15 sposobów na zmotywowanie się

15. Pij kawęJeżeli ciężko ci wstać z rana, wypij filiżankę kawy. Kawa zawiera kofeinę, która pobudzi do działania bez dodatkowych kalorii, obecnych np. w napojach gazowanych czy energetycznych.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

15. Pij kawę
Jeżeli ciężko ci wstać z rana, wypij filiżankę kawy. Kawa zawiera kofeinę, która pobudzi do działania bez dodatkowych kalorii, obecnych np. w napojach gazowanych czy energetycznych.

14. Spędzaj czas aktywnieSiedzący tryb życia prowadzi do utraty energii, co bezpośrednio wpłynie na poziom motywacji. Spędzaj czas aktywnie każdego dnia, może to być 20-minutowy spacer po okolicy – poczujesz się lepiej, kiedy krew zacznie krążyć szybciej.
Zdjęcie autorstwa LoggaWiggler / CC BY

14. Spędzaj czas aktywnie
Siedzący tryb życia prowadzi do utraty energii, co bezpośrednio wpłynie na poziom motywacji. Spędzaj czas aktywnie każdego dnia, może to być 20-minutowy spacer po okolicy – poczujesz się lepiej, kiedy krew zacznie krążyć szybciej.

13. Zrób listęSpisanie zadań na dany dzień to dobry sposób na ich wykonanie. Zadania należy rozdzielić równomiernie na 5 dni w tygodniu, aby nie wypalić się zbyt szybko. Kiedy kończysz zadanie, wykreślaj je z listy – da to uczucie spełnienia i dobrego samopoczucia. W weekendy również możesz zrobić listę tego, co należy zrobić w ciągu dnia, np. pójście do sklepu czy posprzątanie domu. W taki sposób istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wykręcenia się od nich.

13. Zrób listę
Spisanie zadań na dany dzień to dobry sposób na ich wykonanie. Zadania należy rozdzielić równomiernie na 5 dni w tygodniu, aby nie wypalić się zbyt szybko. Kiedy kończysz zadanie, wykreślaj je z listy – da to uczucie spełnienia i dobrego samopoczucia. W weekendy również możesz zrobić listę tego, co należy zrobić w ciągu dnia, np. pójście do sklepu czy posprzątanie domu. W taki sposób istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wykręcenia się od nich.

12. Ustalaj celePo co pracować, jeżeli nie wiemy po co? Ustalaj cele – najlepiej mniejsze i osiągalne – to pozwoli rozwijać uczucie motywacji. Jeżeli cele są zbyt dalekie, ciężej będzie je osiągnąć, a motywacja spadnie.

12. Ustalaj cele
Po co pracować, jeżeli nie wiemy po co? Ustalaj cele – najlepiej mniejsze i osiągalne – to pozwoli rozwijać uczucie motywacji. Jeżeli cele są zbyt dalekie, ciężej będzie je osiągnąć, a motywacja spadnie.

11. Nagradzaj sięAby być zmotywowanym, obiecaj sobie coś wyjątkowego, kiedy już osiągniesz cel. Może to być dobry obiad w restauracji lub nowa para butów. Cokolwiek to jest, pomoże ci się zmotywować – pamiętaj tylko, aby nie oszukiwać.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

11. Nagradzaj się
Aby być zmotywowanym, obiecaj sobie coś wyjątkowego, kiedy już osiągniesz cel. Może to być dobry obiad w restauracji lub nowa para butów. Cokolwiek to jest, pomoże ci się zmotywować – pamiętaj tylko, aby nie oszukiwać.

10. Wyśpij sięKiedy niewiele śpisz, nie masz zbyt wiele energii w ciągu dnia i twoja motywacja spada. Idź spać godzinę wcześniej, wyłącz telewizor i odłóż komórkę czy tablet o rozsądnej godzinie.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Wyśpij się
Kiedy niewiele śpisz, nie masz zbyt wiele energii w ciągu dnia i twoja motywacja spada. Idź spać godzinę wcześniej, wyłącz telewizor i odłóż komórkę czy tablet o rozsądnej godzinie.

9. Ustalaj spotkania wcześnieWczesne spotkania i zadania, które masz wykonać danego dnia pomagają ci lepiej gospodarować czasem, a motywacja na resztę dnia jest znacznie lepsza.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

9. Ustalaj spotkania wcześnie
Wczesne spotkania i zadania, które masz wykonać danego dnia pomagają ci lepiej gospodarować czasem, a motywacja na resztę dnia jest znacznie lepsza.

8. Przygotuj się dzień wcześniejPrzygotowanie to podstawa motywacji, ponieważ ogranicza zdenerwowanie i strach przed danym zadaniem. Jeżeli coś może być przygotowane z wyprzedzeniem, kiedy spodziewasz się ważnego dnia w pracy, zrób to poprzedniego dnia. Po przebudzeniu się mniejsze zadania będą wykonane, co pozwoli na lepsze nastawienie do realizacji ważniejszych zadań.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

8. Przygotuj się dzień wcześniej
Przygotowanie to podstawa motywacji, ponieważ ogranicza zdenerwowanie i strach przed danym zadaniem. Jeżeli coś może być przygotowane z wyprzedzeniem, kiedy spodziewasz się ważnego dnia w pracy, zrób to poprzedniego dnia. Po przebudzeniu się mniejsze zadania będą wykonane, co pozwoli na lepsze nastawienie do realizacji ważniejszych zadań.

7. Zjedz porządne śniadanieŚniadanie nie bez powodu nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia – dostarcza ono energii, której potrzebujesz przez cały poranek. Bądź świadom jednak tego, co jesz. Owoce i niskotłuszczowy jogurt działają bardziej pozytywnie niż pączki czy drożdżówki.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

7. Zjedz porządne śniadanie
Śniadanie nie bez powodu nazywane jest najważniejszym posiłkiem dnia – dostarcza ono energii, której potrzebujesz przez cały poranek. Bądź świadom jednak tego, co jesz. Owoce i niskotłuszczowy jogurt działają bardziej pozytywnie niż pączki czy drożdżówki.

6. MantraZastanów się nad motywującą mantrą, która pozwoli w pełni skupić się na osiągnięciu celu. Jeżeli chcesz przeprowadzić się do innego miasta, ustaw tapetę w komputerze z jego widokiem lub powieś pocztówkę nad biurkiem. Na osiągnięcie mniejszych celów zastosuj kilka pozytywnych zdań związanych z nimi, a pozostaniesz na dobrej drodze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Mantra
Zastanów się nad motywującą mantrą, która pozwoli w pełni skupić się na osiągnięciu celu. Jeżeli chcesz przeprowadzić się do innego miasta, ustaw tapetę w komputerze z jego widokiem lub powieś pocztówkę nad biurkiem. Na osiągnięcie mniejszych celów zastosuj kilka pozytywnych zdań związanych z nimi, a pozostaniesz na dobrej drodze.

5. Podziel zadania na mniejszeCele wydają ci się nieosiągalne? To dobry sposób na zabicie motywacji. Jeżeli czujesz, że zadanie jest trudne do wykonania, podziel je na mniejsze i daj sobie kilka dni na jego zrealizowanie.
Zdjęcie autorstwa Highways Agency / CC BY

5. Podziel zadania na mniejsze
Cele wydają ci się nieosiągalne? To dobry sposób na zabicie motywacji. Jeżeli czujesz, że zadanie jest trudne do wykonania, podziel je na mniejsze i daj sobie kilka dni na jego zrealizowanie.

4. Zaczynaj dzień czymś przyjemnymJeśli patrzysz na listę rzeczy do zrobienia i nie możesz zebrać się w sobie, żeby cokolwiek z niej wykonać, przez godzinę zajmij się czymś przyjemnym. W ten sposób będziesz w bardziej pozytywnym nastroju, co następnie zaowocuje zwiększoną motywacją do działania.
Zdjęcie autorstwa Chris Hunkeler / CC BY

4. Zaczynaj dzień czymś przyjemnym
Jeśli patrzysz na listę rzeczy do zrobienia i nie możesz zebrać się w sobie, żeby cokolwiek z niej wykonać, przez godzinę zajmij się czymś przyjemnym. W ten sposób będziesz w bardziej pozytywnym nastroju, co następnie zaowocuje zwiększoną motywacją do działania.

3. Ustalaj limit czasuNie ma nic lepszego jak deadline, aby zmusić się do działania. Ustalaj limit czasu na realizację danego zadania i trzymaj się planu. Spoglądanie na wskazówki zegara zmotywuje cię do wykonania zadania na czas.
Zdjęcie mężczyzny / Shutterstock

3. Ustalaj limit czasu
Nie ma nic lepszego jak deadline, aby zmusić się do działania. Ustalaj limit czasu na realizację danego zadania i trzymaj się planu. Spoglądanie na wskazówki zegara zmotywuje cię do wykonania zadania na czas.

2. Ogranicz alkoholAlkohol sprawia, że krócej śpisz, a do tego możesz mieć kaca. Kiedy tak się dzieje, motywacja równa się zeru. Aby ją zachować, wyeliminuj alkohol od poniedziałku do piątku lub przynajmniej w te dni, kiedy wiesz, że masz do zrobienia coś ważnego. Piwo w piątek po pracy możesz traktować też jako nagrodę za dobrze przepracowany tydzień.
Zdjęcie autorstwa TheCulinaryGeek / CC BY

2. Ogranicz alkohol
Alkohol sprawia, że krócej śpisz, a do tego możesz mieć kaca. Kiedy tak się dzieje, motywacja równa się zeru. Aby ją zachować, wyeliminuj alkohol od poniedziałku do piątku lub przynajmniej w te dni, kiedy wiesz, że masz do zrobienia coś ważnego. Piwo w piątek po pracy możesz traktować też jako nagrodę za dobrze przepracowany tydzień.

1. Pomyśl o rezultatachKiedy małe problemy sprawiają, że tracisz motywację do działania, pomyśl o końcowym wyniku swojej pracy i o tym, jak dobrze się poczujesz po jej wykonaniu. Kiedy źle się dzieje, szybciej osiągniesz cel z podniesioną głową, a po pokonaniu przeszkód staniesz się silniejszą i lepszą osobą.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Pomyśl o rezultatach
Kiedy małe problemy sprawiają, że tracisz motywację do działania, pomyśl o końcowym wyniku swojej pracy i o tym, jak dobrze się poczujesz po jej wykonaniu. Kiedy źle się dzieje, szybciej osiągniesz cel z podniesioną głową, a po pokonaniu przeszkód staniesz się silniejszą i lepszą osobą.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Zabiegi na ciało Trądzik pospolity Zielona herbata poprawi twoje zdrowie! Jeść i nie przytyć Najważniejsze miejsce na Ziemi można odwiedzać na przykład w Łodzi Macierzyństwo bez lukru Drożdżyca pochwy - jak ją rozpoznać i jak z nią walczyć? Jak żyć, aby niczego nie żałować? Nie tylko kobiety w ciąży tyją. Ich partnerzy również Bobasek nie powie, ale pokaże Kinezjologia - wypracuj nowe połączenia neuronalne Kwadrans na relaks