Jak podróżować w ciąży

7. Podróżowanie w ciąży
Podróżowanie przez kobietę będącą w ciąży jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że lekarz jej tego nie zabronił. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach, które uczynią każdą podróż komfortową.

6. Skonsultuj się z lekarzem
Przed każdą podróżą wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego ciążę. Poza tym, warto na wyjazd zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną dotyczącą rozwijającej się ciąży wraz z wynikami badań.

5. Ogranicz rozmiar bagażu do minimum
Kobiety ciężarne szybciej się męczą i nie powinny dźwigać zbyt dużych ciężarów. Pakując się na samotny wyjazd dostosuj wielkość bagażu odpowiednio do swoich możliwości.

4. Zabierz ze sobą wygodne buty
Większość kobiet pakując się na wyjazd musi zabrać ze sobą chociaż jedną parę szpilek. Pamiętaj jednak, że jesteś w ciąży i w tym wyjątkowym okresie najważniejszy jest twój komfort i dobre samopoczucie. Zamiast szpilek zapakuj wygodne buty na płaskim obcasie.

3. Poduszka ciążowa
Jeśli wybierasz się w podróż samochodem to masz o tyle komfortową sytuację, że możesz zabrać ze sobą większą ilość rzeczy. Nie zapomnij o komfortowej poduszce ciążowej, za pomocą której zapewnisz ciału odpowiednie podparcie i poprawisz jakość swojego snu.

2. Spakuj zdrowe przekąskiW trakcie ciąży silny głód może cię zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Możesz się przed tym zabezpieczyć zabierając na wyjazd zdrowe przekąski, takie jak: batony zbożowe, suszone owoce czy orzechy.
Zdjęcie orzechów / Shutterstock

2. Spakuj zdrowe przekąski
W trakcie ciąży silny głód może cię zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Możesz się przed tym zabezpieczyć zabierając na wyjazd zdrowe przekąski, takie jak: batony zbożowe, suszone owoce czy orzechy.

1. Znajdź czas na odpoczynek
Postaraj się zbytnio nie szaleć na wyjeździe w trakcie ciąży. Być może do tej pory bez żadnego problemu znosiłaś długie spacery po górach, jednak teraz twój organizm może gorzej znosić takie wycieczki i szybciej się męczyć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Nadwaga u niemowląt Skaza białkowa Jak przekłuć niemowlęciu uszy? Kołysanie – jak wpływa na dziecko? Jak dbać o słuch dziecka? Galeria golasów Angielski poprawny politycznie 7 rzeczy, których nigdy przenigdy nie powinnaś mówić ciężarnej kobiecie! Up-Helly-Aa – najstarszy festiwal ognia w Europie Proverb of the week No. 10 Zupa-krem z marchwi 6 sprawdzonych porad dotyczących wyboru najlepszego prezentu na mikołajki!