Sprawdzone sposoby, jak oszczędzić, posiadając dziecko

9. Nie śpiesz się z wyprawką dla dziecka
Chcesz skompletować całą wyprawkę dla dziecka jeszcze przed jego narodzinami? Dopiero gdy przyjdzie na świat, zobaczysz, czego rzeczywiście potrzebuje, a czego nie. Na zakupy dla malucha warto wybrać się z doświadczoną mamą, która będzie potrafiła wskazać niezbędne akcesoria i produkty.

8. Kup uniwersalny fotelik samochodowy
Nosidełka i foteliki samochodowe posiadają określone limity wagi dziecka. Zamiast modelu do 13 kg wybierz ten do 25 kg. W ten sposób dłużej posłuży on dziecku.

7. Zatrudnij wspólną nianię
Zatrudnienie niani to ogromny wydatek, dlatego warto porozumieć się z sąsiadką lub przyjaciółką i znaleźć wspólną opiekunkę do dzieci. Ustalcie, w czyim domu przebywać będą maluchy w konkretne dni tygodnia. Podzielenie kosztów opieki na pół pozwoli na podreperowanie domowego budżetu.

6. Korzystaj z mediów społecznościowychPosiadasz ulubione marki produktów dziecięcych? Zamów newslettery tych firm i polub je na Facebooku. W ten sposób będziesz na bieżąco z promocjami i konkursami, w których wygrać można atrakcyjne dziecięce gadżety.

6. Korzystaj z mediów społecznościowych
Posiadasz ulubione marki produktów dziecięcych? Zamów newslettery tych firm i polub je na Facebooku. W ten sposób będziesz na bieżąco z promocjami i konkursami, w których wygrać można atrakcyjne dziecięce gadżety.

5. Karm piersiąKarmiąc dziecko piersią, także możesz zaoszczędzić. W ten sposób nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na mleko modyfikowane... przynajmniej przez jakiś czas.

5. Karm piersią
Karmiąc dziecko piersią, także możesz zaoszczędzić. W ten sposób nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na mleko modyfikowane... przynajmniej przez jakiś czas.

4. Stosuj pieluchy wielorazowego użytkuSą one znacznie tańsze niż pieluchy jednorazowe. Poza tym są przyjazne dla środowiska i skóry dziecka.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

4. Stosuj pieluchy wielorazowego użytku
Są one znacznie tańsze niż pieluchy jednorazowe. Poza tym są przyjazne dla środowiska i skóry dziecka.

3. Twórz kreatywne zabawkiPrzy odrobinie wyobraźni możesz skutecznie zaoszczędzić na sklepowych zabawkach, które i tak szybko się dzieciom nudzą. W domu posiadasz wiele przedmiotów nadających się do bezpiecznej zabawy. Wielogodzinną rozrywkę maluchowi zapewni na przykład wypełniona fasolkami (i mocno zakręcona) plastikowa butelka.
Zdjęcie dziecka / Shutterstock

3. Twórz kreatywne zabawki
Przy odrobinie wyobraźni możesz skutecznie zaoszczędzić na sklepowych zabawkach, które i tak szybko się dzieciom nudzą. W domu posiadasz wiele przedmiotów nadających się do bezpiecznej zabawy. Wielogodzinną rozrywkę maluchowi zapewni na przykład wypełniona fasolkami (i mocno zakręcona) plastikowa butelka.

2. Gotuj w domuJeżeli zamiast kupować gotowe słoiczki z jedzeniem dla niemowlęcia, zaczniesz samodzielnie przygotowywać posiłki, możesz zaoszczędzić nawet 50% kosztów wyżywienia malucha. W sklepie wybieraj jedynie te produkty, których przyrządzenie jest czasochłonne lub nieopłacalne.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Gotuj w domu
Jeżeli zamiast kupować gotowe słoiczki z jedzeniem dla niemowlęcia, zaczniesz samodzielnie przygotowywać posiłki, możesz zaoszczędzić nawet 50% kosztów wyżywienia malucha. W sklepie wybieraj jedynie te produkty, których przyrządzenie jest czasochłonne lub nieopłacalne.

1. Kupuj używane ubrania
Najmłodszych pociech nie obchodzi to, skąd pochodzą ich ubrania. Poza tym rosną one tak szybko, że w second-handach z powodzeniem znajdziesz elementy garderoby wyglądające jak nowe.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Asertywność u dzieci Spraw, aby twoje dziecko uniknęło alergii pokarmowej Sunday idiom: to be on one's last legs Oparzenia termiczne Angielskie zwroty, które wypada znać Zakupy z dzieckiem. Jak je przetrwać i nie zgubić dziecka? Pokolenie XD? O czym pamiętać, dobierając piżamę damską? Kilka wskazówekMATERIAŁ PROMOCYJNY Bezpłatne warsztaty dla rodzin dzieci z autyzmem Konflikt z nauczycielem Szczepienia nieobowiązkowe - pneumokoki Nauka samodzielnego jedzenia