Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela?

10. Przyjaciele w naszym życiuAby być szczęśliwym i pozostać przy zdrowych zmysłach, należy mieć przynajmniej kilkoro dobrych przyjaciół. Wszyscy ludzie potrzebują towarzystwa, dlatego nastolatki piszą SMS-y przy obiedzie, a osoby, które jeszcze rok temu rzadko korzystały z komputera, teraz chętnie wchodzą na portale społecznościowe. Pierwszą „sztuczką” na znalezienie przyjaciela to zaprzyjaźnić się z samym sobą, ponieważ tylko my możemy sprawić, że dobrze będziemy się ze sobą czuć. Jeśli jednak chcesz z kimś porozmawiać, przeczytaj o 9 technikach poznawania nowych przyjaciół.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

10. Przyjaciele w naszym życiu
Aby być szczęśliwym i pozostać przy zdrowych zmysłach, należy mieć przynajmniej kilkoro dobrych przyjaciół. Wszyscy ludzie potrzebują towarzystwa, dlatego nastolatki piszą SMS-y przy obiedzie, a osoby, które jeszcze rok temu rzadko korzystały z komputera, teraz chętnie wchodzą na portale społecznościowe. Pierwszą „sztuczką” na znalezienie przyjaciela to zaprzyjaźnić się z samym sobą, ponieważ tylko my możemy sprawić, że dobrze będziemy się ze sobą czuć. Jeśli jednak chcesz z kimś porozmawiać, przeczytaj o 9 technikach poznawania nowych przyjaciół.

9. Spraw sobie psaNie chodzi o to, aby pies dotrzymywał nam towarzystwa, chociaż często słyszy się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chodzi o to, że psy to magnes na ludzi, przeważnie tych miłych. To prawie pewne, że wychodząc z psem na spacer, poznasz innych ludzi, często również właścicieli sympatycznych pupili.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

9. Spraw sobie psa
Nie chodzi o to, aby pies dotrzymywał nam towarzystwa, chociaż często słyszy się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Chodzi o to, że psy to magnes na ludzi, przeważnie tych miłych. To prawie pewne, że wychodząc z psem na spacer, poznasz innych ludzi, często również właścicieli sympatycznych pupili.

8. Zapisz się do klubuMoże to być klub książki, szczególnie jeśli lubisz czytać. W takim miejscu odbywają się cykliczne spotkania i dyskusje, co pozwoli poznać wielu nowych ludzi, którzy kochają czytać te same książki co ty.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Zapisz się do klubu
Może to być klub książki, szczególnie jeśli lubisz czytać. W takim miejscu odbywają się cykliczne spotkania i dyskusje, co pozwoli poznać wielu nowych ludzi, którzy kochają czytać te same książki co ty.

7. Zapisz się na zajęcia dodatkoweMogą to być zajęcia tańca, językowe, szkoła wieczorowa – wszystko zależy od twoich zainteresowań. Uczęszczanie na zajęcia, które związane są z twoimi zainteresowaniami sprawi, że poznasz ludzi w podobnym wieku z podobnym hobby.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Zapisz się na zajęcia dodatkowe
Mogą to być zajęcia tańca, językowe, szkoła wieczorowa – wszystko zależy od twoich zainteresowań. Uczęszczanie na zajęcia, które związane są z twoimi zainteresowaniami sprawi, że poznasz ludzi w podobnym wieku z podobnym hobby.

6. Wolontariat pozwoli poznać nowych ludziCzy przyszło ci do głowy, aby działać jako wolontariusz w organizacji charytatywnej? Jest mnóstwo organizacji, które potrzebują pomocy, a robiąc to, pomagasz nie tylko innym, ale również sobie, gdyż pomoże ci to poznać nowe osoby.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Wolontariat pozwoli poznać nowych ludzi
Czy przyszło ci do głowy, aby działać jako wolontariusz w organizacji charytatywnej? Jest mnóstwo organizacji, które potrzebują pomocy, a robiąc to, pomagasz nie tylko innym, ale również sobie, gdyż pomoże ci to poznać nowe osoby.

5. Znajdź grupę wsparciaGrupy wsparcia to nie tylko AA. Przejrzyj dostępne grupy wsparcia w twojej okolicy, a może się okazać, że jest coś, co cię zainteresuje i znajdziesz osoby, które są w podobnej sytuacji życiowej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Znajdź grupę wsparcia
Grupy wsparcia to nie tylko AA. Przejrzyj dostępne grupy wsparcia w twojej okolicy, a może się okazać, że jest coś, co cię zainteresuje i znajdziesz osoby, które są w podobnej sytuacji życiowej.

4. Podkradaj przyjaciółTa technika w podstawówce nie była mile widziana, ale większość ludzi po 30 nie ma już z tym takiego problemu. Metoda ta jest efektywna, ponieważ już ktoś inny wykonał za ciebie brudną robotę i wykluczył osoby toksyczne.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Podkradaj przyjaciół
Ta technika w podstawówce nie była mile widziana, ale większość ludzi po 30 nie ma już z tym takiego problemu. Metoda ta jest efektywna, ponieważ już ktoś inny wykonał za ciebie brudną robotę i wykluczył osoby toksyczne.

3. Podróżuj do pracy z innymiWiele młodych osób poznaje najlepszych przyjaciół, ponieważ razem jeżdżą do szkoły, uczęszczają na te same zajęcia lub są z tej samej okolicy. Możliwe, że osoby pracujące w tym samym miejscu, z którymi akurat nie masz na co dzień kontaktu będą dobrym towarzystwem.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

3. Podróżuj do pracy z innymi
Wiele młodych osób poznaje najlepszych przyjaciół, ponieważ razem jeżdżą do szkoły, uczęszczają na te same zajęcia lub są z tej samej okolicy. Możliwe, że osoby pracujące w tym samym miejscu, z którymi akurat nie masz na co dzień kontaktu będą dobrym towarzystwem.

2. Załóż konto na portalu społecznościowymPosiadanie konta społecznościowego, np. Facebooka, pozwoli odnaleźć starych znajomych ze szkoły, studiów, byłej pracy lub miejsca zamieszkania. Takie znajomości mogą być warte odświeżenia, gdyż macie już ze sobą wiele wspólnego i możecie powspominać stare czasy. Może dobrym pomysłem jest wybranie się na zjazd absolwentów?
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

2. Załóż konto na portalu społecznościowym
Posiadanie konta społecznościowego, np. Facebooka, pozwoli odnaleźć starych znajomych ze szkoły, studiów, byłej pracy lub miejsca zamieszkania. Takie znajomości mogą być warte odświeżenia, gdyż macie już ze sobą wiele wspólnego i możecie powspominać stare czasy. Może dobrym pomysłem jest wybranie się na zjazd absolwentów?

1. Rozmawiaj z nieznajomymiTa metoda może wiązać się z tym, że wiele razy twoje starania zostaną odrzucone, co może nieco zaboleć, ale możliwe też jest znalezienie dobrych przyjaciół. Życie codzienne pełne jest potencjalnych początków wielkich przyjaźni: poczekalnie, pociągi, samoloty, kawiarnie czy grupy wsparcia.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Rozmawiaj z nieznajomymi
Ta metoda może wiązać się z tym, że wiele razy twoje starania zostaną odrzucone, co może nieco zaboleć, ale możliwe też jest znalezienie dobrych przyjaciół. Życie codzienne pełne jest potencjalnych początków wielkich przyjaźni: poczekalnie, pociągi, samoloty, kawiarnie czy grupy wsparcia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Najmodniejszy letni makijaż Jak przesunąć miesiączkę? Fryzury, które wyszczuplają. Jakie? Poznaj produkty wywołujące reakcję alergiczną Zarządzaj własnym stresem Sole mineralne Obfite miesiączki Rak jelita grubego Samobójstwo może mieć podłoże genetyczne Cukrzyca - charakterystyka, dieta i leczenieMATERIAŁ SPONSOROWANY Poznaj rewolucyjną metodę walki z tłuszczem! Jesienne przebudzenie

Popularne w tym tygodniu:

Jak zachować odporność w okresie zimowym?MATERIAŁ SPONSOROWANY Choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Jak sobie z nimi radzić?MATERIAŁ SPONSOROWANY