Sprawdź, jak schudnąć na twarzy

11. Problem z pulchną twarząPulchna twarz jest urocza u dzieci, u dorosłych już nieco mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie na twarzy to ogólna utrata wagi, ale jest wiele powodów, dla których możesz mieć napuchniętą twarz, np. zatrzymywanie wody w organizmie. Spójrz na naszą listę rozwiązań problemu napuchniętej twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

11. Problem z pulchną twarzą
Pulchna twarz jest urocza u dzieci, u dorosłych już nieco mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie na twarzy to ogólna utrata wagi, ale jest wiele powodów, dla których możesz mieć napuchniętą twarz, np. zatrzymywanie wody w organizmie. Spójrz na naszą listę rozwiązań problemu napuchniętej twarzy.

10. Ogranicz spożycie alkoholuTo jeden z najłatwiejszych sposobów na schudnięcie na twarzy. Jeśli kochasz wino, to dobra rada dla ciebie. Zbyt duża ilość alkoholu sprawia, że twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Alkohol ma działanie odwadniające i zatrzymujące wodę w organizmie, a do tego pełen jest zbędnych kalorii. Jeśli więc chcesz mieć szczuplejszą twarz, trzymaj się z dala od alkoholu.
Zdjęcie autorstwa Lindsey G / CC BY

10. Ogranicz spożycie alkoholu
To jeden z najłatwiejszych sposobów na schudnięcie na twarzy. Jeśli kochasz wino, to dobra rada dla ciebie. Zbyt duża ilość alkoholu sprawia, że twarz jest zaczerwieniona i spuchnięta. Alkohol ma działanie odwadniające i zatrzymujące wodę w organizmie, a do tego pełen jest zbędnych kalorii. Jeśli więc chcesz mieć szczuplejszą twarz, trzymaj się z dala od alkoholu.

9. Skup się na postawie ciałaPolepszenie postawy ciała sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Zła postawa ciała sprawia, że twarz robi się grubsza i większa oraz podkreśla podwójny podbródek. Trzymaj więc głowę prosto i podnieś brodę. Ramiona przy chodzeniu i siedzeniu powinny być odchylone do tyłu. Wypróbuj również ćwiczenia przeznaczone do poprawy postawy ciała.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Skup się na postawie ciała
Polepszenie postawy ciała sprawi, że twarz będzie szczuplejsza. Zła postawa ciała sprawia, że twarz robi się grubsza i większa oraz podkreśla podwójny podbródek. Trzymaj więc głowę prosto i podnieś brodę. Ramiona przy chodzeniu i siedzeniu powinny być odchylone do tyłu. Wypróbuj również ćwiczenia przeznaczone do poprawy postawy ciała.

8. Pij dużo wodyZatrzymywanie wody w organizmie to główna przyczyna wzdęć, co spowodowane jest brakiem wody w organizmie. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody, organizm zaczyna ją magazynować. Pij więc przynajmniej 8 szklanek wody dziennie (2 litry).
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

8. Pij dużo wody
Zatrzymywanie wody w organizmie to główna przyczyna wzdęć, co spowodowane jest brakiem wody w organizmie. Jeżeli nie pijesz wystarczającej ilości wody, organizm zaczyna ją magazynować. Pij więc przynajmniej 8 szklanek wody dziennie (2 litry).

7. Ogranicz sól i cukierSpożywanie dużych ilości soli i cukru prowadzi do gromadzenia się tłuszczu na twarzy. W związku z tym unikaj soli i cukru w diecie. Zamiast tego zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców – to najlepszy sposób na polepszenie ogólnego stanu skóry oraz zmniejszenie zatrzymywania wody w organizmie.
Zdjęcie cukru / Shutterstock

7. Ogranicz sól i cukier
Spożywanie dużych ilości soli i cukru prowadzi do gromadzenia się tłuszczu na twarzy. W związku z tym unikaj soli i cukru w diecie. Zamiast tego zwiększ ilość spożywanych warzyw i owoców – to najlepszy sposób na polepszenie ogólnego stanu skóry oraz zmniejszenie zatrzymywania wody w organizmie.

6. Precz ze śmieciowym jedzeniemJeżeli zależy ci na tym, aby poprawić stan swojej twarzy, musisz zrezygnować z dań typu fast food i gotowych posiłków. Mają one wysoką zawartość tłuszczu, który następnie odkłada się na twarzy. Gotowe produkty zawierają mnóstwo soli i cukru, które zatrzymują wodę w organizmie.
Zdjęcie autorstwa davidz / CC BY

6. Precz ze śmieciowym jedzeniem!
Jeżeli zależy ci na tym, aby poprawić stan swojej twarzy, musisz zrezygnować z dań typu fast food i gotowych posiłków. Mają one wysoką zawartość tłuszczu, który następnie odkłada się na twarzy. Gotowe produkty zawierają mnóstwo soli i cukru, które zatrzymują wodę w organizmie.

5. Jedz produkty bogate w wapńZwiększenie ilości wapnia w diecie pozwoli ciału spalać tłuszcz i zmniejszy zatrzymywanie wody w organizmie. Zastosuj w swojej diecie niskotłuszczowy nabiał oraz zielone liściaste warzywa.
Zdjęcie warzyw / Shutterstock

5. Jedz produkty bogate w wapń
Zwiększenie ilości wapnia w diecie pozwoli ciału spalać tłuszcz i zmniejszy zatrzymywanie wody w organizmie. Zastosuj w swojej diecie niskotłuszczowy nabiał oraz zielone liściaste warzywa.

4. Pozbądź się nadprogramowych kilogramówTo jeden z najbardziej efektywnych sposobów na schudnięcie na twarzy. Ćwicz regularnie i stosuj dietę, która wspomaga spalanie tłuszczu, co doprowadzi do lepszego wyglądu twarzy.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Pozbądź się nadprogramowych kilogramów
To jeden z najbardziej efektywnych sposobów na schudnięcie na twarzy. Ćwicz regularnie i stosuj dietę, która wspomaga spalanie tłuszczu, co doprowadzi do lepszego wyglądu twarzy.

3. Uważaj na lekiNie wszyscy są świadomi tego, że leki bez recepty i te na receptę mogą prowadzić do opuchlizny twarzy w związku z zatrzymywaniem wody w organizmie. Skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o dostępne alternatywy.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Uważaj na leki
Nie wszyscy są świadomi tego, że leki bez recepty i te na receptę mogą prowadzić do opuchlizny twarzy w związku z zatrzymywaniem wody w organizmie. Skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o dostępne alternatywy.

2. Joga twarzyAby odchudzić twarz, regularnie ćwicz jej mięśnie. Istnieje wiele ćwiczeń twarzy, które pozwolą ujędrnić ją oraz pozbyć się napuchniętych policzków i podwójnego podbródka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Joga twarzy
Aby odchudzić twarz, regularnie ćwicz jej mięśnie. Istnieje wiele ćwiczeń twarzy, które pozwolą ujędrnić ją oraz pozbyć się napuchniętych policzków i podwójnego podbródka.

1. Odpowiedni makijażMakijaż to jeden z najszybszych sposobów na wizualne odchudzenie twarzy. Do tego celu użyj podkładu jaśniejszego o ton od cery, który nakłada się na środek twarzy. Następnie użyj podkładu o ton ciemniejszego i rozprowadź go na bokach. Należy połączyć umiejętnie oba te odcienie tak, aby stwarzały iluzję głębi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Odpowiedni makijaż
Makijaż to jeden z najszybszych sposobów na wizualne odchudzenie twarzy. Do tego celu użyj podkładu jaśniejszego o ton od cery, który nakłada się na środek twarzy. Następnie użyj podkładu o ton ciemniejszego i rozprowadź go na bokach. Należy połączyć umiejętnie oba te odcienie tak, aby stwarzały iluzję głębi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Zestresowane kobiety jedzą więcej Sposoby na zakwasy Dobroczynne łzy Skóra palacza nie ma łatwo Dezodorant czy antyperspirant? Który kosmetyk jest lepszy? Ajurweda – orientalny sposób na urodę Maszynka, a może laser... jak Kim Kardashian? Jaki jest twój sposób depilacji Jak dieta wpływa na powstanie kamieni nerkowych? Czy koty miewają depresję? Nie popijaj witamin kawą Dlaczego warto pić soki z cytrusów?MATERIAŁ SPONSOROWANY Niedobory witamin

Popularne w tym tygodniu:

Cukrzyca - charakterystyka, dieta i leczenieMATERIAŁ SPONSOROWANY Jak zachować odporność w okresie zimowym?MATERIAŁ SPONSOROWANY Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Jak sobie z nimi radzić?MATERIAŁ SPONSOROWANY