Doskonałe sposoby na szczupłe nogi

10. W jaki sposób zadbać o ciało przed sezonem bikini?Koniec lata to wcale nie znak, że możesz przestać dbać o swoją figurę. To samo dotyczy okresu odległego od wakacji. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać to nie doświadczysz więcej stresu związanego ze zbliżającym się sezonem bikini. Poznaj sprawdzone sposoby na szczupłe nogi.

10. W jaki sposób zadbać o ciało przed sezonem bikini?
Koniec lata to wcale nie znak, że możesz przestać dbać o swoją figurę. To samo dotyczy okresu odległego od wakacji. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać to nie doświadczysz więcej stresu związanego ze zbliżającym się sezonem bikini. Poznaj sprawdzone sposoby na szczupłe nogi.

9. ĆwiczeniaTwoje nogi mogą być szczupłe i niezwykle zgrabne pod warunkiem, że będziesz je regularnie ćwiczyć. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie i ujędrniają ciało. Stanowią one klucz do uzyskania seksownej sylwetki.
Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

9. Ćwiczenia
Twoje nogi mogą być szczupłe i niezwykle zgrabne pod warunkiem, że będziesz je regularnie ćwiczyć. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie i ujędrniają ciało. Stanowią one klucz do uzyskania seksownej sylwetki.

8. PrzysiadyPrzysiady doskonale wpływają na pośladki oraz mięsień czworogłowy ud. Regularnie wykonywana sprawią, że twoja pupa uniesie się do góry, a uda będą znacznie szczuplejsze.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

8. Przysiady
Przysiady doskonale wpływają na pośladki oraz mięsień czworogłowy ud. Regularnie wykonywana sprawią, że twoja pupa uniesie się do góry, a uda będą znacznie szczuplejsze.

7. Ćwiczenia ze sztangąW trakcie wykonywania tak zwanego martwego ciągu wraz z obciążeniem intensywnie pracują mięsnie pośladkowe i dwugłowe ud. Poza tym, w trakcie tego ćwiczenia pracują również mięśnie grzbietu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Ćwiczenia ze sztangą
W trakcie wykonywania tak zwanego martwego ciągu wraz z obciążeniem intensywnie pracują mięsnie pośladkowe i dwugłowe ud. Poza tym, w trakcie tego ćwiczenia pracują również mięśnie grzbietu.

6. BieganieBez wątpienia, bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyszczuplenie ud. W czasie pokonywania długiego dystansu intensywnie pracują włókna mięśniowe, które mają ograniczone możliwości wzrostu. Dzięki temu spalamy tkankę tłuszczową, ale jednocześnie ograniczamy ryzyko nadmiernej rozbudowy mięśni znajdujących się w obrębie ud.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Bieganie
Bez wątpienia, bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyszczuplenie ud. W czasie pokonywania długiego dystansu intensywnie pracują włókna mięśniowe, które mają ograniczone możliwości wzrostu. Dzięki temu spalamy tkankę tłuszczową, ale jednocześnie ograniczamy ryzyko nadmiernej rozbudowy mięśni znajdujących się w obrębie ud.

5. TaniecZapewne nie raz widziałaś piękne i zgrabne nogi u tancerek. W trakcie tańca stopniowo rzeźbisz swoje nogi, gdyż mięśnie intensywnie pracują. Poza tym, taniec jest zaliczany do grupy wysiłków typu cardio, w trakcie których znaczącej aktywacji ulega proces spalania tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Taniec
Zapewne nie raz widziałaś piękne i zgrabne nogi u tancerek. W trakcie tańca stopniowo rzeźbisz swoje nogi, gdyż mięśnie intensywnie pracują. Poza tym, taniec jest zaliczany do grupy wysiłków typu cardio, w trakcie których znaczącej aktywacji ulega proces spalania tkanki tłuszczowej.

4. KickboxingTo dyscyplina sportowa, w czasie której intensywnie pracują zarówno dolne partie ciała jak i górne. Kickboxing zwiększy wytrzymałość twoich mięśni, a przy okazji doskonale wyrzeźbi ręce i nogi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Kickboxing
To dyscyplina sportowa, w czasie której intensywnie pracują zarówno dolne partie ciała jak i górne. Kickboxing zwiększy wytrzymałość twoich mięśni, a przy okazji doskonale wyrzeźbi ręce i nogi.

3. Racjonalna dietaUzyskanie seksownych i zgrabnych nóg może ci znacząco utrudnić nieodpowiednia dieta. Nawet wtedy, gdy wylewasz litry potu na siłowni każdego dnia. Prawidłowo zbilansowana dieta odpowiada bowiem w 70% za wygląd twojej sylwetki.

3. Racjonalna dieta
Uzyskanie seksownych i zgrabnych nóg może ci znacząco utrudnić nieodpowiednia dieta. Nawet wtedy, gdy wylewasz litry potu na siłowni każdego dnia. Prawidłowo zbilansowana dieta odpowiada bowiem w 70% za wygląd twojej sylwetki.

2. Unikaj żywności mocno przetworzonejŻywność przetworzona raczej nie jest zbyt zdrowa. Poza tym, produkty z tej grupy wywieraj niekorzystny wpływ na twoją sylwetkę, gdyż sprzyjają tyciu. Jeżeli marzysz o szczupłych nogach to zrezygnuj z jedzenia typu fast food oraz słodyczy.
Zdjęcie autorstwa davidz / CC BY

2. Unikaj żywności mocno przetworzonej
Żywność przetworzona raczej nie jest zbyt zdrowa. Poza tym, produkty z tej grupy wywieraj niekorzystny wpływ na twoją sylwetkę, gdyż sprzyjają tyciu. Jeżeli marzysz o szczupłych nogach to zrezygnuj z jedzenia typu fast food oraz słodyczy.

1. Noś wysokie obcasyObuwie na wysokim obcasie optycznie wyszczupla nogi. Co więcej, nogi kobiety noszącej tego rodzaju obuwie wydają się zdecydowanie zgrabniejsze.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Noś wysokie obcasy
Obuwie na wysokim obcasie optycznie wyszczupla nogi. Co więcej, nogi kobiety noszącej tego rodzaju obuwie wydają się zdecydowanie zgrabniejsze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dlaczego witamina K jest potrzebna dzieciom i dorosłym? Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów Metoda objawowo-termiczna Witamina B2 Więcej snu – mniej kilogramów Dynia makaronowa - jak ją przyrządzić? Jaki jest stan zdrowia polskich mężczyzn? Regeneracja skóry przychodzi nocą Chrom w walce z depresją Jak radzić sobie z nadpobudliwością? Uzasadniony bum na olej arganowy Ryzykowna antykoncepcja

Popularne w tym tygodniu:

mZdrowie, czyli mobilny lekarz, dietetyk, trener. Jak to działa? Lampa Bioptron, czyli nowatorska metoda leczenia światłem – na czym polega jej działanie i w leczeniu jakich schorzeń jest wykorzystywana? Wszystko, co musisz wiedzieć o soczewkach miesięcznych