Prezerwatywa dla kobiet
MARICRUZ • dawno temuPrezerwatywa dla kobiet brzmi może i absurdalnie, ale jest jedną z metod antykoncepcji, której skuteczność jest zbliżona do pozostałych metod mechanicznych. Jak działa taka prezerwatywa? Jakie są jej zalety, a jakie wady takiej metody antykoncepcji?
Działanie
Prezerwatywa kobieca jest podobna do tej, przeznaczonej dla mężczyzn. Różni się jedynie długością (ok. 17 cm) i szerokością, którą tworzą dwa duże pierścienie na obu jej końcach. Jeden z nich jest zamknięty i to on znajduje się w pochwie kobiety, drugi w przedsionku, nieco wystając na zewnątrz. Dzięki temu prezerwatywa zakrywa pochwę, nie członek. Całość jest obustronnie nawilżona, a więc nie powstają obtarcia.
Doznania
Prezerwatywę dla kobiet można założyć jakiś czas przed stosunkiem, nie trzeba więc tracić na to czasu podczas spontanicznej gry. Jednak doznania przy użyciu takiej metody nie zawsze są przyjemne. Prezerwatywa może powodować dyskomfort zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety.
Zalety
Zdecydowaną zaletą metody jest ochrona przed chorobami wenerycznymi. Dzięki temu, że prezerwatywa osłania narządy zewnętrzne, bakterie i wirusy mają utrudniony dostęp do pochwy.
Jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które uczulone są na lateks (ta prezerwatywa wykonana jest z gumy poliuretanowej) i nie ulega uszkodzeniom, gdy para używa lubrykantów na bazie oleju.
Wady
Oprócz uczucia dyskomfortu i oporów ze strony mężczyzn, największą wadą prezerwatywy dla kobiet jest trudność w jej prawidłowym założeniu. Konsekwencją tego jest obniżenie skuteczności. Jeśli bowiem mężczyzna wprowadzi członka obok prezerwatywy lub podczas tej czynności guma skręci się, metoda jest wysoce nieskuteczna.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze