Pozbądź się rutyny w 7 dni

7. PoniedziałekCzłowiek to istota, która szybko się przyzwyczaja. Przyzwyczajenia sprawiają, że trzymamy się pewnych wytycznych, ale mogą one nas też hamować. Zrób audyt dziennych i tygodniowych praktyk i sam przekonaj się, w których obszarach należy wprowadzić zmiany – nie muszą być one wielkie.
Zdjęcie notesu / Shutterstock

7. Poniedziałek
Człowiek to istota, która szybko się przyzwyczaja. Przyzwyczajenia sprawiają, że trzymamy się pewnych wytycznych, ale mogą one nas też hamować. Zrób audyt dziennych i tygodniowych praktyk i sam przekonaj się, w których obszarach należy wprowadzić zmiany – nie muszą być one wielkie.

6. WtorekPrzyjrzyj się wykonywanym ćwiczeniom. Istnieje powszechne przekonanie wśród trenerów osobistych i instruktorów fitness, że zmiana planu ćwiczeń co 6 tygodni stawia ciału kolejne wymagania i likwiduje uczucie nudy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Wtorek
Przyjrzyj się wykonywanym ćwiczeniom. Istnieje powszechne przekonanie wśród trenerów osobistych i instruktorów fitness, że zmiana planu ćwiczeń co 6 tygodni stawia ciału kolejne wymagania i likwiduje uczucie nudy.

5. ŚrodaZamiast przesiadywać przed telewizorem godzinami, spożytkuj ten czas na hobby. Według naukowców, osoby, które uczą się ciągle nowych rzeczy i stawiają kolejne wyzwania umysłowi są mniej podatne na chorobę Alzheimera czy demencję.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Środa
Zamiast przesiadywać przed telewizorem godzinami, spożytkuj ten czas na hobby. Według naukowców, osoby, które uczą się ciągle nowych rzeczy i stawiają kolejne wyzwania umysłowi są mniej podatne na chorobę Alzheimera czy demencję.

4. CzwartekKończysz dzień przysmakiem? Spróbuj ograniczyć ten nawyk. Badania pokazały, że małe co nieco w postaci chipsów, ciastek, lodów, napojów gazowanych i alkoholu to około 36% energii dostarczanej organizmowi w przypadku dorosłych i 40% w przypadku dzieci.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

4. Czwartek
Kończysz dzień przysmakiem? Spróbuj ograniczyć ten nawyk. Badania pokazały, że małe co nieco w postaci chipsów, ciastek, lodów, napojów gazowanych i alkoholu to około 36% energii dostarczanej organizmowi w przypadku dorosłych i 40% w przypadku dzieci.

3. PiątekSpójrz na życie przez różowe okulary i spróbuj odnaleźć powody do uśmiechu – jednak niech będzie on szczery. Badania wykazały, że szczery uśmiech skutkuje dłuższym życiem i lepszym samopoczuciem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Piątek
Spójrz na życie przez różowe okulary i spróbuj odnaleźć powody do uśmiechu – jednak niech będzie on szczery. Badania wykazały, że szczery uśmiech skutkuje dłuższym życiem i lepszym samopoczuciem.

2. SobotaOdpocznij od samochodu i idź na spacer. Według badań, brak aktywności fizycznej podwaja ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy i może powodować podwyższone ryzyko raka piersi i jelit oraz depresji.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Sobota
Odpocznij od samochodu i idź na spacer. Według badań, brak aktywności fizycznej podwaja ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy i może powodować podwyższone ryzyko raka piersi i jelit oraz depresji.

1. NiedzielaKupujesz drugie śniadanie w pracy? Codziennie pakuj jedzenie do pracy, a zaoszczędzisz pieniądze i poprawisz swój stan zdrowia. Napełnij lodówkę różnymi świeżymi składnikami na kanapki i sałatki.
Zdjęcie jedzenia / Shutterstock

1. Niedziela
Kupujesz drugie śniadanie w pracy? Codziennie pakuj jedzenie do pracy, a zaoszczędzisz pieniądze i poprawisz swój stan zdrowia. Napełnij lodówkę różnymi świeżymi składnikami na kanapki i sałatki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Grypa żołądkowa Nie daj się ponieść emocjom na drodze Kosmetyki naturalne Piwo na zdrowie, ale z umiarem Sposoby na rozstępy Nie zanudź dziecka w pociągu Witamina B3 Nieprzyjemny zapach z ust Naturalne oczyszczanie organizmu Suplementy diety. Złe czy dobre? Co wybrać? Cukier brązowy, trzcinowy, słodzik, miód? Co będzie najzdrowsze? 10 porad dla mężczyzn, jak pielęgnować skórę