Obalamy popularne mity o poronieniu

8. Strach przed poronieniem
Ciąża daje kobiecie nadzieję na poczęcie upragnionego dziecka. To naturalne, że w tym czasie kobieta czuje ogromną radość wynikającą z pozytywnych wieści na temat rozwijającego się w jej ciele potomka. Niestety w tym czasie równie często doświadcza ona uczucia silnego strachu związanego z obawą przed utratą tego cennego daru na skutek poronienia.

7. Aktywność fizyczna niebezpieczna dla płodu?
Wiele kobiet rezygnuje z regularnej aktywności fizycznej w obawie przed poronieniem. To błąd ponieważ ćwiczenia umożliwiają jej na zachowanie dobrej formy, a poza tym wywierają korzystny wpływ na rozwój płodu. Ćwiczenia nie są zalecane jedynie w przypadku, gdy ciąża jest zagrożona.

6. Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do poronienia?Składniki odżywcze zawarte w żywności spożywanej przez ciężarną mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu. Niemniej jednak, nie ma żadnego związku pomiędzy nieodpowiednią dietą, a przedwczesnym zakończeniem ciąży.

6. Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do poronienia?
Składniki odżywcze zawarte w żywności spożywanej przez ciężarną mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu. Niemniej jednak, nie ma żadnego związku pomiędzy nieodpowiednią dietą, a przedwczesnym zakończeniem ciąży.

5. Uprawianie seksu w ciąży grozi poronieniem?Kobiety ciężarne nie powinny martwić się tym, że stosunek seksualny może przyczynić się do wystąpienia poronienia, gdyż czynność ta nie wywiera wpływu na płód. Seks może nie być wskazany jedynie w przypadku ciąży zagrożonej.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

5. Uprawianie seksu w ciąży grozi poronieniem?
Kobiety ciężarne nie powinny martwić się tym, że stosunek seksualny może przyczynić się do wystąpienia poronienia, gdyż czynność ta nie wywiera wpływu na płód. Seks może nie być wskazany jedynie w przypadku ciąży zagrożonej.

4. Główną przyczyną poronień są czynniki zewnętrzne?
Do najczęstszych przyczyn odpowiedzialnych za wystąpienie poronienia są zaburzenia występujące w organizmie kobiety, takie jak: endometrioza, mięśniaki czy wrodzone wady macicy. Poza tym, do przedwczesne zakończenie ciąży może być wynikiem zaburzeń hormonalnych czy nieprawidłowościami w obrębie struktury chromosomów.

3. Stres może sprowokować poronienie?
Stres to czynnik niebezpieczny dla zdrowia każdego człowieka, który może wywierać niekorzystny wpływ na rozwój płodu w organizmie kobiety ciężarnej. Jednak na chwilę obecną badania naukowe nie potwierdzają związku pomiędzy działaniem stresu, a poronieniem.

2. Plamienie w ciąży jest oznaką zbliżającego się poronienia?
Szacuje się, że mniej więcej 40% kobiet doświadcza plamienia w okresie trwania ciąży. Wcale nie musi to oznaczać zbliżającego się poronienia. Niemniej jednak, w momencie wystąpienia takich objawów warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

1. Przebywanie w pobliżu komputerów niekorzystnie działa na płód?
Nie istnieją badania naukowe, które potwierdziłyby niekorzystny wpływ na płód promieniowania emitowanego przez komputery. Promieniowanie to jest zbyt słabe, aby mogło w jakikolwiek sposób zadziałać na płód.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

Upławy w ciąży Co na ból gardła u dzieci? ADHD - zagadka małego łobuza Dom, który ułatwi Ci życie – pomysły na użytkowy rozkład wnętrz!MATERIAŁ PROMOCYJNY Najlepsza kandydatka na żonę... Podróżowanie samolotem w ciąży Mleko dla niemowląt Seplenienie u dzieci Gdy twoje dziecko chce uprawiać sport 5 pomysłów na prezent na święta dla 10-12 latkiMATERIAŁ PROMOCYJNY Zabawy dla dzieci - skakanie Miłosne pozycje

Popularne w tym tygodniu:

Jak stworzyć wielofunkcyjne meble do małego balkonuMATERIAŁ PROMOCYJNY