Jak odchudzić łydki?

10. Zbyt wielkie łydki?Dane statystyczne potwierdzają, że obecnie stosunkowo duża liczba kobiet ma kompleksy z powodu zbyt szerokich łydek. Co więcej, część z nich rozważa nawet operację chirurgicznego zmniejszenia łydek. Dowiedz się, w jaki sposób można znacząco wyszczuplić łydki bez ingerencji chirurga plastycznego.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

10. Zbyt wielkie łydki?
Dane statystyczne potwierdzają, że obecnie stosunkowo duża liczba kobiet ma kompleksy z powodu zbyt szerokich łydek. Co więcej, część z nich rozważa nawet operację chirurgicznego zmniejszenia łydek. Dowiedz się, w jaki sposób można znacząco wyszczuplić łydki bez ingerencji chirurga plastycznego.

9. Bieganie długodystansoweBieganie to doskonały sposób na wysmuklenie ciała, w tym również łydek. W trakcie długodystansowego biegu pracują włókna mięśniowe, które mają ograniczone możliwości wzrostu. Dzięki temu spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej z łydek, a jednocześnie unikniesz nabudowania się mięśni w tej okolicy ciała.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Bieganie długodystansowe
Bieganie to doskonały sposób na wysmuklenie ciała, w tym również łydek. W trakcie długodystansowego biegu pracują włókna mięśniowe, które mają ograniczone możliwości wzrostu. Dzięki temu spalisz nadmiar tkanki tłuszczowej z łydek, a jednocześnie unikniesz nabudowania się mięśni w tej okolicy ciała.

8. Unikaj typowych ćwiczeń siłowychGodziny spędzone na siłowni mogą sprawić, że łydki będą jeszcze szersze i bardziej rozbudowane. Raczej unikaj klasycznych ćwiczeń z ciężarkami. Zamiast tego zdecyduj się na ćwiczenia aerobowe, które skutecznie spalają tkankę tłuszczową.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Unikaj typowych ćwiczeń siłowych
Godziny spędzone na siłowni mogą sprawić, że łydki będą jeszcze szersze i bardziej rozbudowane. Raczej unikaj klasycznych ćwiczeń z ciężarkami. Zamiast tego zdecyduj się na ćwiczenia aerobowe, które skutecznie spalają tkankę tłuszczową.

7. Dużo spacerujCzęste spacery mogą wysmuklić łydki, a przy okazji są one korzystne dla zdrowia. Od dzisiaj postaraj się każdego dnia znaleźć czas na 30-minutowy spacer.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Dużo spaceruj
Częste spacery mogą wysmuklić łydki, a przy okazji są one korzystne dla zdrowia. Od dzisiaj postaraj się każdego dnia znaleźć czas na 30-minutowy spacer.

6. Unikaj wykonywania ćwiczeń na nierównym podłożuBieganie na bieżni o zmienionym kącie nachylenia czy ćwiczenia na stepie mogą rozbudować masę nóg – w tym również łydek. Dlatego raczej unikaj tego rodzaju ćwiczeń.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Unikaj wykonywania ćwiczeń na nierównym podłożu
Bieganie na bieżni o zmienionym kącie nachylenia czy ćwiczenia na stepie mogą rozbudować masę nóg – w tym również łydek. Dlatego raczej unikaj tego rodzaju ćwiczeń.

5. Racjonalnie się odżywiajCałe nasze ciało pokryte jest większą bądź mniejszą ilością tkanki tłuszczowej. To samo dotyczy łydek. Możesz wpłynąć na ich wygląd poprzez przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania oraz regularne ćwiczenia. Dzięki temu spalisz nadmiar tłuszczu z okolicy łydek i podkreślisz ich rzeźbę poprzez wzmocnienie mięśni.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Racjonalnie się odżywiaj
Całe nasze ciało pokryte jest większą bądź mniejszą ilością tkanki tłuszczowej. To samo dotyczy łydek. Możesz wpłynąć na ich wygląd poprzez przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania oraz regularne ćwiczenia. Dzięki temu spalisz nadmiar tłuszczu z okolicy łydek i podkreślisz ich rzeźbę poprzez wzmocnienie mięśni.

4. Rozciągaj mięśnie po każdych ćwiczeniachRozciąganie sprawia, że mięśnie stają się smuklejsze. To ważne, aby po intensywnych ćwiczeniach fizycznych poświęcić 10-30 minut na dokładne rozciągnięcie poszczególnych mięśni. Dzięki temu twoje łydki będą smuklejsze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Rozciągaj mięśnie po każdych ćwiczeniach
Rozciąganie sprawia, że mięśnie stają się smuklejsze. To ważne, aby po intensywnych ćwiczeniach fizycznych poświęcić 10-30 minut na dokładne rozciągnięcie poszczególnych mięśni. Dzięki temu twoje łydki będą smuklejsze.

3. Pomyśl o pilatesiePilates to rodzaj aktywności fizycznej, w trakcie której mięśnie są uelastyczniane i rozciągane. Dyscyplina ta umożliwia uzyskanie jędrnej i szczupłej sylwetki. Jeśli marzysz o szczupłych łydkach, to pilates będzie dla ciebie idealny.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

3. Pomyśl o pilatesie
Pilates to rodzaj aktywności fizycznej, w trakcie której mięśnie są uelastyczniane i rozciągane. Dyscyplina ta umożliwia uzyskanie jędrnej i szczupłej sylwetki. Jeśli marzysz o szczupłych łydkach, to pilates będzie dla ciebie idealny.

2. Regularnie chodź na ćwiczenia z jogiJoga to ćwiczenia, które umożliwiają rozwój ciała oraz umysłu. W trakcie zajęć można nauczyć się techniki poprawnego oddychania, co jest niezbędne dla poprawy funkcjonowania mózgu, zniesienia napięcia oraz stresu. Poza tym joga działa wysmuklająco na ciało i jest idealna dla kobiet, które pragną wysmuklić swoje łydki.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Regularnie chodź na ćwiczenia z jogi
Joga to ćwiczenia, które umożliwiają rozwój ciała oraz umysłu. W trakcie zajęć można nauczyć się techniki poprawnego oddychania, co jest niezbędne dla poprawy funkcjonowania mózgu, zniesienia napięcia oraz stresu. Poza tym joga działa wysmuklająco na ciało i jest idealna dla kobiet, które pragną wysmuklić swoje łydki.

1. Sama wybierz sposób umożliwiający wyszczuplenie łydekJak widzisz, istnieje wiele niechirurgicznych metod umożliwiających uzyskanie szczupłych i jędrnych łydek. Wizytę u chirurga plastyka powinnaś traktować jako ostateczność.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

1. Sama wybierz sposób umożliwiający wyszczuplenie łydek
Jak widzisz, istnieje wiele niechirurgicznych metod umożliwiających uzyskanie szczupłych i jędrnych łydek. Wizytę u chirurga plastyka powinnaś traktować jako ostateczność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak powstaje trądzik? Obalamy czekoladowy mit! Wrastający paznokieć Żywność dla zestresowanych Biust rośnie bez chirurga Relaksujący masaż stóp Dziurawiec zwyczajny 10 sposobów na pokonanie migreny bez leków Jak skutecznie stracić wagę na siłowni? High heels fitness – zajęcia fitness na szpilkach Co wyczytasz z etykiety produktu? Cenne wskazówki Syndrom „Śpiącej Królewny” Jak uniknąć świątecznego stresu i zabiegania

Popularne w tym tygodniu:

Burza wokół nakładkowych systemów do prostowania zębów. Gdy wargi sromowe mniejsze… są duże! Poród zmienia miejsca intymne!