9 rzeczy, za które zapominasz dziękować przyjacielowi

9. PrawdomównośćChociaż prawdomówność nie zawsze przysparza nam przyjaciół, pozwala poznać tych prawdziwych. Podczas gdy wiele osób woli słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę, najlepszy przyjaciel powinien być tą osobą, która nie boi się szczerości.
Zdjęcie autorstwa Zach Taylor / CC BY

9. Prawdomówność
Chociaż prawdomówność nie zawsze przysparza nam przyjaciół, pozwala poznać tych prawdziwych. Podczas gdy wiele osób woli słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę, najlepszy przyjaciel powinien być tą osobą, która nie boi się szczerości.

8. AkceptacjaPrawdziwy przyjaciel zna nas od podszewki i ceni takich, jakimi jesteśmy. Nie wymaga, abyśmy się zmieniali. Bądźmy sobą, a znajdą się osoby, które zaakceptują naszą prawdziwą twarz.
Zdjęcie autorstwa A_Werdan / CC BY

8. Akceptacja
Prawdziwy przyjaciel zna nas od podszewki i ceni takich, jakimi jesteśmy. Nie wymaga, abyśmy się zmieniali. Bądźmy sobą, a znajdą się osoby, które zaakceptują naszą prawdziwą twarz.

7. Prawienie komplementówNie ma chyba osoby, która nie lubiłaby komplementów. Jeżeli posiadamy prawdziwego przyjaciela, nie zmarnujmy ani jednej okazji na powiedzenie mu, jak wspaniałą jest osobą.
Zdjęcie autorstwa cherylholt / CC BY

7. Prawienie komplementów
Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby komplementów. Jeżeli posiadamy prawdziwego przyjaciela, nie zmarnujmy ani jednej okazji na powiedzenie mu, jak wspaniałą jest osobą.

6. WsparcieNie należy słuchać osób, które mówią nam, co mamy zrobić. Znacznie pożyteczniejsze jest słuchanie tych, które zachęcają nas do zrobienia tego, co uważamy za słuszne.
Zdjęcie autorstwa Ben_Kerckx / CC BY

6. Wsparcie
Nie należy słuchać osób, które mówią nam, co mamy zrobić. Znacznie pożyteczniejsze jest słuchanie tych, które zachęcają nas do zrobienia tego, co uważamy za słuszne.

5. Miłe towarzystwoWiele przyjaźni przeradza się w nienawiść, ponieważ ludzie zamiast miło spędzać czas, wytykają sobie błędy. Tymczasem przyjaciele zawsze powinni czuć się dobrze w swoim towarzystwie.
Zdjęcie autorstwa laura6 / CC BY

5. Miłe towarzystwo
Wiele przyjaźni przeradza się w nienawiść, ponieważ ludzie zamiast miło spędzać czas, wytykają sobie błędy. Tymczasem przyjaciele zawsze powinni czuć się dobrze w swoim towarzystwie.

4. ObecnośćJak to mówią, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W trudnych sytuacjach najlepiej widzimy, kto jest nam naprawdę bliski. Prawdziwy przyjaciel pomoże nam przejść przez ciężki okres.
Zdjęcie autorstwa CuVision / CC BY

4. Obecność
Jak to mówią, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W trudnych sytuacjach najlepiej widzimy, kto jest nam naprawdę bliski. Prawdziwy przyjaciel pomoże nam przejść przez ciężki okres.

3. CierpliwośćNieważne, jak bardzo staramy się być przyjacielscy i uprzejmi, czasem nadepniemy bliskiej osobie na odcisk. W sytuacjach takich ważna okazuje się cierpliwość i zdolność wybaczania.
Zdjęcie autorstwa DominÖ / CC BY

3. Cierpliwość
Nieważne, jak bardzo staramy się być przyjacielscy i uprzejmi, czasem nadepniemy bliskiej osobie na odcisk. W sytuacjach takich ważna okazuje się cierpliwość i zdolność wybaczania.

2. Motywowanie do działaniaPrawdziwy przyjaciel zachęca do działania po niepowodzeniach. Czasem wystarczy jedno motywujące słowo, aby przywrócić wiarę w sukces.
Zdjęcie autorstwa Chelsea Marie Hicks / CC BY

2. Motywowanie do działania
Prawdziwy przyjaciel zachęca do działania po niepowodzeniach. Czasem wystarczy jedno motywujące słowo, aby przywrócić wiarę w sukces.

1. PomocNajbliżsi sprawiają, że nasze problemy stają się ich problemami. Pragną, abyśmy nie musieli przechodzić przed trudne chwile w pojedynkę. Nie chodzi o to, aby ktoś rozwiązał problemy za nas, ale aby pomógł nam stawić im czoła.
Zdjęcie autorstwa Sean O'Shaughnessy / CC BY

1. Pomoc
Najbliżsi sprawiają, że nasze problemy stają się ich problemami. Pragną, abyśmy nie musieli przechodzić przed trudne chwile w pojedynkę. Nie chodzi o to, aby ktoś rozwiązał problemy za nas, ale aby pomógł nam stawić im czoła.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Wypróbowana dieta na płaski brzuch Brak orgazmu u kobiety można wyleczyć Nie jedz słodyczy w dniu sylwestra! Poznaj ten oraz 2 inne sprawdzone triki, dzięki którym unikniesz kaca w nowym roku! Masz problem z ciśnieniem? Spróbuj diety DASH 4 podstawowe rodzaje soczewek kontaktowych – poznaj ich właściwości Wyprostuj plecy, a nabierzesz pewności siebie Drożdżyca pochwy - jak ją rozpoznać i jak z nią walczyć? Zestresowana? To może pomóc Cztery złe nawyki śniadaniowe Zdrowe włosy i piękna skóra Czym objawia się nerwica wegetatywna? Poznaj przyczyny i sposoby leczenia neurozy narządowej Jak nie płakać przy krojeniu cebuli?

Popularne w tym tygodniu:

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka?