Jak założyć prezerwatywę?
BEATKA • dawno temuNajczęściej stosowaną metodą antykoncepcji jest prezerwatywa. Jej popularność wynika z dostępności i skuteczności. Stosowanie prezerwatyw zmniejsza ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Choć oczywiście całkowitej pewności nie daje. Prezerwatywy nie są na receptę, więc nie trzeba jeszcze dodatkowo fatygować się do lekarza. Żeby prezerwatywy nie zsunęły się podczas stosunku, należy dokładnie je nałożyć. Wszystkie prezerwatywy są jednorazowego użytku.
Nakładanie prezerwatywy męskiej
Szykujesz się na romantyczny wieczór z partnerem i liczysz, że po romantycznej kolacji będzie „deser”? Przygotuj się na każdą ewentualność. Niektórzy mężczyźni noszą prezerwatywy w kieszeni. Nie wszyscy jednak o niej pamiętają i nie zastanawiają się nad skutkami przygodnych stosunków. Jeżeli nie planujesz ciąży i nie masz stałego partnera, sama pomyśl o zabezpieczeniu. Zakładanie prezerwatywy może być częścią gry wstępnej. Nie musi to być natrętna czynność redukująca podniecenie.
Jeżeli razem z partnerem dochodzicie już do kluczowej części wieczoru, od razu przygotuj prezerwatywę. Oczywiście nie musisz robić tego nachalnie. Często zajmuje się tym mężczyzna, jeżeli jednak twój partner nie wykazuje zainteresowania, weź sprawy w swoje ręce. Prezerwatywę połóż w zasięgu ręki, tak byście mogli jak najszybciej ją chwycić. Przerywanie pieszczot i nerwowe szukanie prezerwatywy w szufladzie lub kieszeniach nie wróży zbyt dobrze dla zbliżającej się nocy.
Prezerwatywa męska nakładana jest na penisa znajdującego się w stanie erekcji. Opakowanie należy rozerwać delikatnie i ostrożnie, tak by nie uszkodzić prezerwatywy. Przerwany, przedziurawiony kondom nie spełni swojego zadania i nie nadaje się do użytku. Prezerwatywa po rozpakowaniu jest zwinięta. Zanim rozpocznie się nakładanie kondomu, należy odciągnąć napletek.
Prezerwatywę rozwija się podczas nasuwania na penisa. Dzięki temu kondom dopasowuje się i ściśle przylega do przyrodzenia męskiego. Zwiniętą prezerwatywę przykłada się do czubka penisa. Czubek prezerwatywy powinien pozostać wolny – w tym miejscu zgromadzi się sperma. Podczas nakładania prezerwatywy należy pilnować, by nie dostało się pod nią powietrze. Kondom należy rozwinąć do końca.
Miejsce przechowywania prezerwatywy ma duże znaczenie. Jeżeli zbyt długo leżała ona w miejscu nasłonecznionym lub w wysokiej temperaturze, prawdopodobnie straciła swoje właściwości. Nie należy jej używać. Nie warto też stosować przeterminowanych prezerwatyw. Prezerwatywa nie może być też zbyt sucha lub zbyt lepka.
Zakładanie prezerwatywy dla kobiet
O prezerwatywach dla kobiet słyszało niewiele osób. Ponieważ są one rzadziej spotykanym sposobem antykoncepcji, mniejsza jest też wiedza na temat tego, w jaki sposób ich używać. Prezerwatywa dla kobiet jest większa niż męska (ma ona około 17 cm długości). Oba końce prezerwatywy zaopatrzone są w specjalne obręcze, dzięki którym można łatwo umieścić prezerwatywę w pochwie. Jeden koniec ma mniejszą średnicę niż drugi.
Kobieta, żeby włożyć prezerwatywę, powinna stanąć w lekkim rozkroku z jedną nogą opartą o podwyższenie lub położyć się z ugiętymi i rozszerzonymi nogami. Prezerwatywę należy chwycić za cieńszy koniec i zdecydowanym ruchem umieścić ją w pochwie. Kondom nie powinien być nigdzie skręcony, a z pochwy musi wystawać pierścień zewnętrzny.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze