Jak podróżować z dzieckiem?

8. Nie bój się podróży z noworodkiemCzy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

8. Nie bój się podróży z noworodkiem
Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz, że dalekie wyjazdy z noworodkiem są łatwiejsze niż ze starszym dzieckiem, ponieważ maluch większość dnia przesypia.

7. Bądź elastycznaGdy zabierasz do samochodu dziecko, elastyczność staje się pożądaną cechą. Szybko okazuje się bowiem, że niemożliwe jest określenie drogi, jaką jesteście w stanie pokonać w danym przedziale czasu. Generalnie zakłada się, że podróż z dzieckiem trwa 2 razy dłużej niż bez dziecka. Przed wyjazdem zaplanuj trasę i znajdź dobre miejsca na postoje.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

7. Bądź elastyczna
Gdy zabierasz do samochodu dziecko, elastyczność staje się pożądaną cechą. Szybko okazuje się bowiem, że niemożliwe jest określenie drogi, jaką jesteście w stanie pokonać w danym przedziale czasu. Generalnie zakłada się, że podróż z dzieckiem trwa 2 razy dłużej niż bez dziecka. Przed wyjazdem zaplanuj trasę i znajdź dobre miejsca na postoje.

6. Zachowaj czujność
Kiedy matka słyszy krzyk lub płacz dziecka, instynktownie podaje mu smoczek, butelkę lub zabawkę. Jednak podobne zachowania niewskazane są podczas prowadzenia samochodu. Rozkojarzeni kierowcy często powodują wypadki.

5. Zmieniaj pieluchy w auciePodczas gdy nie na każdej stacji znajdziesz miejsce do przewinięcia dziecka, jeżeli już się tam znajduje, najczęściej nie jest utrzymane w czystości. Dlatego też warto przygotować stanowisko do przewijania w samochodzie.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

5. Zmieniaj pieluchy w aucie
Podczas gdy nie na każdej stacji znajdziesz miejsce do przewinięcia dziecka, jeżeli już się tam znajduje, najczęściej nie jest utrzymane w czystości. Dlatego też warto przygotować stanowisko do przewijania w samochodzie.

4. Podróżuj nocąWyjazd po zmroku jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób dziecko najprawdopodobniej prześpi większość drogi. Ważne jednak, aby kierowca miał zmiennika, który w razie potrzeby przejmie kierownicę.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

4. Podróżuj nocą
Wyjazd po zmroku jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób dziecko najprawdopodobniej prześpi większość drogi. Ważne jednak, aby kierowca miał zmiennika, który w razie potrzeby przejmie kierownicę.

3. Rób przerwy
Jeżeli dziecko jest w trakcie drzemki, nie należy go budzić. Jednak jeżeli nie śpi i widać, że potrzebuje przerwy, należy zaplanować postój. Wykorzystaj ten czas konstruktywnie – zmień dziecku pieluchę lub zabierz na chwilę do parku, gdzie będzie mogło poraczkować.

2. Dotrzymuj dziecku towarzystwa
Jeżeli maluch podróżuje w samochodzie tyłem do kierunku jazdy, może czuć się samotny. Gdy zacznie płakać, jedno z was powinno przesiąść się na tylne siedzenie. Po pewnym czasie możecie zamienić się rolami.

1. Karm piersią w czasie postoju
W czasie podróży staraj się karmić dziecko o podobnych porach, co w normalne dni. Pamiętaj jednak, aby nie odpinać pasów ani nie wyjmować niemowlęcia z fotelika podczas jazdy. Karm podczas postoju, który powinien trwać aż do momentu zmiany pieluchy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Szczepienia nieobowiązkowe - pneumokoki Zakaz przytulania dzieci? Jaka czapka dla niemowlaka? Leworęczność u dzieci Pranie ubranek noworodka Jak skutecznie wywabiać plamy z ubranek niemowlęcia? Dziecko bije rodziców Sposoby karmienia piersią Pomocy! Moje dziecko gryzie! Gdy rodzice się rozstają - pomóż dzieciom! Word of the day: shoes Opanuj sztukę kupowania trafionych prezentów i dowiedz się, co twoi bliscy najchętniej znajdą pod choinką!