplejszą twarz, trzymaj się z dala od alkoholu.

9. Skup się na postawie ciałaPolepszenie postawy ciała sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Zła postawa ciała sprawia, że twarz robi się grubsza i większa oraz podkreśla podwójny podbródek. Trzymaj więc głowę prosto i podnieś brodę. Ramiona przy chodzeniu i siedzeniu powinny być odchylone do tyłu. Wypróbuj również ćwiczenia przeznaczone do poprawy postawy ciała.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Skup się na postawie ciała
Polepszenie postawy ciała sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Zła postawa ciała sprawia, że twarz robi się grubsza i większa oraz podkreśla podwójny podbródek. Trzymaj więc głowę prosto i podnieś brodę. Ramiona przy chodzeniu i siedzeniu powinny być odchylone do tyłu. Wypróbuj również ćwiczenia przeznaczone do poprawy postawy ciała.

8. Pij dużo wodyZatrzymywanie wody w organizmie to główna przyczyna wzdęć, co spowodowane jest brakiem wody w organizmie. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody, organizm zaczyna ją magazynować. Pij więc przynajmniej 8 szklanek wody dziennie (2 litry).
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

8. Pij dużo wody
Zatrzymywanie wody w organizmie to główna przyczyna wzdęć, co spowodowane jest brakiem wody w organizmie. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody, organizm zaczyna ją magazynować. Pij więc przynajmniej 8 szklanek wody dziennie (2 litry).

7. Ogranicz sól i cukierSpożywanie dużych ilości soli i cukru prowadzi do gromadzenia się tłuszczu na twarzy. W związku z tym unikaj soli i cukru w diecie. Zamiast tego zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców – to najlepszy sposób na polepszenie ogólnego stanu skóry oraz zmniejszenie zatrzymywania wody w organizmie.
Zdjęcie cukru / Shutterstock

7. Ogranicz sól i cukier
Spożywanie dużych ilości soli i cukru prowadzi do gromadzenia się tłuszczu na twarzy. W związku z tym unikaj soli i cukru w diecie. Zamiast tego zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców – to najlepszy sposób na polepszenie ogólnego stanu skóry oraz zmniejszenie zatrzymywania wody w organizmie.

6. Precz ze śmieciowym jedzeniemJeżeli zależy ci na tym, aby poprawić stan swojej twarzy, musisz zrezygnować z dań typu fast food i gotowych posiłków. Mają one wysoką zawartość tłuszczu, który następnie odkłada się na twarzy. Gotowe produkty zawierają mnóstwo soli i cukru, które zatrzymują wodę w organizmie.
Zdjęcie autorstwa davidz / CC BY

6. Precz ze śmieciowym jedzeniem!
Jeżeli zależy ci na tym, aby poprawić stan swojej twarzy, musisz zrezygnować z dań typu fast food i gotowych posiłków. Mają one wysoką zawartość tłuszczu, który następnie odkłada się na twarzy. Gotowe produkty zawierają mnóstwo soli i cukru, które zatrzymują wodę w organizmie.

5. Jedz produkty bogate w wapńZwiększenie ilości wapnia w diecie pozwoli ciału spalać tłuszcz i zmniejszy zatrzymywanie wody w organizmie. Zastosuj w swojej diecie niskotłuszczowy nabiał oraz zielone liściaste warzywa.
Zdjęcie warzyw / Shutterstock

5. Jedz produkty bogate w wapń
Zwiększenie ilości wapnia w diecie pozwoli ciału spalać tłuszcz i zmniejszy zatrzymywanie wody w organizmie. Zastosuj w swojej diecie niskotłuszczowy nabiał oraz zielone liściaste warzywa.

4. Pozbądź się nadprogramowych kilogramówTo jeden z najbardziej efektywnych sposobów na schudnięcie na twarzy. Ćwicz regularnie i stosuj dietę, która wspomaga spalanie tłuszczu, co doprowadzi do lepszego wyglądu twarzy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Pozbądź się nadprogramowych kilogramów
To jeden z najbardziej efektywnych sposobów na schudnięcie na twarzy. Ćwicz regularnie i stosuj dietę, która wspomaga spalanie tłuszczu, co doprowadzi do lepszego wyglądu twarzy.

3. Uważaj na lekiNie wszyscy są świadomi tego, że leki bez recepty i te na receptę mogą prowadzić do opuchlizny twarzy w związku z zatrzymywaniem wody w organizmie. Skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o dostępne alternatywy.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Uważaj na leki
Nie wszyscy są świadomi tego, że leki bez recepty i te na receptę mogą prowadzić do opuchlizny twarzy w związku z zatrzymywaniem wody w organizmie. Skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o dostępne alternatywy.

2. Joga twarzyAby odchudzić twarz, regularnie ćwicz jej mięśnie. Istnieje wiele ćwiczeń twarzy, które pozwolą ujędrnić ją oraz pozbyć się napuchniętych policzków i podwójnego podbródka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Joga twarzy
Aby odchudzić twarz, regularnie ćwicz jej mięśnie. Istnieje wiele ćwiczeń twarzy, które pozwolą ujędrnić ją oraz pozbyć się napuchniętych policzków i podwójnego podbródka.

1. Odpowiedni makijażMakijaż to jeden z najszybszych sposobów na wizualne odchudzenie twarzy. Do tego celu użyj podkładu jaśniejszego o ton od cery, który nakłada się na środek twarzy. Następnie użyj podkładu o ton ciemniejszego i rozprowadź go na bokach. Należy połączyć umiejętnie oba te odcienie tak, aby stwarzały iluzję głębi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Odpowiedni makijaż
Makijaż to jeden z najszybszych sposobów na wizualne odchudzenie twarzy. Do tego celu użyj podkładu jaśniejszego o ton od cery, który nakłada się na środek twarzy. Następnie użyj podkładu o ton ciemniejszego i rozprowadź go na bokach. Należy połączyć umiejętnie oba te odcienie tak, aby stwarzały iluzję głębi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Hydromasaż – trochę o wodnej terapii NIE ZAPOMINAJ O PRAWIDŁOWYM NAWODNIENIU ORGANIZMU Moda na kriozabiegi Jedzenie jak narkotyk? Drenafast Sport – aktywne odchudzanie Korzonki - jak je leczyć? Dokucza ci silny ból zęba? Możesz go uśmierzyć, wykorzystując domowe sztuczki Jeden kosmetyk, kilka zastosowań. Wykonaj makijaż jednym produktem! Dieta owocowa Naturalne antybiotyki 10 sposobów na odchudzenie swojej lodówki To, jak chodzimy, dużo mówi o naszym zdrowiu. Zobacz, co mówi o tobie!